Malá hysterka, poraďte jak reagovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenosnakocena
Kecalka 138 příspěvků 21.10.14 21:39
Malá hysterka, poraďte jak reagovat

Vím, že podobné situace řešíme doma skoro všichni, tak bych moc ráda nějaký nadhled z venku. Starší dcerce jsou 3 roky a 4 měsíce. Poslední dobou má dost slušné vzdorovací období, snaží se hodně vymezit - neposlouchat, diskutovat. Včera i dnes jsme zažili velmi podobnou scénu. Dnešní scéna - po pohádce se chodí sprchovat. Na pohádku u nás byli babi s dědou (bydlí nad námi). po pohádce jsme se rozloučili, ona dělala „ofuky“ a loučit se nechtěla chtěla se mnou do koupelny. Říkala jsem jí, že babička půjde pryč, ať se rozloučí a není jí později líto, že si nedaly pusu. Malá nechtěla tak se s ní babička rozloučila a odešla. V koupelně malá dostala hysterický záchvat, že nedala babičce pusu. Já jsem už pro babi nedošla, vysvětlila jsem že se mohla rozloučit a že takto to dopadlo, protože dělala ofuky. Hysterie velká, kolikrát řekla že nedala babičce pusinku nevím, ale bylo to o nervy.
Moje vysvětlování si myslím nevnímala.
Jak v takovéto situaci reagujete vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Natálka26
Kelišová 5694 příspěvků 21.10.14 21:42

Pokud to 150× za sebou vysvětlím a dál ječí tak většinou odcházím se slovy, že až se zklidní ať přijde. Pokud chytne pořádnej hysterák kdy se i dusí, jde okamžitě pod sprchu ( nepište mi jak jí týrám, ona se jinak nezklidní a udusila by se, potřebuje šok aby se nadechla a začala dejchat normálně)

Příspěvek upraven 21.10.14 v 21:44

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 21.10.14 21:43

Podle mě si zareagovala dobře, dělala ofuky, tak má holt smůlu. Ať si histerci jak chce, hlavně neustupuj. Ustoupis jednou a pak bude dělat větší a větší scény ;-)

boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 21.10.14 21:59

Tohle dělá náš kluk tři a půl taky. Když odjíždíme, nechce dát pusu a za pár kilometrů si to rozmyslí, že chtěl dát. Já to neřeším nijak, ale když ječí, manžel začne kvičet jako on, kluk chvilku ječí pochopitelně ještě víc, ale pak ho to natolik otráví, že přestane. Nicméně metoda jen pro zdravé nervy :mrgreen:

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 21.10.14 22:01

Malá to nemá až tak, ale myslím, že na to má teď slušný náběh. Pokud ji něco několikrát řeknu a to i s tím, že ji zastavím, aby mě vnímala, chci aby mi to odkývala a pak se sekne, tak ji prostě řeknu, že jsem ji to řekla/upozornila a dál se s ní nehodlám o tom bavit. Když se vzteká, nevšímám si jí.
Mezi ostatními si někdy připadám jako furie, prootže když vidím ty matky, co dětem donekonečna vysvětlují a objímají, chovají,… :nevim:

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 21.10.14 22:01

Nijak. Vysvětlím a hotovo. Dál neřeším a nevšímám. Nebo se o to snažím. :mrgreen: U nás tohle probíhalo krátce před 3. narozeninami. Takové to „chci-nechci-chci-nechci“. Příklad: měl žízeň, chtěl podat čaj. Čaj jsem mu podala, on samozřejmě nechtěl. Tak jsem čaj vzala, dala pryč a šla si po svém. V ten moment samozřejmě amok a opět chtěl čaj. Jenže když člověk přistoupil na tu jeho"hru", tak to nikam nevedlo. „Dohadovat a přetahovat“ se byl schopný takhle mnou hodiny. Vyloženě by to bylo kdo z koho a k ničemu. Takže jsem byla ochotna mu jednou onu věc či záležitost nabídnout, on pokaždé nechtěl a měl smolíka. Následující scény byly šílené, x-krát denně, vydržel pak řvát hodiny, ale odmítla jsem to s ním zkrátka hrát a pískat podle toho, jak si on bude říkat. Přešlo ho to. Teď je pár měsíců už klid a mám zase většinou miliónové dítě.

alviola
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 21.10.14 22:02

Jo, tak dneska jsme měli to samý v bleděmodrým. Se synem 3,5 roku jsem jela ráno autobusem do školky, vystoupili jsme a on dostal hysterák, že zapomněl v autobuse před výstupem stisknout tlačítko a že musíme počkat na další, Málem vletěl pod auto. Objímala jsem ho, říkala že chápu, že ho to mrzí a že příště mu nezapomenu připomenout, aby to zmáčknul. No, moc to nezabralo :-) Řvala až do školy, kde pomohlo to, že jsem slíbila, že pro něj přijdu po obědě (učitelka zapomněla napsat, že dneska spí) :-)
Občas taky pomáhá panák…mamince :P

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 21.10.14 22:03

Jinak mě v souvislosi s tím napadá, kolikrát už mi nějakou tu mou „chytrou“ větu řekla ve chvíli, kdy jsem to nejmíň čekala. Třeba teď jsme si dávali napůl oplatek a ona snědla najednou zbytek. Tak jsem jako plakala, že mi to snědla a ona na to: „nebreč, nikdo ti nic nedělá“ :mrgreen: :zed:

lenosnakocena
Kecalka 138 příspěvků 21.10.14 22:03

S tím loučením a pusou už to máme celkem dlouho, ale v poslední době to graduje do hysterie a neustálého opakování jednoho „požadavku“, jedno v jaké situaci ať už zaviněné nebo nezaviněné. Zkoušela jsem trpělivě uznat, co chce, nehodnotit to, jen ukázat, že ji poslouchám a pak říct, že to ale nejde a proč, ale asi to dělám špatně, protože to nemá efekt. Je schopná danou věc opakovat třeba půl hodiny.

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 21.10.14 22:04

@Fima Tady to chci-nechci-chci-nechci řeším tak, že příště, když se situace opakuje (nebo po třetí, čtvrté), prostě řeknu, že minule to pak nechtěla a nedám jí to… ale je to o nervy, co si budeme povídat.

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 21.10.14 22:05

Joo podobnych hysteraku mame taky. „Des se mnou ma balkon?“ „Ne“ „tak pockej tady“ „jojo este ja“ „tak pojd“ „ne ja ne“ „tak nechod“ a praskne sebou o postel a rve :nevim: nereaguju, pripadne zaviram vedle a qt prijde az se uklidni

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 21.10.14 22:06

@lenosnakocena A když si ji nebudeš všímat a půjdeš třeba chystat večeři, mýt nádobí,… tak za tebou chodí a mele to pořád. Známá třeba malého hned chová a ňuňá… já prostě řeknu ne a hotovo.

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 22:06
@Natálka26 píše:
Pokud to 150× za sebou vysvětlím a dál ječí tak většinou odcházím se slovy, že až se zklidní ať přijde. Pokud chytne pořádnej hysterák kdy se i dusí, jde okamžitě pod sprchu ( nepište mi jak jí týrám, ona se jinak nezklidní a udusila by se, potřebuje šok aby se nadechla a začala dejchat normálně)Příspěvek upraven 21.10.14 v 21:44

Se ti nedivím. Já bych na to neměla nervy :mrgreen:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 21.10.14 22:07

Hm, nepotěším, mě něco podobného tuhle udělal 4,5 letý :roll: volební kampaň, chlapík rozdával balonky a bonbonky, a na kluky, tady vám dám balonek a bonbonek, starší nahlas, že žádný bonbonek nechce, no pán s epodivil, ale že mu dá tedy aspoň 2 balonky, no a mladej v tramvaji začal kňourat, že chtěl bonbonek, no odmítla jsem se o tom bavit, pár hodin klid, ale doma si na to vzpomněl, a půl hodiny tu řval, že chtěl bonbonek, a že tam zítra ráno místo školky půjdeme, a že mu jí koupím nový bonbonky..no síla :zed:
nebo ho poprsím, aby rozsvítil, on řekne že ne, ovšem mladší tam aktivně letí a rozsvítí, a starší spustí hysterák, že chtěl rozsvítit on..dneska na hřišti jsme mu řekla, že už jdeme, ať přinese ten balon, co ležel opodál, on vztek že ne, letěl tam mladší, vtom starší hysterák, že to udělá on, málem se o to porvali :zed: nevím, vždycky to ignoruju, a stejně to dělá furt, už aby to přešlo :pocitac: :pocitac:

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 21.10.14 22:07
@avm3 píše:
Malá to nemá až tak, ale myslím, že na to má teď slušný náběh. Pokud ji něco několikrát řeknu a to i s tím, že ji zastavím, aby mě vnímala, chci aby mi to odkývala a pak se sekne, tak ji prostě řeknu, že jsem ji to řekla/upozornila a dál se s ní nehodlám o tom bavit. Když se vzteká, nevšímám si jí.
Mezi ostatními si někdy připadám jako furie, prootže když vidím ty matky, co dětem donekonečna vysvětlují a objímají, chovají,… :nevim:

Jojo. Já mám děti, na které tyto metody prostě nezabírají a když jsou v afektu, tak je nejlepší je nechat na pokoji a případně dohlížet, aby si neublížily. Když si jich člověk všímá nebo na ně mluví, je to ještě horší a ještě víc je to rozzuří. A zrovna minulý týden jsem byla s mladším v herně. Byly to stejně staré děti, všechny byly prvorozené. Kluk chtěl pořád tahat z regálu velkou a těžkou bednu plnou hudebních nástrojů. Já mu to nepovolila, vjel do něj vztek a začal tam, jak on to hezky umí, mlátit hlavou o zem a ječet jak pavián. No matky čučely jak péro z gauče :lol: a jedna mi říká, ať ho obejmu, že by to určitě pomohlo. :mrgreen: Tak jsem se jen zmohla na to, že rozhodně nepomohlo, protože na něj toto nefunguje a dítě jsem odvedla se vyvztekat mimo obecenstvo do vedlejší místnosti. Takže já jsem taky děsná matka. Děti nechávám válet se po zemi a dělám, že nevidím a neslyším. :P

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >