Malá váha, důvod ke znepokojení?

Anonymní
14.2.20 13:13

Malá váha, důvod ke znepokojení?

Ahoj, dnes jsem 28+3, na kontrole doktorka odhadla vahu malé na 1036g. Placenta i průtoky jsou v pořádku. Jen, ze je cca o 2 tydny po zadu. Cipek mam od 24 tydne 29-30mm, uzavřeny, tuhy. Proto odpocivam.
Ja se narodila 2,2kg o tyden driv, bratranec i sestřenice normalne a vahu meli 2,4kg, mamka a jeji sestry mely taky pres 2 kila, ani ne 3. Je mozne, ze je to dáno geneticky.
Ale i tak. Premyslim.
Je vaha problem? Muze byt miminko treba nejak mentálně opozdene nebo neco?
Jinak vitaminy jsem jedla prvni trimestr, pak jsem to uz odflakla. Nyni ale zacnu jist znovu.
Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18076
14.2.20 13:17

No je to odhad tam je to ˇplus mínus 500g, záleží i na vašich postavách a navíc žádní obři se vám v rodině nerodí tak asi pětikilovýho macka mít nebudeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
643
14.2.20 13:19

Myslim, ze to muze byt geneticke. U nas v rodine je to opak, moje deti 4 a 4,5 kg, ja 4,15 kg, manzel 3,85 kg, jeho bracha 4,15 kg, moje mamka 4,25 kg, muj otec skoro 5 kg. U mne se po porodu desili tehotenske cukrovky, nepotvrdila se. Jen proste mame v rodine geneticky velke deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 13:23

@Ba412 asi to bude geneticke, jsem drobná doted, vaha pred otehotnenim 47kg, vyska 163, manzel ma vysku 165. Jsme maleho vzrůstu celkove. :woman_shrugging:

• Nahlásit
  • Citovat
14.2.20 13:23

Mně ríkali porád, že má mimčo malou váhu, narodil se týden po termínu a měl 3160g, takže obrík to nebyl ale na hranici taky ne. :kytka: Záleží i na tom, jestli jsi drobná, jaký typ je partner…pokud ti nic objektivně není, neplašila bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8683
14.2.20 13:26
@ka2ka píše:
No je to odhad tam je to ˇplus mínus 500g, záleží i na vašich postavách a navíc žádní obři se vám v rodině nerodí tak asi pětikilovýho macka mít nebudeš

Někdy se seknou i víc, mně říkali poslední trimestr, jakého mám macka, syn těsně o pár gramů přelezl 3kg. Kamarádku nechali rodit koncem pánevním, že prý bude holčička maličká, nakonec po akutním císaři holka 3,65kg. Ségra taky měla odhad tak 2,75kg a neteř se narodila 3,6kg. Bylo to v různých porodnicích, takže to není práce jednoho doktora.
Opravdu bych se vykašlala na nervy z odhadů. Já jak ségře odhadovali malou na podmíráka a nakonec měla 3,6kg, tak když mi řekli, že syn bude chlapák, tak jsem se skoro zhroutila (že jestli to odhadují jako u ségry a bude to ještě víc, tak budu rodit 4,5kg dítě a nemůžu to jako prvorodička dát). No a nakonec takový drobek :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2004
14.2.20 13:26

Já jsem měla ve 30tt odhad 1060g. Teď už 2 dny prenasim a v pondělí byl odhad 2700g. První dítko taky nemělo ani 3kg a je naprosto v pořádku, porod bez nastrihu jen 3 stehy. Vitamíny jsou spíš pro tebe na doplnění, než že by z nich rostlo nějak víc miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60162
14.2.20 13:33

Ja mela obe deti mensi minimalne o dva tydny. Obe zdrave, mensi. Ja sama merim 150 cm, vsechny to nechavalo v klidu, me taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1314
14.2.20 15:06

U kluka jsem měla dohad 3200g a za 4dny se narodil a mel 3790g :lol:
U holky rikal ze bude mala, ale ze ten odhad u deti KP neni přesný, ale ze bude do 3kg. A mela 3290g.
Vitaminy jsem nejedla ani u jednoho.

Kdyz v rodine mate sama malá mimča, tak bych neočekávala čtyřkiláče ;) a nenech se zbytečně vyděsit. Drobne dite rozhodne neni znamkou postizeni!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
17.2.20 23:28

Ahoj. Vůbec se nestresuj. Já měla odhad 29+2 od jednoho doktora 990g, od druhého 1 160g a pro jistotu mě poslali ke třetímu a ten měl odhad 1 074g. Celé těhotenství jsem s tím bojovala, na každé prohlídce mi říkali, jak je malý malý, hlavně malé bříško. Nakonec mi kvůli tomu i vyvolávali porod v 37+3, protože 2 doktoři měli odhad 2 100g. Za 8 hodin se mi narodil zdravý krásný chlapeček s váhou 2 600g, což je na ten týden v celku normální váha. Pokud jsou všechny ostatní věci v pořádku, nestresuj se :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
643
18.2.20 06:23
@Polnik píše:
Ahoj. Vůbec se nestresuj. Já měla odhad 29+2 od jednoho doktora 990g, od druhého 1 160g a pro jistotu mě poslali ke třetímu a ten měl odhad 1 074g. Celé těhotenství jsem s tím bojovala, na každé prohlídce mi říkali, jak je malý malý, hlavně malé bříško. Nakonec mi kvůli tomu i vyvolávali porod v 37+3, protože 2 doktoři měli odhad 2 100g. Za 8 hodin se mi narodil zdravý krásný chlapeček s váhou 2 600g, což je na ten týden v celku normální váha. Pokud jsou všechny ostatní věci v pořádku, nestresuj se :kytka:

Vidis a kdyby bez vyvolavani u tebe jeste 3 tydny vydrzel, bude mit urcite pres 3 kg. Nevim co ti doktori blazni s tim prisernym sledovanim. Ja rodila pred vice nez 30 lety a co budu mit jsem zjistila az po porodu. Ale je fakt, ze pribyva komplikovanych tehotenstvi a porodu, pribyva cisaru atd. Za mne se rikalo “tehotenstvi neni nemoc” dnes mam nekdy pocit ze je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
18.2.20 06:46
@Ba412 píše:
Vidis a kdyby bez vyvolavani u tebe jeste 3 tydny vydrzel, bude mit urcite pres 3 kg. Nevim co ti doktori blazni s tim prisernym sledovanim. Ja rodila pred vice nez 30 lety a co budu mit jsem zjistila az po porodu. Ale je fakt, ze pribyva komplikovanych tehotenstvi a porodu, pribyva cisaru atd. Za mne se rikalo “tehotenstvi neni nemoc” dnes mam nekdy pocit ze je.

Já se tím taky řídila, ale doktoři mě pořád stresovali. Moje mamka mi říkala, že to dnešní sledování má hold i nevýhody, no. I jsem strávila 1.5 měsíce v nemocnici kvůli zkrácenému čípku v 29tt a hrozícímu předčasnému porodu. Když jsem z nemocnice odcházela v 34+0, tak mi každý doktor přál, ať ještě aspoň týden vydržím, vydržela jsem 3 týdny a kdyby mi to teda nevyvolávali, tak si myslím, že rodim krásně v termínu. :nevim: hold jsem se v danou dobu nevlezla do nějaké tabulky.

Takže pro zakladatelku, obrň se trpělivostí a užívej si těhotenství :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama