Malá mi nechce pít čaj a vyžaduje mléko

19
5.5.20 11:55

Malá mi nechce pít čaj a vyžaduje mléko

Dobrý den potrebuji poradit naše malá ma 8 měsíců a nemůžu ji zaboha zavést čaj (odmítá ho vezme si v případě jen kdyz škytne ale vypije málo)…večer v půl sedmi sem ji chtěla dát poslední mleko dávám kaši na dobrou noc a pak se mi este probouzí v 10( dnes se mi probudila v 9 a pak ve 2 hodiny ráno) mela vy spát celou noc a nevím co s tim :nevim: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25588
5.5.20 12:00

@Hodka95 vím, není důvod jí dávat čaj, když chce a potřebuje mléko :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2645
5.5.20 12:03

Většina takto malých (a ještě o dost starších) dětí nespí celou noc. Asi má hlad, ten čajem nezažene. Jestli kojíš, má tekutiny z MM. Taky se v noci může budit z jiných důvodů. Od zavedení přikrmů se dětem pití nabízí. Moje dcera má k dispozici lahvičku, ze které pije sama (vodu, čaj, ředěný džus), nicméně toho taky moc nevypije. Ale já ještě kojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3895
5.5.20 12:03
@Hodka95 píše:
mela vy spát celou noc a nevím co s tim :nevim: :nevim: :nevim:
:mrgreen: :mrgreen: děti by „měli“ spoustu věcí a nedělají je. a osobně teda 8 měsíčního kojence, co by spal na jeden zátah celou noc neznám :nevim:
PS: Nemůžeji po té kaši na dobrou noc bolet břicho? Podle mě je kaše na noc celkem nesmysl, je to na žaludek strašně těžké.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
5.5.20 12:06

@Hodka95 píše: “ mela vy spát celou noc a nevím co s tim :nevim: :nevim: :nevim:
Nám, co se budí v noci tak 10× se o tom 2× probuzení jen sní :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
5.5.20 12:06

@Hodka95 Syn ještě v roce a půl nespí celou noc :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3058
5.5.20 12:13

Dcera nechtěla čaj asi tak do doby, než šla do školky. Tak jsem začala dávat hodně naředěné dětské ovocné šťávičky, třeba od Hami, ale pila je jen k jídlu a hodně málo. A že nespí v 8 měsících celou noc, je celkem normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
5.5.20 12:16

Spát celou noc by neměla, pokud se jen vzbudí, nápoje mlíka a spokojeně spí dál, je všechno v pořádku a trápí ji možná hlad, možná žízeň, možná chce jen blízkost mámy, v tomhle věku není důvod jí to nedopřát. Tekutiny má z mlíka, spousta dětí začne pořádně pít až po roce z nějakého hrníčku - já zkoušela všelijaké učící hrníčky, ale první, z čeho mi malý reálně pil, byla termoska s brčkem po roce. :nevim: Hlavně si s tím nelámat hlavu, vůbec se nezdá, že by s dcerkou něco bylo v nepořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
5.5.20 12:19

Jo a ještě mě napadá, proč zrovna čaj? Já vím, že v Česku jsme na čaj pro děti tak nějak ujetí, ale jednak doporučuji pečlivě nastudovat složení a případně účinky složek (některé bylinky jsou pro děti nevhodné, a to i ty v dětských cajich) a druhá věc je, že čaj má chuť - a třeba memu synovi vůbec nejede, je to pro něj nakyslé, nahořklé, prostě stokrát ochotneji pije vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
5.5.20 12:47

Děkuji za rady…právě ze nekojim a asi od 4.měsíce dáváme prikrmy a nechce ten čaj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12009
5.5.20 12:50
@Hodka95 píše:
Dobrý den potrebuji poradit naše malá ma 8 měsíců a nemůžu ji zaboha zavést čaj (odmítá ho vezme si v případě jen kdyz škytne ale vypije málo)…večer v půl sedmi sem ji chtěla dát poslední mleko dávám kaši na dobrou noc a pak se mi este probouzí v 10( dnes se mi probudila v 9 a pak ve 2 hodiny ráno) mela vy spát celou noc a nevím co s tim :nevim: :nevim: :nevim:

Tak jí čaj nenutˇ, když ho nechce, je malá, potřebuje mléko. A že by měla spát celou noc? Na to si přišla jak? Spát celou noc, bude, až bude sama chtít, to nejde přece vynutit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
5.5.20 13:19

Čaj jí nenuť, když nechce. Bohatě již stačí mléko. Moje dcera vzala pití na milost až kolem 11-12 měsíce. A ta kaše na ní může být moc těžká na noc. A je úplně normální když se budí i v noci a nespí celou noc. Jsou některé děti, které zalehnou a spí až do rána, ale většina dětí se prostě budí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
5.5.20 16:28

Pro uklidneni: syn 11 mesicu, stale se poradne napije jen UM. Kdyz jsem hodne otravna, dostanu do nej 100 ml vody/caje/stavy denne, sam se aktivne nenapije. Doktorka rika nabizet a byt v klidu :) Jo a budi se na mleko dvakrat za noc, bez nej neusne a place. Neres to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat