Malátnost, pocit na zvracení

4990
20.11.11 08:35

malatnost, pocit na zvraceni

Ahoj, po kazde kdyz nemam cas se rychle najist a dostavi se ony krece v zaludku, cela se rozklepu a je mi uplne na omdleni, kdyz se najim potize okamzite mizi. tak 2× 3× do mesice mam zavrate, i kdyz nemam hlad, huci mi v usich, je mi na zvraceni.
mel jste nekdo nekdo neco podobneho? vim, poradite jit k doktoru. zijem v Anglii a tady to nema moc smysl, byla jsem tam 2×, vzdy jsem dostala jen nejake leky na nevolnost a vysetreni zadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20.11.11 09:04

Lucko
ahoj :kytka: , tvoje tělo trpí při hladovění hypoglykemií=nízká hladina cukru v krvi. To ovlivnuje zejména mozek protože ten bere energii pouze s cukru. Pak dochází k závrati, opocení, třesu rukou, nevolnosti, mdlobám a i kolapsu. Když se najíš, stoupne ti hladina cukru v krvi a vše se upraví. Zkus si dát něco malého, když není čas, tak nějakou sušenku, nebo čoko tyčinku, nebo stačí mít s sebou krabičku džusu, aby se ti to nestávalo.
V Anglii k doktorovi nemá ani smyl jít, tam ti neudělají žádná vyšetření a celkově zdravotnictví je tam na strašné úrovni (kamarátka si minule zlomila malíček na ruce, neudělali jí ani rentgen a poslali jí domů s tím, že si má koupit nanuka a pak s tím dřívkem si udělat doma dlahu - sama :pocitac: ). Pokud máš možnost chodit do ČR, tak bych si být tebou (teď mluví ze mně gynekoložka :lol: ) zaplatila cytologické stěry z čípku dělohy - u nás je každoročně zdarma jako prevence rakoviny děložního čípku, proto její výskyt máme z celého světa mezi nejnižšími. Ke mně do ambulance takto chodili ženy z UK, zaplatili cca 1000 Kč (odběr cytologie, kolposkopie, ultrazvuk, zaslání a vyšetření stěru cytologie - neúčtovala jsem vyšetření pochvou, takže u jiného gynekologa to možná bude dražší), a měli na rok pokoj, že je vše v pořádku.

Barča :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3328
20.11.11 09:09

Tohle jsou klasický příznaky hypoglykemie.Ta může v některých případech postihnout i naprosto zdravého člověka.Znám to z vlastní zkušenosti,prostě to chce pravidelně jíst,třeba i jen po troškách a už se ti to nestane.
http://cs.wikipedia.org/…Hypoglykemie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
beruska79
20.11.11 09:11
arcanobacterium píše:
Lucko
ahoj :kytka: , tvoje tělo trpí při hladovění hypoglykemií=nízká hladina cukru v krvi. To ovlivnuje zejména mozek protože ten bere energii pouze s cukru. Pak dochází k závrati, opocení, třesu rukou, nevolnosti, mdlobám a i kolapsu. Když se najíš, stoupne ti hladina cukru v krvi a vše se upraví. Zkus si dát něco malého, když není čas, tak nějakou sušenku, nebo čoko tyčinku, nebo stačí mít s sebou krabičku džusu, aby se ti to nestávalo.
V Anglii k doktorovi nemá ani smyl jít, tam ti neudělají žádná vyšetření a celkově zdravotnictví je tam na strašné úrovni (kamarátka si minule zlomila malíček na ruce, neudělali jí ani rentgen a poslali jí domů s tím, že si má koupit nanuka a pak s tím dřívkem si udělat doma dlahu - sama :pocitac: ). Pokud máš možnost chodit do ČR, tak bych si být tebou (teď mluví ze mně gynekoložka :lol: ) zaplatila cytologické stěry z čípku dělohy - u nás je každoročně zdarma jako prevence rakoviny děložního čípku, proto její výskyt máme z celého světa mezi nejnižšími. Ke mně do ambulance takto chodili ženy z UK, zaplatili cca 1000 Kč (odběr cytologie, kolposkopie, ultrazvuk, zaslání a vyšetření stěru cytologie - neúčtovala jsem vyšetření pochvou, takže u jiného gynekologa to možná bude dražší), a měli na rok pokoj, že je vše v pořádku.Barča :kytka:

taky mě okamžitě napadla hypoglykemie.
sorry za OT,al s tim nanukem si děláš srandu?? 8-o já teda žila i v Anglii a v Americe a mám taky perličky od doktorů, :roll: zlatý český zdravotnictvi, ovšem nanuka ještě neznám :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
5077
20.11.11 09:11

Ahoj Lucko,
jak píší holky, jsou to příznaky hypoglykemie. klesne ti hladina cukru v krvi a tělo na to reaguje. Doporučuji ti nosit v tašce čokoládu nebo něco sladkého, nějakou tyčinku, bonbony a hlavně pravidelně jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.11 09:15

Berusko
S tím nanukem mi to říkala kamarátka, tak snad si nedělala srandu. Před měsícem další kamarátce upadla při stěhování skříň na nohu a měla jí naraženou. Šla na pohotovost, noha oteklá, promodralá a neudělali jí ani rentgen (zase), neviděl jí ani doktor a doporučili jí to zahřívat, což je naprostá blbost (na kterou se př. na státnici z chirurgie vyhazuje :mrgreen: ), protože to je třeba nejdříve zaledovat, aby došlo k ústupu otoku a bolesti.
Já v UK nežiju, takže vše znám jenom z doslechu. Hodně žen k nám chodilo na gynekologické operace (různé, i na vyndání dělohy), protože za něklolik let se nemohli dostat k lékaři a tam se to moc neřeší. Zaplatili si to, bohužel, ale stálo jim to zato.

Barča :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
beruska79
20.11.11 09:20
arcanobacterium píše:
Berusko
S tím nanukem mi to říkala kamarátka, tak snad si nedělala srandu. Před měsícem další kamarátce upadla při stěhování skříň na nohu a měla jí naraženou. Šla na pohotovost, noha oteklá, promodralá a neudělali jí ani rentgen (zase), neviděl jí ani doktor a doporučili jí to zahřívat, což je naprostá blbost (na kterou se př. na státnici z chirurgie vyhazuje :mrgreen: ), protože to je třeba nejdříve zaledovat, aby došlo k ústupu otoku a bolesti.
Já v UK nežiju, takže vše znám jenom z doslechu. Hodně žen k nám chodilo na gynekologické operace (různé, i na vyndání dělohy), protože za něklolik let se nemohli dostat k lékaři a tam se to moc neřeší. Zaplatili si to, bohužel, ale stálo jim to zato.Barča :kytka:

já věřím, že kamarádka mluví pravdu. zakladatelce se omlouvám za OT,ale já bych z USA mohla vyprávět :zed: RTG žádná dlaha, nic,dodneška mám špatně srostlou kůstku v zápěstí, dále 6 hodin na emergency a pak šel do mě hrabat gynekolog bez rukavic 8-o :zed: samo že jsem ho zarazila než na mě vůbec šáhnul :poblion: a pak by to pokračovalo dál a dál :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
4990
20.11.11 09:42

holky diky, neco takoveho jsem si myslela. to zdravotnictvi vazne des. moje 5leta dcera cekala 18 h, na operaci, kamarad ji zavrel palec do dveri, prvni clanek mela uplne vysvleceny z kosti, kost byla videt (psala jsem denicek)na vse dost casu :cert:
arcanobacteriu dlaha z kacku od nanuku, taky sila. na gyn. prohlidky do CR jezdim, tady je narok na ster jednou za 3 roky, ultrazvuk a jina vysetreni nevedou. jo tak to vypada, kdyz je neco zadarmo. zlate ceske zrdavotnictvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
20.11.11 09:44

a to bych mohla mit tedy i cukrovku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24486
20.11.11 09:51
lucie.t píše:

Néé…
Cukrovka je, když cukr v krvi máš, ale neumíš ho zpracovat(doufám, že to nepíšu blbě…). Ty ho tam nemáš :mrgreen:
Kolik tak vážíš? - Myslím hubená/tlustá?
Já jsem jak tyčka a tohle důvěrně znám, plus skoro žádný krevní tlak…
Hlídat si pravidelné jídlo, když fakt není čas, tak aspoň tatranku nebo něco, hlídat pitný režim.
V těhot. testy na cukrovku spíše podprůměrné, než překročené. (i když normální cukrovka s tou těh. až tak nesouvisí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
beruska79
20.11.11 09:52
lucie.t píše:

nemusíš mít cukrovku. tyhle stavy se projevují i u zdravých jedinců, moje celá rodina ma diabetes a ex taky a i sledujou moji dcerku,takže mi to řikali.
pokud chceš mít klid, jdi za obvodní na krev na lačno ať ti udělá odběry,ale třeba ja cukrovku nemám a ty pocity mám občas taky.
jinak s tím zdravotnictvím to máš pravdu, zkušenost v zahraničí mě naučila, jeden z důvodů proč jsem šupajdila zpátky do ČR.Tam bych dceru ani nedonosila, tady mi moc pomohli čeští doktoři, já na ně nedám dopustit,ať si každej říká co chce.
většinou zapškle mluví ti, kteří neměli tu čest se setkat se zdravotnictvím v Uk nebo USA :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
4990
20.11.11 10:05

no tlusta nejsem, tak akorat spis hubenejsi (manzel by asi nesouhlasil :mrgreen: ), nejaky spicek po tehu.
to je zvlastni, ze mi ten cukr chybi, celej den koukam, kde bych co sladkeho sezrala. no ale asi proto, ze mi chybi :think:
tlak vetsinou taky zadny.
tak to ted budu mit dobry duvod, si dat ke kafi o jednu porci buchty nebo susenky vic :dance: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
20.11.11 10:12
beruska79 píše:
většinou zapškle mluví ti, kteří neměli tu čest se setkat se zdravotnictvím v Uk nebo USA :zed:

jo meli by to zkusit nekde jinde a pak by mluvili jinak. ja si ted moc rada a bez reci zaplatm vb CR xset za vysetreni me i deti. mmch deti - dalsi kapitola, detsky doktor mikde, zadne preventivni prohlidky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
20.11.11 10:13

tak diky, ja jdu doplnovat :mrgreen: prevntivne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3513
20.11.11 10:17

no ono to není o sladkém ani o kafi. Já taky trpím na hypogl.. Sladkým sice do těla dodáš množství cukru, ale jen na velmi krátkou dobu (rychlé cukry určitě jsi slyšela), chce to kvalitně a pravidelně jíst (vím že po porodu je to celkem problém). No a na tlak kafe taky není moc dobrá varianta, tlak rychle vyletí, ale stejně tak rychle sletí. Spíš důsledně dodržovat pitný režim. Dobře se to říká, hůř se s malým prckem dodržuje, moc dobře to znám :pankac: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama