Malá porodní váha - ve čtvrtek císař??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eleni
Povídálka 24 příspěvků 05.01.10 22:11
Malá porodní váha - ve čtvrtek císař??

Ahoj holky, moje segra (29 let) čeká druhou holčičku, první má 3,5 roku a narodila se s porodní váhou 3,40 kg ve 39. týdnu, teď je podle PM ve 38. týdnu, podle UTZ o měsíc míň (mně to přijde divný), podle UTZ má malá 2,10, maximálně 2,50 a na čtvrtek na ráno ji doktor objednal na císař. Za dva týdny přibrala malá jen 8 dg a prý je nějaký problém v průtocích, i když podle testů je vše OK. Problém je, že segra žije v Řecku a doktoři tamn nejsou zrovna nejchytřejší…No, přijde vám to jako logické řešení - vzít ji hned na císař? Údajně se tam toho zlekli a všichni se na tom shodli, ale co jsem tu četla, tak většinu maminek u nás nechali mimča donosit do termínu…Termín podle PM má 20.1.
Díky za názory :-)

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.10 22:18

Ahoj. Tezko radit. Na jednu stranu mi nepripada nejake silene, ze mala je mala - vsak nemusi byt kazde dite obr. Moje mala se narodila taky 2.2 kg (ve 38tt) a nikdo nic neresil. Navic je zname, ze i oni se s vahou muzou treba i o pul kg seknout, takze tezko rict, kolik ve skutecnosti miminko vazi.
Ale zase na druhou stranu - pokud vedi na 100%, ze je problem v prutocich, tak bych asi nevahala a na cisare sla. Neriskovala bych zdravi a zivot miminka.
Hodne stesti. Jana.

Berda74
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 05.01.10 22:41

Ahoj eleni,

v cizině to vždycky chodí jinak a popravdě řečeno tam většinou jedou podle tabulek… tabulkové dítě je velikosti 3,5kg a 50cm. Mě se malá před třemi lety narodila 38+4 a porodní váhu měla 2,11kg a nikdo to předtím taky neřešil, asi kdyby mi dělali nějaké pořádné vyšetření tak by na to asi i přišli, ale stejně by s tím asi nic nedělali.
A jestli má problém v průtocích pupečníku, tak by jí mohla špatně vyživovat a to by byl pak pro malou větší problém než když jí udělají císaře. Momentálně mám v porodnici kamarádku, která měla rodit jako já 31.1.2010, ale jelikož jí zjistili že má také špatný průtoky a ještě snad děravou placentu a malá se jí zarazila na váze 1,57kg, tak jí udělali císaře okamžite, protože malá jenom strádala, takhle jí možná i zachránili, protože by do porodu byla tak zesláblá, že by neudýchala normální porod.

A hlavně podle UTZ to není nikdy přesné, tak malá může mít nakonec i třeba ke třem kilům nebo dokonce i pod dvě kila.

Tak držím palce, ať to ségře dobře dopadne. :-)

Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 05.01.10 22:44

Já bych si s tou váhou taky nedělala starosti. Měření na UTZ je dost nepřesné. Mně týden před porodem řekli, že má malá asi 3,5kg a narodila se s váhou 4,84kg.

Důležitější je, že je problém s průtokem pupečníkem, to znamená že miminko nemá dostatečnou výživu (asi i proto je menší) a hlavně okysličení. Já bych s tím císařem souhlasila bez váhání.

eleni
Povídálka 24 příspěvků 05.01.10 23:02

A myslíte si i, že dobře určili že je o měsíc mladší? Já s tímto nemám zkušenost, ale zaviní ta malá váha i to, že se nevyvíjejí orgány, jak mají? :?:
Promiňte, že takhle otravuju, ale sama jsem před čtyřmi měsíci rodila syna, tak chci ségře pomoct :-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.10 23:09

Eleni, tak ze je najednou o mesic mladsi trosku divny je. To jako predtim byly vsechny UTZ ok a najednou ted je o mesic mladsi? :think: 8-o
Pokud byla segra na velkem UTZ kolem toho 20tt a vsechny organy byly v poradku, tak to je rozhodujici. Podle me je proste miminko jen mensi - asi prave kvuli tem prutokum, jestli zjistili, ze je tam problem. A kvuli tomu bych s cisarem souhlasila. Ze je miminko mensi vubec nevadi, dulezite je, aby se narodilo zive a zdrave a predeslo se dalsim zbytecnym komplikacim. Souhlasim s cisarem a preju hodne stesti. Jana.

Berda74
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 05.01.10 23:24

eleni to že říkají, že je miminko o měsíc mladší, tak to je hlavně díky té váze… všechny orgány by měla mít malá normálně vyvinuty jako v tom 38. týdnu ve kterém je ségra.
Moje kamarádka měla než šla na císaře pěti týdenní opoždění, jelikož jí malá nepřibrala na váze díky těm špatným průtokům. Pokud je problém s průtokem, tak bych taky souhlasila s císařem, může jí to jedině pomoci.

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 06.01.10 08:16

Ultrazvuk je asi dost přesný, pokud se dělá na kvalitním stroji a kvalitním doktorem. Mě teda odhadli Vojtu téměř úplně přesně (říkali 2200, měl 2280).
V Řecku teda jsem slyšela, že lékaři žádná extratřída.
Kamarádka byla mimoděložně těhotná, když tam jeli na dovolenou (nevěděla o tom těhotenství, samozřejmě), a kdyby její manželnebyl gynekolog, který byl později v nemocnici dotěrný, tak by jim tam pravděpodobně umřela).

Jinak s císařem taky souhlasím, holky už napsaly všechno.

elda1
Kecalka 397 příspěvků 06.01.10 14:15

Ahoj já sama měla problém s průtoky,ve 37.týdnu jsem šla na kontrolu a mimčo se ve mě mělo tak špatně,že jsem šupajdila okamžitě na sál,akutní císař.

eleni
Povídálka 24 příspěvků 07.01.10 14:58

Ahoj, tak mám neteřku Christinu - 2200g, netřeba do inkubátoru, dýchá sama, všechny funkce OK. :) segra to přežila :)

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 07.01.10 16:44

Super, dobře to dopadlo :palec: :palec:
Mají štěstí, že už je gestačně 38 týden, protože to se počítá :potlesk:
Držím palce i nadále :wink:

elda1
Kecalka 397 příspěvků 07.01.10 19:48

No tak gratuluji,hlavně,že je všechno ok

Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 07.01.10 23:57

Taky moc gratuluji, ať Christinka hezky roste :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >