Malá 2 roky má problémy s kakáním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

martinkaaa89
Závislačka 2651 příspěvků 05.03.18 14:33
malá 2 roky má problémy s kakáním

Ahojte holky, chtěla jsem se zeptat jestli nevíte co na to, malá 2 roky, tak asi poslední 3 týdny má problémy se vykakat, vždycky chodila každý den i 2-3× a poslední 3 týdny jde ob den, to by ani tak nevadilo, ale ona v den kdy jí to nejde tak už večer brečí au au, že ji bojí bříško, druhý den taky a pak se teda nakonec vykaká, ale pořád brečí, že ji to bolí… :( Nevíte, co by pomohlo??

Reklama

Reakce:

Indah
Povídálka 31 příspěvků 05.03.18 14:43

Nám pomohla ohřátá švestková povidla se lžičkou másla :-)

Anonymní  05.03.18 14:44

Nas chodil i po 5 dnech, dr nam poradila lactulosu 2× denne lzici (ma to zmekcovat stolici) a ze zacatku to nestacilo, tak nam jeste poradila projimadlo easylac. Davali jsme ho dokud se to nezlepsilo. Bylo to jako zazrak, pak chodil i 2× denne. Zkuste to.

Anonymní  05.03.18 14:45

Jo a ta lactulosa pomohla tak po 14 a vice dnech tak vydrzte. To projimadlo jsme uz davali po par dnech co nestacila jen ta lactulosa, treba obeden.

vbarav
Povídálka 11 příspěvků 05.03.18 14:54

Pardon, že se sem vnutím, ale může tu lactulosu i 21 měsíční dítě? a můžu k tomu dávat probio..máme taky problém s kakáním

Anonymní  05.03.18 15:05

@vbarav nasemu jsou 3, ale davkovani ma stejne vetsi nez je na obalu. Muzes to probrat s dr, my zacinali s 2× velka lzice a pak uz jen jednu. Je to hodne sladkej roztok.ono tam neni napsano ze je to pro deti, ale dr nam to doporucila tak snad se to smi.

martinkaaa89
Závislačka 2651 příspěvků 05.03.18 16:38

@Indah no právě jsem četla švestkový kompot, tak jsem poslala chlapa a budeme zkoušet… Ještě jsem uvažovala nad probiotiky…

@Anonymní píše:
Nas chodil i po 5 dnech, dr nam poradila lactulosu 2× denne lzici (ma to zmekcovat stolici) a ze zacatku to nestacilo, tak nam jeste poradila projimadlo easylac. Davali jsme ho dokud se to nezlepsilo. Bylo to jako zazrak, pak chodil i 2× denne. Zkuste to.

Aha, kouknu na to a není to nějak návykové, pak jste v pohodě vysadili?? Právě mi kamarádka říkala, že si na to ty střeva zvyknou, tak jsem moc nechtěla nějaká projímadla… Ona má právě stolici docela měkou, ale prostě jí to nejde vykakat… :(

Anonymní  05.03.18 17:31

@martinkaaa89 neprijde mi, bral to skro tri tydny, to projimadlo se dava jen spodem, takze ti to jakoby jen odspuntuje. Davali jsme i lactobacily od biopronu a nic. U nas to byl spis problem s tim ze se bal to udelat jak ho to asi bolelo.

martinkaaa89
Závislačka 2651 příspěvků 05.03.18 18:14
@Anonymní píše:
@martinkaaa89 neprijde mi, bral to skro tri tydny, to projimadlo se dava jen spodem, takze ti to jakoby jen odspuntuje. Davali jsme i lactobacily od biopronu a nic. U nas to byl spis problem s tim ze se bal to udelat jak ho to asi bolelo.

aha, takže něco jako čípky? Tak to když tak zkusíme :), zatím se ten druhý den vždycky vykakala, ale prostě že při každém co se ji chce řve au au a ukazuje, že ji bolí bříško no :(

Smilie23
Ukecaná baba ;) 2121 příspěvků 25 inzerátů 05.03.18 18:35

Ahoj holky, též bojujeme. Zadržování stolice u malého začalo cca v 1,5 roce, přes léto kadil normálně, zafungovalo placebo, každé ráno jsem mu dávala lžičku višňového sirupu a k tomu jsem mu říkala, že je to medicínka na kakání, aby ho to nebolelo, kadil pak úplně normálně než jel na prázdniny ke tchýni. Tam se za celou dobu nevykadil a od té doby se kakat bojí (jsou tomu tři měsíce). Dostal se znovu na cca 5 dnů. Tento týden jsem mu začala dávat 1× denně lactulosu 10 ml. Výsledky zatím nevidím, myslíte, že by ji měl dostávat 2× denně po 10 ml? Jo a budou mu tři. Co doporučíte?

Příspěvek upraven 05.03.18 v 18:37

Smilie23
Ukecaná baba ;) 2121 příspěvků 25 inzerátů 05.03.18 18:35
:zed:

Anonymní  05.03.18 20:32

@Smilie23 našemu jsou 3 a dr. nám doporučila 2× denně velkou lžíci. Pomohlo to po 14 a něco dnech. Máme to o to horší, že málo pije a jídlu taky moc nedá. Fakt jsem už byla zoufalá. A teď je to pro mě uplně jak zázrak. Asi pomohlo i to, že se mu to projímadlo nelíbilo, tak možná začal sám. Nevim. Bylo to tohle https://www.benu.cz/…-6-ampuli-3g

Anonymní  05.03.18 20:33

@martinkaaa89 ten náš byl už třeba od druhýho dne takovej z toho unavenej, bylo vidět, že mu to vadí, ale dřív jak po 5 dnech to neudělal. Takže pomohlo, že se mu to změkčilo a pak už se nebál. Předtím u toho taky brečel.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Narazil do autobusu! Bohumil Klepl měl vážnou nehodu na motorce

Hvězda filmů Účastníci zájezdu nebo Doktor od jezera hrochů, Bohumil Klepl... číst dále >

Feťačka Katka se objevila v nové reality show. Její vzhled opět děsí

Nejslavnější pražská narkomanka Kateřina Bradáčová (41), která se proslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama