Malá miminka a aktuální mrazy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 02.03.18 11:52
malá miminka a aktuální mrazy

Ahoj maminky, kdo máte malá miminka, chodíte poslední týden ven?? nám budou 4 měsíce a i když jsem slyšela, že takto malé děti nemají do mrazu víc jak -5, musela jsem podvakrát vyjet na třičtvrtě hoďky s kočárem do obchodu a drogerie, a jednou autem na rehabku. S kočárem jezdím pro to, že je to snažší a kratší vypravení, než autem. snad to neodstonáme..jinak jsme doma u krbu. a co děláte celé dny? já jak nemám tu dvohodinovou prochajdu lesem, jak kdyby ten den nebyl 100%. a taky se chci zeptat, kdy můžu strávit s takovým mimčem venku podstatnou část dne, třeba 5-6h. až bude aspoň plus 5, nebo víc? co myslíte?

Reklama

Reakce:

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 02.03.18 11:56

Ja chodila s dětma opravdu za každého počasí ven. Pokud byl opravdu velký mráz tak jen na půl hodiny, ale šla jsem.

Russet
Echt Kelišová 9335 příspěvků 02.03.18 12:03

Chodila jsem denně, ale při mínus 10 teda ne. Kolem poledne, když svítí slunce, tolik není. A zakryla bych třeba kočár plenkou.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 02.03.18 12:10

Nám říkala doktorka do - 15, - 5 platí pouze pro šestinedělí a po nemoci. Vůbec bych se nebála. Samozřejmě ne na 2 hodiny, ale prostě dojít si na nákup, jít se psem, nebo se na půl hodiny vyvětrat určitě neublíží!!! Spíš naopak.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9912 příspěvků 02.03.18 12:24

@Malinkydablik Já bych klidně šla. Dceři bylo půl roku, když byly taky takové mrazy.

Když je dítě ve fusaku přiměřeně oblečené (zase aby se nezpotilo!), namažeš obličej ochranným krémem a třeba hodíš přes boudičku plenu, aby na něj nefoukalo, tak by to mělo zvládnout i na té procházce. Ale teda douhodinovou leda kdybyste šli po sluníčku, které přihřívá - v lese je chladněji a to by mi přišlo moc.

-Evka-
Závislačka 3583 příspěvků 02.03.18 12:43

Při větších mrazech na dobu nezbytně nutnou.

Když mělo dítě 4 týdny, mělo plánovanou kontrolu v jiném krajském městě, kde jsme cestovali MHD, ČD a MHD skoro 3 hodiny. Bylo -20st a lékařům nevadilo, že budeme venku celý den - počítám i prostoje na vlakové spoje - cca 1× za 2 hodiny. Takže s rozumem.

AppleC
Povídálka 30 příspěvků 02.03.18 12:46

Je jasný, že si člověk musí zajít nakoupit, ale na procházku bych asi nešla

Pajulena
Ukecaná baba ;) 1573 příspěvků 02.03.18 13:08

Zili jsme nejakou dobu v Rusku az na kraji Sibire a pamatuju si, jak tam maminky pri -30ti vozily tim pomalym prochazkovym krokem ty kocarky :lol: Tehdy mel mladsi syn rok a taky jsme chodili ven, jinak bychom se nikam nedastali celou zimu, kdyz -30 se tam drzelo stabilne od listopadu do brezna. Jednou bylo -45, a to uz jsme teda byli doma :lol: Ale vzdy se musim pousmat, kdyz slysim to ceske doporuceni, ze pri vice jak -5ti ven s mimcem nechodit. To by v severskych zemich zesileli :lol:

Rive
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 02.03.18 13:14

No v mrazech se doporučuje nemazat, spousta krémů obsahuje vodu a to dělá paseku.
Minus 5 platí pro novorozence.
Syn má necelé tři měsíce a ven chodíme denně kolem 9 ráno a to bývá kolem minus 15.

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 02.03.18 13:17

@Pajulena jo to jsem si taky říkala, že tam je asi naše obavy o umrznutí musí dost pobavit :lol: ale asi taky mají trochu jinou vybavu na zimu než já doma…přiznám, že do teď neumím pořádně do zimy obléct sama sebe, a ted ještě dítě :lol:

Hadumi
Extra třída :D 13172 příspěvků 02.03.18 13:43

V zimě 2012 byly velké mrazy a přes den se oteplilo max. na teplých -11, dceři tehdy byly 4m. a chodila jsem s ní ven úplně normálně. Jen tedy ten kočár se nemá zakrývat plenou, ale už si nepamatuji proč.
Syn je tedy už starší (13m.) a i v tomhle počasí (u nás poslední dny přes den bylo -10) spí venku 2-3 hodiny denně.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 02.03.18 20:02
@Malinkydablik píše:
Ahoj maminky, kdo máte malá miminka, chodíte poslední týden ven?? nám budou 4 měsíce a i když jsem slyšela, že takto malé děti nemají do mrazu víc jak -5, musela jsem podvakrát vyjet na třičtvrtě hoďky s kočárem do obchodu a drogerie, a jednou autem na rehabku. S kočárem jezdím pro to, že je to snažší a kratší vypravení, než autem. snad to neodstonáme..jinak jsme doma u krbu. a co děláte celé dny? já jak nemám tu dvohodinovou prochajdu lesem, jak kdyby ten den nebyl 100%. a taky se chci zeptat, kdy můžu strávit s takovým mimčem venku podstatnou část dne, třeba 5-6h. až bude aspoň plus 5, nebo víc? co myslíte?

s klukem sem chodila ven každý den až do -15 st, hodinu až 3 spal v kočárku, mrzla jsem spíš já :mrgreen: :lol: zababušat, přikrýt „vchod“ ať tam ledově nefouká a pohoda..

Ollik
Kecalka 225 příspěvků 02.03.18 21:41

Chodime ven i v mrazech. Podle mě je vedro mnohem horší. :poblion: Jinak zrovna dnes jsem si vyslechla poznámku v tramvaji, že je dceři určitě hrozná zima a je zmrzlá, protože asi bylo víc než -5°. :D

selia
Ukecaná baba ;) 1890 příspěvků 02.03.18 21:50
@Rive píše:
No v mrazech se doporučuje nemazat, spousta krémů obsahuje vodu a to dělá paseku.
Minus 5 platí pro novorozence.
Syn má necelé tři měsíce a ven chodíme denně kolem 9 ráno a to bývá kolem minus 15.

Právě proto se doporučují spec. krémy proti mrazu, které jsou bez vody (je potřeba ksontrolovat složení). Mám takový od nivey.

Aradhell
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 05.03.18 00:48

Malé jsou čtyři a půl měsíce, chodime ven, jen dostane teplejší oblečení, procházka je kratší a po procházce mažeme tváře

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama