Malá spodní čelist - jde to srovnat rovnátky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
darktera
Nováček 3 příspěvky 25.02.19 13:55
Mala spodni celist

Synovi je 2 a pul a ma predkus. Nema zuby vystrcene dopredu, ale ta horni celist je proste vetsi nez ta spodni. Horni zuby presahuji asi o pul centaku. Na ortodoncii jdem az za dlouho, tak mam z toho obavy. Mate zkusennost, jestli to jde srovnat rovnatky nebo se pak musi ve vyssim veku zvetsit celist operativne?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 14:05

Můj manžel je ortodontista a říkal, že u dětí je to fyziologické / v pořádku/, že mají spodní čelist menší než tu horní. Teď je ještě brzy na prognózy. Jsou různé aparátky, které dokáží v dětském věku ( do ukončení růstu) po výměně chrupu, upravit čelisti. Takže klid. Najděte si do budoucna kvalitního ortodontistu. Klidně zkuste druhý názor, ať máte z čeho vybírat. Léčebné plány se mohou dost lišit. A teď 100% nikdo nic řešit nebude! Je na to brzy.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 25.02.19 14:07

Teď to nikdo řešit nebude, můj mladší syn má opačný problém, má tzv. podkus, ale má to i jeho otec, zatím mi všichni řekli, že do výměny zubů se takové věci neřeší.

Blanka MP
Povídálka 23 příspěvků 25.02.19 14:10

Souhlasím s předchozími příspěvky, že je ještě brzy. My jsme řešili křivé zuby a zubař řekl, že než se tam všechny nové srovnají, nemáme to řešit.

Janli
Echt Kelišová 8172 příspěvků 25.02.19 14:14

Pokud mu menší čelist zůstane, bude se to řešit chirurgicky. Když mi v šestnácti vylíčili, co by to obnášelo, poslala jsem je do háje. Kvůli půl centimetru si nebudu nechávat sekat do obličeje. U vás je ovšem hoooodně brzo. Všechno má čas se srovnat samo. Teď to opravdu neřeš.

darktera
Nováček 3 příspěvky 25.02.19 14:31

Dekuji za uklidneni. Snad se to srovna. Zatim kouse dobre, oblicej ma soumerny. Resili jsme od narozeni ekzem po celem tele,tak mam hruzu, aby mu ted nesekali celist. Uz toho zazil dost. Ale to sekani se teda snad resi az v pozdejsim veku kdyztak.

iila
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 9 inzerátů 25.02.19 14:45

Mně na ortodoncii říkali, ať případně s dětmi přijdu tak kolem 10. roku života nebo tak něco, že se to do té doby může dost změnit.

evulinda79
Stálice 71 příspěvků 26.02.19 00:36

rovnání kostí čelistí je dost náročný zákrok,který se nakonec stejně nedělá

iila
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 9 inzerátů 27.02.19 00:40

@evulinda79 Hezky vystiženo :). To by člověk musel mít opravdu velké potíže, aby do toho šel.

darktera
Nováček 3 příspěvky 27.02.19 12:18

@iila Ja prave doufam, ze mu to pozdeji trochu zkoriguji rovnatky a pak by se to operacne resilo jen v krajnim pripade, kdyby mel potize. A to uz bude velky, tak si to rozhodne sam. Ale ted me to dost desi. Zrusili jsme dudlik a lahev, tak treba se to zacne lepsit nebo aspon nehorsit.

iila
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 9 inzerátů 27.02.19 22:14

@darktera No, hele, to pořešíš s ortodontem. Ale pozor, moje ortodontka mi říkala, že se malá čelist dá řešit několika způsoby. Jeden z nich je pouze rovnátky, ale znamená to vytrhnout několik horních zubů a ty zbylé k sobě hodně stáhnout, aby tam nebyly díry. Pak horní a dolní zuby na sebe nasedají líp. Ale! HODNĚ mi to nedoporučovala, protože to znamená, že horní přední zuby jsou zatlačeny dozadu - dovnitř ústní dutiny, a člověk pak vypadá jako staroch, kterému už zuby vypadaly. Prý si to nechala udělat její známá a velmi lituje.

Prosímtě a u vás v rodině má někdo předkus i v dospělosti, že tě to tak trápí? Nebo máš pocit, že se to horší? Protože jinak je opravdu předčasné z toho mít depky… a kdy vůbec na tu ortodoncii jdete?

Dmia
Nováček 6 příspěvků 12.03.19 23:45
Ustupující dolní čelist-long face syndrom

Ustupující dolní čelist-long face syndrom
Dobrý den. Prosím je tu někdo s podobnou zkušeností? Long face syndrom, ustupující dolní čelist. Synovi diagnostikováno v 10 letech, do té doby zcela zdráv, nikdo si nikdy ničeho nevšiml, veden všude jako zdravé dítě. Následně spánková lab. : hraničně těžký syndrom spánkové apnoe, zapadání jazyka. Začínám být zoufalá, velmi komplikovaná, nejednoznačná léčba, možnost operace až v dospělosti. V nedávné době nás kvůli apnoi s třesem odvezli do nemocnice, v nemocnici přidaná diagnoza epilepsie (pravděpodobně dlouhodobý nedostatek kyslíku). Nevím už, co mám dělat. Nemáte prosím někdo zkušenost, popřípadě kontakty na doktory? Prý jsme jeden z mála případů. Začínám být zoufalá, operace není možná, až v dospělosti.

Váš příspěvek
Reklama