Malátnost, jaká je příčína?

10
8.7.15 19:32

Malátnost, jaká je příčína?

Dobrý den, je mi 35 let a poslední dobou na sobě pozoruji malátnost. Je to takový ten pocit, když stojíte a najednou jako bych ztrácel rovnováhu. Vůbec nevím čím by to mohlo být. Jen podotknu že neužívám žádné léky snažím se zdravě stravovat ovoce, zelenina nepřejídám se a jím střídmě. Dodržuji pitný režim nekouřím nepiju a snažím se nestresovat. Vážím 92kg měřím 181cm a tlak mám asi 129/80 takže si myslím že je v normně. Pracuji ve stavebnictví takže pohybu mám dost. Nevím jestli je to důležite ale předloni jsem asi 30 krát daroval krev a zjistily mi že mám sniženou hladinu krevních destiček a doktor mi napsal léky na zvíšení železa a kyseliny listové. Nevím jestli to nemá souvislost. Prosím tedy o nějakou radu nebo zkušenosti, děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20826
8.7.15 19:50

@mirek.111 Může to mít souvislost a můžeš být chudokrevný. To se pak děje to, co tu popisuješ. Asi bych si zašla za dokorem a poprosila ho o nové krevní testy. Ty ještě pořád to železo bereš? Já jednou málem vykrvácela a musela jsem pak brát dlouhodobě léky, zezačátku dva denně (aktiferrin). Pak mě ještě ale napadá jedna věc, zda na svoji váhu a výšku jíš dost. Zkoušel sis někdy spočítat bazální metabolismus = jak velký minimální příjem energie potřebuješ, abys mohl normálně fungovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6529
8.7.15 20:02

@mirek.111 No z nedostatku železa se ti opravdu může točit hlava a mít tyhle stavy. Ty léky ještě bereš? Je třeba pravidelně a dlouhodobě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
8.7.15 20:46

Může to být i s předávkování železem. Kolik bereš prášků? Měla jsem v minulosti nedostatek železa a začala brát chlorellu v maximálním množstvím. Po určité době do mi strašně začala motat hlava. Při rozboru krve mi zjistili předávkování železem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
9.7.15 20:20

Ty léky jsem začal brát před týdnem a mám je užívat jeden denně po dobu 3 měsíců. Jinak taky mně napadlo jestli mám dostatek potravy, jelikož jsem denně ve fyzickém zápřahu, jak zjistím jestli mám dostatek kalorii? Ale pokud to nepřestane tak určitě půjdu k lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
9.7.15 20:40
@mirek.111 píše:
Ty léky jsem začal brát před týdnem a mám je užívat jeden denně po dobu 3 měsíců. Jinak taky mně napadlo jestli mám dostatek potravy, jelikož jsem denně ve fyzickém zápřahu, jak zjistím jestli mám dostatek kalorii? Ale pokud to nepřestane tak určitě půjdu k lékaři.

Orientační výpočet je tady:

http://www.bazalnimetabolismus.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama