Malá svatba vs.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 11:01
Malá svatba vs. "co by se mělo"???

Ahoj ženy,
přelouskala jsem všechny diskuze, ale nikde jsem prostě nenašla, jak se s tím vypořádali po svatbě.

Já už děti mám a jsem stále na RD a samozřejmě nemáme nic nasetreno (rekonstrukce, oprava auta…atd) prostě každou Korunu dvakrát obrátím. Svatbu jsem chtěla malou jen s nejbližšími, ale partner by chtěl podle mě jako jeho švagr - 70 lidí!

Jenže ten na tom dost šetřil. Neměl žádnou zábavu, kapelu a po obědě jen pár koláčků na stole. Pak se chlubil jak na svatbě vydělal. O té svatbě nikdo nebásnil, ale byli tam všichni a mají společnou fotku, což je pěkný.

Nejraději bych měla malou svatbu, ale partner řeší, komu byl na svatbě on a kdo nás kam pozval na velkou oslavu atd… Jenže mu říkám, že bysme si museli půjčit!!! Nehodlám riskovat, že se nám svatba ani z poloviny nezaplatí a zároveň nechci poslouchat poznámky, jací jsme chuďasové…

Jinými slovy prosím o uklidnění, kdo měl malou svatbu a zvládnul i blbý kecy?

Díky moc

Anonymně prosím :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 14.03.19 11:03

My měli malou svatbu, ale chtěli jsme ji oba. Vyšla nás celkově možná na 8000 Kč,přijeli jen rodiče, fotograf a manželův syn. Za cenu, že bych si na to měla půjčovat, bych se nevdávala.

zudina
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 14.03.19 11:04

Nechapu ze tohle nekdo resi. Na nejaky kecy bych se vy.. a bylo by mi srdecne jedno kdo mel jakou svatbu a kam nas pozval. Proste vystrojte svatbu na jakou mate

Pamplemouse
Ukecaná baba ;) 1516 příspěvků 14.03.19 11:09

Hele my měli svatbu celkově s 24 lidma, takže malou ale dali jsme za ni spoustu ppěnež, ale taky jsme měli finanční podporu rodiny, navíc se nám spousta peněz vrátila ještě v darech. Vím že asi přesně tohle jsi slyšet enchtěla, ale co jsem tim vlastně chtěla říct: velká nebo malá, na množství utracených peněz to nemá vliv .

Být vámi bych si spíše sedla a řekla si, které věci na svatbě jsou pro vás ty důležité do kterých opravud chcete investovat (prstýnky, místo, fotograf, …) . prostě si určit priority do čeho zainvestujete a spočítejte si, na kolik vás to vyjde. Pak budete vědět, kolik peněz vám zbývá a s těma dalšíma věcma se budete muset vejít do toho rozpočtu, který mít budete. Protože abyste řešili třeba cenu chlastu atd a pak zjistili, že vám nezbydou peníze třeba na pořádné prstýnky (což je snad krom fotek ještě to jediné co vám ze svatby opravdu zůstane ), to by mohlo být nepříjemné…

iva f
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 14.03.19 11:09

my měli malou svatbu, ale chteli jsme to oba. Kecy byly chvilku, ale pak to utichlo, neboj, casem vsichni zapominaj:-)
Pripadne to udelej formou grilovacky na zahrade a misto svatebních daru, at nosej jidlo a piti:-) Kapelu mit nemusíš, něco priprav v PC a pust. Tak bych to asi resila ja, kdybych tehdy nebyla tehotna.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 14.03.19 11:12

Heleď, to je těžký, my měli velkou svatbu a stejně se našli lidi, co měli blbé kecy, že zrovna je jsme nepozvali.
Obecně se mi nelíbí cokoliv na svatbě řešit v duchu „co by se mělo“, ale v tom, co by se vám líbilo. Co si s partnerem sednout a sepsat společně nějaký kompromisní seznam lidí, které byste si tam opravdu přáli mít? Případně, jestli chce partner velkou svatbu, tak to vyřešit třeba formou nějaké méně formální grilovačky, místo slavnostního oběda atd.? Nebo sice všem oznámit obřad, ale pak oběd/hostinu mít jen pro užší kruh lidí?

Ale jestli tě to uklidní, tak pokud máte v okolí lidi, co mají tendenci všechno zkritizovat, tak to zkritizují, ať je pozvete, nebo ne - že nejsou pozvaní, že byl obřad takový a makový, že někde museli čekat, že jim něco nechutnalo… A pokud jsou lidi naopak v pohodě, tak vám popřejí hodně štěstí a nebudou mít připomínky, ani kdybyste je nepozvali a udělali si svatbu malou. ;)

Kriss Tina
Echt Kelišová 9437 příspěvků 14.03.19 11:16

Udělejte si jakou chcete, je to vaše svatba. Já to mám naopak, mám malou rodinu a chtěla sem něco menšího, ale přítel má spoustu příbuzných, většině byl na svatbě tak jim to chce oplatit, takže nakonec se plánuje svatba pro 100 lidi a vzhledem k tomu že jsou to lidé ze všech koutů Česká i Slovenka tak se bude řešit i ubytování apod. Taky nečekám že se nám to zaplatí zpátky. Ale půjčovat bych si na to určitě nepujcovala, kdyby na to peníze nebyly tak rodina nerodina, bylo by to v okruhu těch nejbližších.

Janli
Echt Kelišová 8162 příspěvků 14.03.19 11:18

Měli jsme svatbu velkou, 60lidí. Na darech se nám zaplatila asi z poloviny. Jestli chce ten tvůj takovou svatbu, tak ať kouká na brigádu a až vydělá aspoň 80 tisíc, tak se může ženit třeba týden v kuse.

chaela
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 1 inzerát 14.03.19 11:25

Na kecy okolí se vykašli a udělejte si svatbu tak, jak chcete vy. Já jsem nikdy nepochopila ten zvyk utratit tisíce za jeden den, dělat všem šaška, řešit to rok dopředu…
My jsme teda asi opacnej extrém, v neděli jsme se rozhodli, ve středu sli na matriku a v sobotu se brali. Jen my dva, dva svědci a náš tehdy půlroční syn. Oznámili jsme to všem až po svatbě. A pak byly dvě grilovacky u tchýně na zahradě, jedná pro rodinu, druhá pro přátele. Takže pohoštění a zábavu si všichni užili a to, jestli nás viděli, jak říkáme ano, bylo asi všem jedno. A i kdyby ne, byl to náš den, svatba není o ostatních, ale o nás.

KarotkaGreen
Kecalka 233 příspěvků 14.03.19 11:26
:srdce:
terien
Extra třída :D 10681 příspěvků 14.03.19 11:26

Tak když na to nemáte, tak asi není co řešit ne? Tohle „co by se mělo“ z duše nesnáším, takže my měli svatbu jenom se svedkama, rodině jsme to oznámili až po. Nikoho jsem se neptala, co si o tom myslí, je mi to jedno.

Šarlota4
Extra třída :D 10792 příspěvků 14.03.19 11:27

Kvuli svatbe bych se nezadluzila ani omylem. Udelala bych takovou na kterou mam a pozvala pocet hostu, ktery jsem schopna rozumne pohostit a pozvat.

milktea
Kecalka 483 příspěvků 14.03.19 11:28

Taky bych se neohlížela, kdo co řekne a kdo vás kdy pozval. Svatba je o snoubencích a basta. My budeme mít malou svatbu, jen 15 lidí (z toho ale 5 dětiček). Už nejsme nejmladší a tak nebudeme dělat veselku až do rána. A taky se nám za to nechce platit jen abychom ukázali, že na to máme?
Hodně lidí to řeší tak, že mají obřad a oběd v kruhu užší rodiny a s přáteli potom někde (třeba i jiný den) oslavu stylem raut/grilovačka a tak.

Pokud si na svatbu půjčíš, tak si ji asi ani tak neužiješ.

KarotkaGreen
Kecalka 233 příspěvků 14.03.19 11:29

Asi bych to taky neřešila… Ale tlak okolí znám… :roll:

terien
Extra třída :D 10681 příspěvků 14.03.19 11:36
@KarotkaGreen píše:
Asi bych to taky neřešila… Ale tlak okolí znám… :roll:

Tlak okolí vzniká, když se mu poskytuje víc informací, než je třeba. U nás to bylo možná se někdy vezmeme - už jsme svoji. Žádný tlak neproběhl.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama