Malá popálenina po několika dnech nevypadá hezky, nebezpečí?

Anonymní
16.4.17 13:17

malá popálenina po několika dnech nevypadá hezky, nebezpečí?

Dobrý den, prosím o radu. 2 letý syn se cca před 5 dny spálil o pánvičku, nikam jsme nejeli, protože jde o malou plochu, na kloubu levého ukazováčku, přibližně 1 krát 1 cm, asi hodinu si ručičku chladil ve vodě, jinak plakal, že to bolí, asi po hodině už ho to nebolelo, a normálně si hrál, a na bolest si nestěžoval. Měl tam puchýř, ten mu asi po 2 dnech prasknul, pak si asi půl hodinky stěžoval, že auva, ale nijak moc neplakal, chvilku jsem mu na to dala plínku mokrou, a pak jsem mu to zalepila, a zalepuju mu to doteď, aby se mu tam něco nedostalo. Na bolest už si od té doby nestěžuje, nic, ale rána mi přijde na pohled dost ošklivá, barva dohněda. Jak vlastně poznám, kdyby se mu tam dostala třeba infekce, bolelo by ho to? je ta ošklivá barva normální při hojení? Nebo máme jet radši k doktorovi? co byste dělali? děkuju za rady. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1895
16.4.17 13:22
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o radu. 2 letý syn se cca před 5 dny spálil o pánvičku, nikam jsme nejeli, protože jde o malou plochu, na kloubu levého ukazováčku, přibližně 1 krát 1 cm, asi hodinu si ručičku chladil ve vodě, jinak plakal, že to bolí, asi po hodině už ho to nebolelo, a normálně si hrál, a na bolest si nestěžoval. Měl tam puchýř, ten mu asi po 2 dnech prasknul, pak si asi půl hodinky stěžoval, že auva, ale nijak moc neplakal, chvilku jsem mu na to dala plínku mokrou, a pak jsem mu to zalepila, a zalepuju mu to doteď, aby se mu tam něco nedostalo. Na bolest už si od té doby nestěžuje, nic, ale rána mi přijde na pohled dost ošklivá, barva dohněda. Jak vlastně poznám, kdyby se mu tam dostala třeba infekce, bolelo by ho to? je ta ošklivá barva normální při hojení? Nebo máme jet radši k doktorovi? co byste dělali? děkuju za rady. :(

Osobně bych se šla normálně k dětské poradit.. Ruka mu očividně neupadne, ale je lepší se poradit s někým, kdo má zkušenosti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.4.17 13:28
@Andrea.Tom píše:
Osobně bych se šla normálně k dětské poradit.. Ruka mu očividně neupadne, ale je lepší se poradit s někým, kdo má zkušenosti ;)

díky za názor :kytka: takže do úterka bys to „neřešila“? uvažuju o tom, tedy jít k doktorce, ale bojím se, že mi tam něco chytí, takový náš evergreen, po návštěvě polikliniky, čekárny dr, nebo tak, je obvykle nemocný, něco tam chytí :? leda doktorce zavolat, a domluvit se, že bychom přišli odpoledne, kdy má zdravé děti :think:

• Nahlásit
  • Citovat
70084
16.4.17 13:32

Rána by ošklivě vypadat neměla, jinak na tyhle drobné popáleniny se mi osvědčilo krytí „inadine“ je to s jodem, je psané, že malé mimina ne, ale dvouletý už mi přijde v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.4.17 13:32

Taky sem muzes hodit nejake slusne nasvicene foto a ja ti na to mrknu ;) Jsem rodinna lekarka ( obvodak pro deti i dospele).
Boli ho to? Tece mu z toho neco? Hnis? Je prst zacervenaly a teply?
Prosim o anonym - nechci tu svou profesi odtajnit a pak muset provozovat bezplatnoz online poradnu ????

• Nahlásit
  • Citovat
1895
16.4.17 13:33
@Anonymní píše:
díky za názor :kytka: takže do úterka bys to „neřešila“? uvažuju o tom, tedy jít k doktorce, ale bojím se, že mi tam něco chytí, takový náš evergreen, po návštěvě polikliniky, čekárny dr, nebo tak, je obvykle nemocný, něco tam chytí :? leda doktorce zavolat, a domluvit se, že bychom přišli odpoledne, kdy má zdravé děti :think:

Tak, jde už jen o 2dny max, to už bych vyčkala. maximálně, kdybych viděla změnu k horšímu (jakýmkoliv způsobem, třeba teplota u dítěte, nebo neustálý brek, podrážděnost..) šla bych na dětskou pohotovost.. Ale jinak si myslím, že stačí zkonzultovat potom stav :)

Kamarádka mi nedávno něco podobné říkala o svém synkovi, také skoro 2r.. Klučík si myslím to přežil také statečně. Děti se „regenerují“ docela rychle :) Zachvilku ani neví, že někde něco mají :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
16.4.17 13:40
@Anonymní píše:
Taky sem muzes hodit nejake slusne nasvicene foto a ja ti na to mrknu ;) Jsem rodinna lekarka ( obvodak pro deti i dospele).
Boli ho to? Tece mu z toho neco? Hnis? Je prst zacervenaly a teply?
Prosim o anonym - nechci tu svou profesi odtajnit a pak muset provozovat bezplatnoz online poradnu ????

Dekuju moc. zkusila jsem vyfotit, ale kvalita mizerna :? Cerveny a teply prst nema, neboli ho to, teda rika, ze ma auva, a ukazuje na to, ale neplace, a normalne si hraje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
16.4.17 13:42

No anonymita je fuč, to je jedno :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
16.4.17 13:43
@j.a.n.i1 píše:
Rána by ošklivě vypadat neměla, jinak na tyhle drobné popáleniny se mi osvědčilo krytí „inadine“ je to s jodem, je psané, že malé mimina ne, ale dvouletý už mi přijde v pohodě.
@Andrea.Tom píše:
Tak, jde už jen o 2dny max, to už bych vyčkala. maximálně, kdybych viděla změnu k horšímu (jakýmkoliv způsobem, třeba teplota u dítěte, nebo neustálý brek, podrážděnost..) šla bych na dětskou pohotovost.. Ale jinak si myslím, že stačí zkonzultovat potom stav :)Kamarádka mi nedávno něco podobné říkala o svém synkovi, také skoro 2r.. Klučík si myslím to přežil také statečně. Děti se „regenerují“ docela rychle :) Zachvilku ani neví, že někde něco mají :D

díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70084
16.4.17 13:45

@slavuska1 A jinak podle fotky mi to přijde celkem OK, akorát tedy je na to lepší mokré hojení a ne nesucho, ať se neudělá tvrdý strup, ten si pak akorát strhne, koupila bym nějaké nepřilnavé krytí (buď to jodové nebo jen mastné či jiné hojivé) a dala mu to na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
16.4.17 13:48
@j.a.n.i1 píše:
@slavuska1 A jinak podle fotky mi to přijde celkem OK, akorát tedy je na to lepší mokré hojení a ne nesucho, ať se neudělá tvrdý strup, ten si pak akorát strhne, koupila bym nějaké nepřilnavé krytí (buď to jodové nebo jen mastné či jiné hojivé) a dala mu to na to.

ok, díky, jdeme akorát nakoupit, tak se pozeptám v lékárně, co mi doporučí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.4.17 13:50

Fotka sice nic moc, ale nevypada to infikovane ;) Dala bych na to jodovou mast, Urgotül - nebo jakoukoliv jinou mastnou sitku aby se neprilepilo a sterilni kryti… doktorka by vam na to nedala nic jineho ;) To se zahoji…
Anonymni doktorka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
31691
16.4.17 13:53
@Anonymní píše:
Fotka sice nic moc, ale nevypada to infikovane ;) Dala bych na to jodovou mast, Urgotül - nebo jakoukoliv jinou mastnou sitku aby se neprilepilo a sterilni kryti… doktorka by vam na to nedala nic jineho ;) To se zahoji…
Anonymni doktorka :lol:

díky :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14569
16.4.17 13:58

Popaleniny se hoji moc nepekne. Ty jsi nemela nikdy nic popaleneho?

U maleho ditete je naplast asi dobra, jinak ja si popaleniny nezalepuju, aby to bylo co nejvice suche. Neni nic horsiho nez mokvajici popalenina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42717
16.4.17 14:18

@warita já ti nevím, dítě jsem měla popálené 2×, vždycky nejpozději druhý den k dr, měla mast, síťku plus sterilní krytí do té doby, než se to zatáhlo, ale výsledek je ten, že jí to nebolelo a dneska vůbec není poznat, kde byla popálená.
Já se spálila teď nedávno o troubu, byla jsem líná někam jet, nechala jsem to jen tak, bolelo to jako čert a dneska tam mám ošklivý tmavý flek. Takže za mě zlaté hojení „namokro“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama