Majitel bytu se chová neoprávněně(?)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.5.22 07:40

Majitel bytu se chová neoprávněně(?)

Dobré ráno, chtěla bych si objasnit pár věcí. S přítelem a s malým synem bydlíme v podnájmu. Před třemi týdny jsme si SE SOUHLASEM MAJITELE pořídili štěně. Upozorňuji, že majitel o všem věděl a souhlasil. Je vlastníkem celého paneláku ve kterém bydlíme, ostatní (cca 14 lidí z 23 pejska má).
Každopádně, včera když jsem mu šla zaplatit nedoplatek za vodu, tak mi řekl, že se rozhodl, že tam už psy nechce. Když jsem se ho zeptala z jakého důvodu tak řekl, že to jsou jeho nově nabité zásady a že měl zkušenost s tím, že když teď slečna vracela byt, tak pes rozkousal dveře atd. Ale náš hafan nic nedělá, dokonce jsem ho pozvala, ať se přijde podívat. Je hodnej, naučený na základní hygienické návyky, ani jednou se mi doma nevykálel ani nepočůral, neštěká, neknučí. Jsem momentálně doma, do práce zpět nastupuji až od začátku nového měsíce, takže vím, jak se chová. Když musím odejít a nechat ho doma, tak se vždycky chodím ptát naší starší sousedky a ta říká, že byl klid, že o něm nevěděla, že je zlatej. Za to ostatní hafani kolikrát štěkají o sto šest i v noci :D
No, když se vrátím ke včerejší konverzaci, arogantně mi řekl, že ho mám ještě dnes odvést do útulku a říct jim, že ho tady majitel prostě nechce. Tak jsem řekla, že to určitě ne, když nám ho už jednou povolil a zeptala jsem, zda tohle tedy oznámil i ostatním pejskařům v baráku. Prý ne, nechce tu jen nové psy a navíc, většina z nich jsou jeho známý. Řekl mi tedy, že pes a nebo byt. To už mi teda tekla jedna slza za druhou, řekla jsem mu, že ho pryč nedám, že jedná protizákonně. Ve smlouvě též nic není o zákazu domácích mazlíčků. Psa po domluvě povolil. A já se ho mám teď z jeho rozmaru zbavit? Holky jsem hotová, prosím poraďte. Pro nás není pejsek, ač je u nás krátce, nějaký kousek hračky, které se můžu zbavit jak se mi zachce. To prostě neexistuje.
Tedy mě zajímá, zda někdo zažil něco podobného a jak se to vyřešilo? Z něho nedostanu kloudné slovo a ke všemu mi vlastně skoro nic neřekl, jen že ho to nezajímá, ať ho dám do útulku a že nabil nové zasady. :pocitac:
Nemluvím o tom, že nám začátkem toho roku zemřel náš předčasně narozený chlapeček a on je schopný mi říct, že to je vlastně dobře, že doba je drahá. Buran…
Může nás kvůli tomu vyhodit hned, nebo dát dvouměsíční výpovědní lhůtu? Já mám pocit, že kvůli zvířeti nesmí a smlouvu máme do konce roku.
Když dá dvouměsíční, tak ok, to si stihneme něco nového najít, ale pokud bude taková sv*ně, což už vím, že je… tak se bojím, aby nás nevyhodil hned.
Jeden starý pán se mu opozdil se splátkou za nedoplatek za elektřinu o 2 DNY a on mu ji vypl. To i přesto, že se mu omlouval, že čeká na důchod. Do té doby vždy včas platil. Takový on je. Já s ním až do teď problém neměla.
Děkuji, potřebovala jsem se z toho asi trošku vykecat..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28391
17.5.22 07:44

Nemá na to to právo vás vyhazovat. Pes není důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8263
17.5.22 07:49

Ahoj,
legislativa je nyní nastavena tak, že domácího mazlíčka majitel zakazovat nesmí a pokud nezasahuje do občanského soužití (noční štěkot apod.), tak ani nemůže být důvodem výpovědi.
Výpověď bez udání důvodů však majitel samozřejmě dát může, s příslušnou výpovědní dobou (3 měsíce, nebylo-li sjednáno jinak).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2831
17.5.22 07:53

Výpověď z bytu kvůli psovi dát nemůže, ale počítej s tím že bude dělat schválnosti. Asi bych se poohlídla po jiném bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20834
17.5.22 07:53

Ne nesmí vás vyhodit, pokud všas platíte a o zvířatech ve smlouvě nic nemáte, tak ani tu výpověď nemá na čem postavit, ale téměř jistě vám neprodlouží smlouvu.

jinak zajdi do občanské poradny, je možné že ten psychopat bude něco zkoušet, tak ať se umíte bránit.

https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.22 07:55

Vyhodit vás nesmí, ale počítala bych s tím, že smlouvu už neprodlouží a hledala bych si jiné bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1193
17.5.22 07:57

Vyhodit vás teď nemůže, ale s obnovením smlouvy bych nepočítala. Ono zájemců je strašně moc a každému novému to teď pronajme za víc. Možná kdyby jsi se s ním dohodla ve stylu, že mu za psa dáš k nájmu měsíční poplatek, pro případ, že by něco poškodil, tak by vyměkl. Ale to záleží na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20834
17.5.22 07:58

@Premek_Orac pronajímatel má jen velmi omezené možnosti kdy dát výpověď, zejména pokud je smlouva na dobu určitou.

https://www.kotula.cz/…ved-z-najmu/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2442
17.5.22 08:02

A mas najemni nebo PODnajemni smlouvu?

U najemni smlouvy mu muze byt jedno, co v byte delas (berte me s rezervou).

Ale u PODNAJEMNI smlouvy ti muze zakazat jak zvirata, tak i treba koureni v byte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26743
17.5.22 08:15
@Premek_Orac píše:
Ahoj,
legislativa je nyní nastavena tak, že domácího mazlíčka majitel zakazovat nesmí a pokud nezasahuje do občanského soužití (noční štěkot apod.), tak ani nemůže být důvodem výpovědi.
Výpověď bez udání důvodů však majitel samozřejmě dát může, s příslušnou výpovědní dobou (3 měsíce, nebylo-li sjednáno jinak).

Nemůže dát výpověď bez důvodu. Kdy lze dát výpověď z nájmu je jasně specifikováno OZ a tady důvod není. Může jen neprodloužit smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4480
17.5.22 08:23

No ty kokso… říct ženské, které zemřelo dítě, že je to dobře :poblion: :poblion: :poblion: Nemá právo vám psa zakázat, ale je to člověk bez morálky, raději bych pomalu hledala jiné bydlení, protože bych se bála naschválů z jeho strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
652
17.5.22 08:31

Zeptala bych se sousedů, co psa mají, zda mají s ním stejný problém. Pokud ne, pak bych ještě jednou zkusila domluvu s dotazem, proč zrovna tvůj pes vadí, klidně i za asistence někoho dalšího. Na tebe si evidentně troufne, možná je to ten typ, co vycítí oslabenou osobu a má potřebu jí ublížit ještě víc. :cert: Nicméně, hledala bych si nové bydlení a zvážila bych, zda v rámci svých nových zásad neřešit jeho chování k nájemníkům (vyhození ze dne na den, protiprávní zákazy…) na příslušných místech. Ideální by bylo, mít od něj ten jeho požadavek písemně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
17.5.22 08:38

Ať je ve smlouvě cokoliv, nemá právo vám zakazovat ani pět psů. Což nic nemění na faktu, že tady už asi bydlet nechcete, takže bych se poohlížela po něčem jiném. Dali byste pryč štěně, za chvíli by mu začalo vadit věšení růžového prádla na balkóně a puštěné rádio v deset dopoledne. Což furt - vadit může, nenadělá nic. Dneska jsou práva na straně pronajímatelů nastavená tak, že mají snad právo jenom na ty blbý řeči. Nějak jsem v tom dlouhém tetu nepostřehla, zda je smlouva na dobu určitou nebo neurčitou. Pokud určitou, čekala bych neprodloužení, ale popravdě bych tam nadále nechtěla být ani já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1679
17.5.22 08:44

Jak už bylo řečeno, záleží jestli máte nájemní smlouvu nebo podnájemní smlouvu je tam dost rozdíl! Pokud máte podnájemní smlouvu zakázat psa může!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
17.5.22 08:47

Já nějak předpokládala, že pokud mají podepsanou smlouvu s někým, kdo je vlastníkem celého paneláku, bude to obyč nájemní smlouva, ale jeden nikdy neví. Zakladatelko, upřesni, prosím. Stejně jako to, na jak dlouho smlouva je. A pokud na určito, kdy Vám končí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat