Reklama

Malá zahrádka na balkonu

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luisiana
Neúnavná pisatelka 17918 příspěvků 12.03.18 20:22
Malá zahrádka na balkonu

Ahoj, rozhodla jsem se letos plně využít náš balkon a ráda bych si tam udělala malou zahrádku. Možná nějakou zeleninu ale spíš nějaké hezké kytky. Balkon máme dlouhý přes tři pokoje. Široký je necelý metr ale i tak se mi tam něco vejde. Určitě mám místo i na parapetech. Balkon je na východ, slunce svítí jen dopoledne.

Máte prosím někdo podobný balkon? Čerpáte inspirace na nějakých webech? Nemáte třeba fotky vašich balkonu? Asi bude nejvyšší doba začít a já netuším jak :think:

Díky moc za vaše rady a postřehy

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 3964 příspěvků 12.03.18 20:39

@warita by se mohla podělit o zkušenosti :)

zrcadlo
Kelišová 6616 příspěvků 12.03.18 20:43

Já jsem praktik, takže bych si tam dala bylinky (tymián, rozmarýn, pažitku, petrželku, bazalku, citrónový tymián/citrónová mateřídouška (je výborné na ryby), oregáno…) a převislé jahody, cherry rajčata, prodávají i balkonové kanadské borůvky.

Luisiana
Neúnavná pisatelka 17918 příspěvků 12.03.18 20:51

@zrcadlo Koupím to třeba v Hornbachu a poradí mi jak to pěstovat? Jsem fakt úplný laik :think:

lucynka25
Kelišová 7119 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 20:53

@Luisiana Ahoj, podobná diskuze je již tady https://www.emimino.cz/…laku-182689/ , ale rozhodně můžeš zkusit rajčata jak klasická, tak cherry, bylinky (pažitku, petrželku, mátu, meduňku..), papriky i ty jahody.
Ale pozor, řada bylinek a zeleniny se dává ven ve druhé polovině května, kdy nehrozí mrazíky. Po zmrzlých (Pankrác, Servác, Bonifác). Buď si můžeš koupit semínka a předpěstovat doma v teple, nebo vyčkat a koupit rovnou sazeničky.

potvurka89
Závislačka 2722 příspěvků 12.03.18 20:53

Kdybych měla tak velký balkon, zkusila bych pěstovat sloupovité stromky hrušeň nebo jablko. Ráda zkouším nové věci. :)

zrcadlo
Kelišová 6616 příspěvků 12.03.18 20:56
@Luisiana píše:
@zrcadlo Koupím to třeba v Hornbachu a poradí mi jak to pěstovat? Jsem fakt úplný laik :think:

Volila bych radši klasické zahradnictví (rostliny z něj mi vydržely vždycky víc), zkus se poptat i v okolí (v práci, v rodině) - u nás třeba vždycky někdo rozdává sazenice rajčat nebo paprik, protože si toho předpěstuje moc. Taky je důležitá orientace balkónu (pokud je na sever, všechno bude hůř dozrávat, pokud je na jih, zase hrozí spálení rostlin).

Luisiana
Neúnavná pisatelka 17918 příspěvků 12.03.18 20:59

@zrcadlo Orientace je na východ, přesně. Celá rodina jsem panelákoví, takže z rodiny nic nedostanu ale zkusím nějaké zahradnictví. A teda jestli dobře chápu, tak teď to můžu předpěstovat v teple a pak to vyhodit ven. To není špatný nápad, místo by se našlo.

Takže si musím ujasnit co tam chci a hlavně kam to dát. Mám tři volné parapety a pak zem na balkoně. Truhlíky na zábradlí obsadí každý rok muškáty. Ale ještě mám dva konce balkonu, takže něco můžu mít i tam :think:

Tamtama
Extra třída :D 11699 příspěvků 12.03.18 21:11

My jsme dneska se synem poprvé seli papriky, cherry rajčata, jahody a pažitku s libečkem, ale počítám, že nám z toho nic nevzejde. :lol: Máme je zatím v kuchyni na okně v platech od vajec.

zrcadlo
Kelišová 6616 příspěvků 12.03.18 21:13

Zkus si pročíst článek i komentáře tady

scentini
Závislačka 3398 příspěvků 12.03.18 21:21

Ja uz tretim rokem mam na balkone bylinky( matu, medunku, pazitku, petrzel, oregano a bazalku) okurky mi jdou nejvic, cca 60 malych okurek, rajcata, papriky a lillek a lesni jahody. Na zabradli mam petunky a na oknech muskaty. Moji nejvetsi chloubou je bugenvila :mrgreen: sice se neji, ale dela velkou paradu. Jinak vsechno mi sni dcera, chodi i na bylinky :P.

lucynka25
Kelišová 7119 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 21:25

@Luisiana ted mají v Tescu https://www.emimino.cz/…18-20032018/ akci na semínka, sadbovače, hlíny… :palec:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 12.03.18 22:55

@Luisiana Já bych také šla do bylinek, je to praktické a nezaberou místo :D Jinak mně se osvědčilo je po koupi ihned přesadit do většího květináče. Ty koupené byly hrozně mini a bylinka mi okamžitě začala zmírat. Co se týče květin, balkonová klasika jsou muškáty a begonie. Inspiraci hledám na google, zadej do vyhledávače klidně jen název rostliny a uvidíš, co vyjede za krásu :) A asi bych si koupila jahody. Dají se koupit i speciální druhy jahod do květináče, co visí dolů, bohužel nevím název. Děda je pěstoval na zábradlí a plodily nepřetržitě celé léto, úžasně sladké :srdce:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 13.03.18 10:39

Já mám balkon a mám na něm zahrádku. V truhlíkách na zídce (přední strana balkonu je cihlová zídka) mám bylinky - tymián, oregano, libeček, petržel, rozmarýn, koriandr, kopr, šalvěj. Měla jsem i mátu a bazalku první rok, ale uschly, takže ty už nesázím. Dole na balkoně na podlaze mám velké květináče, v jednom mám rajčata, v druhém mám jahody, pak mám květináč s lusky a s ředkvičkami. A je to super, do polévky čerstvé koření, ráno ke snídani jahody nebo rajčata, vyhovuje mi to. Letos chci zkusit pěstovat citronovník. A přemýšlím, že vyzkouším něco dalšího, ale přijde mi, že tím, že to není zahrada, ale květináče, je to dost limitované, asi na okurky a papriky to nevidím.

Inuš11
Stálice 90 příspěvků 13.03.18 12:15

My máme malou zahrádku, tak využíváme i parapety a prostory u domu. Od jara do léta mám venku palmu a oleandr, které pak přezimují doma. Na parapetech převislé jahody, sherry rajčata. Z kvetoucích rostlin bych doporučila petunie, krásně kvetou ve velkých trsech a existují ve všech možných barvách. Taky jsem měla chilli papričky, též to nevypadalo špatně. Docela se mi líbí zakrslé nebo sloupovité stromky a kanadské borůvky, to by se taky dalo dát do většího květináče.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama