Mají vaše děti neobvyklé jméno?

Anonymní
15.4.21 14:29

Mají vaše děti neobvyklé jméno?

Ahoj, s manželem čekáme dítě, pohlaví jsme si říct nenechali… Líbí se nám spíš neobvyklá jména, ale všude slýchávam jen negativní názory a posměch. Mají vaše děti neobvyklé jméno, jak se s tim popralo okolí? Nejde mi o jejich názor jako takový, ale nechci aby se dítěti smáli nebo tak…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
682
15.4.21 14:31

A co je to neobvyklé jméno? Prada, Gucci, Justin nebo Amálie, Meda, Damián?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
778
15.4.21 14:32

Já děti nemám ale neobvyklá jména se mi moc líbí. Má známá má Milku a Ilju, To se mi moooc líbí.
Jinak děti si umí dělat srandu a posmívat se i těm, kteří mají tradiční jména, Taková Denisa penisa, Vašek šašek.

Příspěvek upraven 15.04.21 v 14:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16471
15.4.21 14:34
@Anonymní píše:
Ahoj, s manželem čekáme dítě, pohlaví jsme si říct nenechali… Líbí se nám spíš neobvyklá jména, ale všude slýchávam jen negativní názory a posměch. Mají vaše děti neobvyklé jméno, jak se s tim popralo okolí? Nejde mi o jejich názor jako takový, ale nechci aby se dítěti smáli nebo tak…

Co je neobvyklé jméno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21890
15.4.21 14:35

Dcera má neobvyklé jméno, všichni to berou v pohodě, jméno není nijak krkolomné, děti ve školce to neřeší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21890
15.4.21 14:36
@Sardelka píše:
A co je to neobvyklé jméno? Prada, Gucci, Justin nebo Amálie, Meda, Damián?

Amálie určitě není neobvyklé jméno, jsou jich mraky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
15.4.21 14:36

Záleží jaké to je neobvyklé jméno. Jestli české, ale málo používané, nebo nějaký „americký“ paskvil. Pokud žijete ve velkoměstě, tak tam bych problém nehledala, nebudete jediní s „jiným“ jménem. Ale třeba u nás, v obci o 1500 obyvatelých, to „americké“ jméno vypadá divně. Minimálně se nad ním člověk pozastaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4230
15.4.21 14:37

Jak moc neobvyklé? Hele moji rodiče se pozastavují nad jmény nejmladších dětí v rodině i když jsou naprosto normalní.. Spíš než na okolí bych dala na to, aby se to dítě pak necítilo hloupě. Na VŠ se mnou na angličtinu chodila Zdislava a byla teda hrozně nešťastná ze svého jména.. Také záleží na příjmení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
15.4.21 14:39

Jsou jména neobvyklá a neobvyklá.
Třeba Chrudoš, Kosma, Ronaldo, Esmeralda, Mercedes, nebo Donatello mi přijde hrozné, zato třeba Damián, Zikmund, Anastázie, nebo Debora se mi líbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
15.4.21 14:41

Zalezi co je pro tebe neobvykle. My dali jmeno, ktere v kalendari je, ale moc se nedava… nektere reakce me pobavi no, ale nakonec dodaji, ze hezky jmeno :D
Na kazdym jmenu si kazdej neco najde, kdyz sme pred 13 lety davali jmeno Laura, tak se na nas lidi taky xchtili a ted je to jmeno normalni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
15.4.21 14:43

@Zuzee87
Já takhle měla kamarádku Jitřenku, té tekla voda ze zubů, kdykoliv se musela představit. Nakonec se, na starý kolena nechala přejmenovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21046
15.4.21 14:44

Dej příklad, jestli je to něco starého co už dneska nikdo nedává, nebo naopak nějaký šílený výmysl jako dávají někteří třeba podle oblíbených módních značek :mrgreen: nicméně takové ty úplné šílenosti mi vždy zavání jistou menšinou :lol: nicméně pokud je to fakt něco divného, tak to bude majitele jména spis stvat. Ono kolikrát stačí vyměnit ve jméně jedno písmeno od klasické verze, za účelem nějaké originality a hned je to otrava to všude vysvětlovat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
15.4.21 14:46
@Anonymní píše:
Ahoj, s manželem čekáme dítě, pohlaví jsme si říct nenechali… Líbí se nám spíš neobvyklá jména, ale všude slýchávam jen negativní názory a posměch. Mají vaše děti neobvyklé jméno, jak se s tim popralo okolí? Nejde mi o jejich názor jako takový, ale nechci aby se dítěti smáli nebo tak…

Deti mají normální jména, syn má méně používané jméno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
15.4.21 14:46

Hlavně záleží na tom, v jakém smyslu je jméno neobvyklé. Osobně nemám ráda, když se dítě jmenuje stejně jako dalších dvacet vrstevníků v okolí, takže určitá originalita je pro mě jedno z hlavních kritérií při výběru jména. Na druhou stranu ale ta neobvyklost musí být v nějakých mezích.

I neobvyklé jméno by podle mě mělo mít jednoduchý pravopis a jasnou výslovnost, aby Čechům hned bylo jasné, jak to napsat a přečíst. Taky to v češtině musí bez problému pasovat do systému skloňování. A samozřejmě to musí být existující jméno, ne nějaká volovina, kterou si rodiče vymysleli nebo špatně odposlechli z televize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1702
15.4.21 14:47

Dcera má neobvyklé jméno, ale žádnou divočinu. Děti ve školce to neřeší, ostatně tam jsou děti s mnohem exotičtějšími jmény. Ale dospělí si občas myslí, že je to jenom přezdívka a musím opakovaně vysvětlovat, že to je jméno a odpovídat na dotazy, jestli je to v kalendáři apod., což mě začíná trochu iritovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat