Malá miminka a aktuální mrazy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Malinkydablik
Kecalka 146 příspěvků 02.03.18 11:52
malá miminka a aktuální mrazy

Ahoj maminky, kdo máte malá miminka, chodíte poslední týden ven?? nám budou 4 měsíce a i když jsem slyšela, že takto malé děti nemají do mrazu víc jak -5, musela jsem podvakrát vyjet na třičtvrtě hoďky s kočárem do obchodu a drogerie, a jednou autem na rehabku. S kočárem jezdím pro to, že je to snažší a kratší vypravení, než autem. snad to neodstonáme..jinak jsme doma u krbu. a co děláte celé dny? já jak nemám tu dvohodinovou prochajdu lesem, jak kdyby ten den nebyl 100%. a taky se chci zeptat, kdy můžu strávit s takovým mimčem venku podstatnou část dne, třeba 5-6h. až bude aspoň plus 5, nebo víc? co myslíte?

Reakce:
rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 02.03.18 11:56

Ja chodila s dětma opravdu za každého počasí ven. Pokud byl opravdu velký mráz tak jen na půl hodiny, ale šla jsem.

Russet
Extra třída :D 13293 příspěvků 02.03.18 12:03

Chodila jsem denně, ale při mínus 10 teda ne. Kolem poledne, když svítí slunce, tolik není. A zakryla bych třeba kočár plenkou.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 02.03.18 12:10

Nám říkala doktorka do - 15, - 5 platí pouze pro šestinedělí a po nemoci. Vůbec bych se nebála. Samozřejmě ne na 2 hodiny, ale prostě dojít si na nákup, jít se psem, nebo se na půl hodiny vyvětrat určitě neublíží!!! Spíš naopak.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10215 příspěvků 02.03.18 12:24

@Malinkydablik Já bych klidně šla. Dceři bylo půl roku, když byly taky takové mrazy.

Když je dítě ve fusaku přiměřeně oblečené (zase aby se nezpotilo!), namažeš obličej ochranným krémem a třeba hodíš přes boudičku plenu, aby na něj nefoukalo, tak by to mělo zvládnout i na té procházce. Ale teda douhodinovou leda kdybyste šli po sluníčku, které přihřívá - v lese je chladněji a to by mi přišlo moc.

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 02.03.18 12:43

Při větších mrazech na dobu nezbytně nutnou.

Když mělo dítě 4 týdny, mělo plánovanou kontrolu v jiném krajském městě, kde jsme cestovali MHD, ČD a MHD skoro 3 hodiny. Bylo -20st a lékařům nevadilo, že budeme venku celý den - počítám i prostoje na vlakové spoje - cca 1× za 2 hodiny. Takže s rozumem.

AppleC
Povídálka 30 příspěvků 02.03.18 12:46

Je jasný, že si člověk musí zajít nakoupit, ale na procházku bych asi nešla

Pajulena
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 02.03.18 13:08

Zili jsme nejakou dobu v Rusku az na kraji Sibire a pamatuju si, jak tam maminky pri -30ti vozily tim pomalym prochazkovym krokem ty kocarky :lol: Tehdy mel mladsi syn rok a taky jsme chodili ven, jinak bychom se nikam nedastali celou zimu, kdyz -30 se tam drzelo stabilne od listopadu do brezna. Jednou bylo -45, a to uz jsme teda byli doma :lol: Ale vzdy se musim pousmat, kdyz slysim to ceske doporuceni, ze pri vice jak -5ti ven s mimcem nechodit. To by v severskych zemich zesileli :lol:

Rive
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 02.03.18 13:14

No v mrazech se doporučuje nemazat, spousta krémů obsahuje vodu a to dělá paseku.
Minus 5 platí pro novorozence.
Syn má necelé tři měsíce a ven chodíme denně kolem 9 ráno a to bývá kolem minus 15.

Malinkydablik
Kecalka 146 příspěvků 02.03.18 13:17

@Pajulena jo to jsem si taky říkala, že tam je asi naše obavy o umrznutí musí dost pobavit :lol: ale asi taky mají trochu jinou vybavu na zimu než já doma…přiznám, že do teď neumím pořádně do zimy obléct sama sebe, a ted ještě dítě :lol:

Hadumi
Extra třída :D 13671 příspěvků 02.03.18 13:43

V zimě 2012 byly velké mrazy a přes den se oteplilo max. na teplých -11, dceři tehdy byly 4m. a chodila jsem s ní ven úplně normálně. Jen tedy ten kočár se nemá zakrývat plenou, ale už si nepamatuji proč.
Syn je tedy už starší (13m.) a i v tomhle počasí (u nás poslední dny přes den bylo -10) spí venku 2-3 hodiny denně.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 02.03.18 20:02
@Malinkydablik píše:
Ahoj maminky, kdo máte malá miminka, chodíte poslední týden ven?? nám budou 4 měsíce a i když jsem slyšela, že takto malé děti nemají do mrazu víc jak -5, musela jsem podvakrát vyjet na třičtvrtě hoďky s kočárem do obchodu a drogerie, a jednou autem na rehabku. S kočárem jezdím pro to, že je to snažší a kratší vypravení, než autem. snad to neodstonáme..jinak jsme doma u krbu. a co děláte celé dny? já jak nemám tu dvohodinovou prochajdu lesem, jak kdyby ten den nebyl 100%. a taky se chci zeptat, kdy můžu strávit s takovým mimčem venku podstatnou část dne, třeba 5-6h. až bude aspoň plus 5, nebo víc? co myslíte?

s klukem sem chodila ven každý den až do -15 st, hodinu až 3 spal v kočárku, mrzla jsem spíš já :mrgreen: :lol: zababušat, přikrýt „vchod“ ať tam ledově nefouká a pohoda..

Ollik
Kecalka 259 příspěvků 02.03.18 21:41

Chodime ven i v mrazech. Podle mě je vedro mnohem horší. :poblion: Jinak zrovna dnes jsem si vyslechla poznámku v tramvaji, že je dceři určitě hrozná zima a je zmrzlá, protože asi bylo víc než -5°. :D

selia
Ukecaná baba ;) 2064 příspěvků 02.03.18 21:50
@Rive píše:
No v mrazech se doporučuje nemazat, spousta krémů obsahuje vodu a to dělá paseku.
Minus 5 platí pro novorozence.
Syn má necelé tři měsíce a ven chodíme denně kolem 9 ráno a to bývá kolem minus 15.

Právě proto se doporučují spec. krémy proti mrazu, které jsou bez vody (je potřeba ksontrolovat složení). Mám takový od nivey.

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 05.03.18 00:48

Malé jsou čtyři a půl měsíce, chodime ven, jen dostane teplejší oblečení, procházka je kratší a po procházce mažeme tváře

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Zpověď vdovy po Brabcovi Šárky Rezkové: Deprese a myšlenky na smrt

Zpěvačka Šárka Rezková (49), která se proslavila hitem Borůvková, si v životě... číst dále >

Dáda není ztracený případ. Které slavné ženy alkoholičky jí jdou příkladem?

Herečka Dáda Patrasová (62) se kvůli problémům s alkoholem, které odmítá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >