Male a hubene 2,5 lete dite

Anonymní
18.5.20 12:30

Male a hubene 2,5 lete dite

Dobry den, je tady nekdo, kdo ma ( měl) take male dite? Dcera ma 2,5 let, měří 87 cm a vazi 12,5 kg. Doktorka to neřeší, protože za pul roku vyrostla o 4 cm a přibrala přes kilo. Ja mam 1,58 a manžel 1,75. Dcera je desnej nejedlik. Doktorka vzala krev na abkm, lepek, celiakii a potravinove alergii, vse v poradku. Jinak nas nikam neposlala, ze pockame na 3 roky. Me to přijde ale proti vrstevníkům ze je hrozne mala, je fakt nejmenší, dokonce i rok starší deti jsou větší. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8411
18.5.20 12:38

Buďte v klidu. Mám doma podobného drobka. Jsou jí 4 roky teď a má 97 cm a 15 kg. V těch 2,5 měla cca 12 kg a vzrůstovo nevím, ale prostě drobek byla. Testy nám nedělali žádne. Má období kdy nejí a nimrá se v jídle, pak dni kdy sní víc než já. Ale to je až teď v poslednom čase. Já se vždy uklidňovala, že hlavu má v pořádku - pořád někde poskakuje, lítá/běhá… na svůj věk byla motoricky spíš napřed, mluvila…
Mladší (teď 1,5 roku) má 12 kg, 84 cm, proti starší je to jedlík obrovský.

Prostě každé dítě je jiné. Pokud je ten váš drobek šťastný - směje se, lumpačí, spolupracuje - prostě normál dítě, neřešila bych to. Vím, že člověk srovnává. I já jsem srovnávala - ale k ničemu to nevede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11393
18.5.20 12:38

Syn teď na tříletý prohlídce 90 cm, 11,8 kg.. Ptal se akorát, kolik měříme my s manželem a že malej roste pomaleji, tak by to chtělo akorát přeměřit dřív než na další prohlídce v těch pěti letech :nevim: s ostatníma nesrovnávám, tak neřeším blbosti, pokud to nehrotí lékař.. každý dítě je jiný a vy s chlapem nejste taky žádní obři

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20731
18.5.20 12:39

Obě děti meli asi obdobné míry, s mužem měříme plus mínus stejně jako vy.
Když jste malí, nemůžeš očekávat, že budeš mít obra.
S dítětem jsem tedy po 4 roce začala chodit na endokrinologii, ale to proto, že už nám začala úplně vypadávat z grafu, tak pro jistotu. Starší sourozenec chodí taky, jen pro sichr, neboť obě děti rostou skokově a v rodině je endokrinologické onemocnění, tak aby se něco nezanedbalo.
S jídlem tedy děti nikdy problém neměly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
18.5.20 12:42

Koukni na percentilove grafy, ale já bych to neviděla tragicky, dcera na tříleté prohlídce měla 13,5 kg, teď ve 4 letech měří s bídou metr. A to jsme s manželem vysocí, já rozhodně nejsem hubená. Pokud průběžně přibírá a roste, tak je to ok, holt nejsou všechny děti jako Michelin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8857
18.5.20 12:42

Syn to měl podobně. Teď ve 4,5 letech má něco přes 1m a váží kolem 15kg. Nechce moc maso a je spíš vege typ. Dcera 7l zase jí ráda a je to na ní vidět a nejmladší má 2r a dohání staršího bráchu. Všechna zivime stejně a každé dítě je jiné. Pokud se nic neprokázalo v krvi a dítě je v pohodě, tak bych to neřešila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1148
18.5.20 12:44

Uprimne si myslim ze dr ma pravdu… Jste oba vyskove pomerne podprumerem coz logicky muze byt i vase dcerka, jak uz se tu pise kdyz jste oba mensi neda se ani nic jineho ocekavat, ja mam naopak kamaradku ona ma 181 on ke 2metrum a ani se nedivi ze jejich dcera v 26 mesicich vypada na 3 a pul roku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1036
18.5.20 13:31

Moje dcera rozhodně ve 2,5 letech tolik neměla. Nemůžu to nejít, očkovák má u sebe. Přesně si nepamatuju kolik měla, ale když šla do školy, tak měla 104 cm a 15 kg. Je z dvojčat, a její sestra byla nejmíň vždy o hlavu větší. Vypadaly spíš jak o 2-3 roky od sebe.
Chodili jsme na endikrinologii, vše měla v pořádku. Nakonec sestru dorostla, teď mají cm stejně. ( asi157) Ale rostla asi do 16, menstruaci dostala až dlouho, tak to bylo ok.

Naše dr. to taky nechrěla řešit, zdála se jí být dost velká. Dr. měla asi 140 cm, tak se jí velký zdál každý. :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5860
18.5.20 13:46

Mam takove dva. My s manželem vyskove podobne jako vy. Starší nejedlik, k tomu byl nedonoseny, takze ho sledovali co se rustu tyce. Ale roste si na sve krivce, vahove tedy pod grafem. Manzel se pry vytahl az na prvnim stupni, je nejvyssi i ze sirsi rodiny.
Mladší kluk ma lepsi vztah k jídlu, ale dela vetsinu veci podle brachy. Doktorka rozumna, ze uz to od starsiho zna, tak ho trapit nebude. Ve trech ma 11,5kg a 88 cm myslim, starsi ma 5 let, okolo 16kg a 104 cm.
Energie maj za kazdy za dva, nejradši maji ovoce a zeleninu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 13:47
@iwa83 píše:
Buďte v klidu. Mám doma podobného drobka. Jsou jí 4 roky teď a má 97 cm a 15 kg. V těch 2,5 měla cca 12 kg a vzrůstovo nevím, ale prostě drobek byla. Testy nám nedělali žádne. Má období kdy nejí a nimrá se v jídle, pak dni kdy sní víc než já. Ale to je až teď v poslednom čase. Já se vždy uklidňovala, že hlavu má v pořádku - pořád někde poskakuje, lítá/běhá… na svůj věk byla motoricky spíš napřed, mluvila…
Mladší (teď 1,5 roku) má 12 kg, 84 cm, proti starší je to jedlík obrovský.Prostě každé dítě je jiné. Pokud je ten váš drobek šťastný - směje se, lumpačí, spolupracuje - prostě normál dítě, neřešila bych to. Vím, že člověk srovnává. I já jsem srovnávala - ale k ničemu to nevede.

To jste me tu vsichni uklidnily, holky, dekuji. Právě ze ve vývoji je dopredu, krásně mluvi ve vetach, zpiva, pocita do 10 atd. prave se každý divi, že tak male dite a hezky mluvi. Okolo nas právě jeji vrstevnici jsou samy obři, tak me to nejak nahlodalo, jedna maminka me dokonce :( strasila rustovym hormonem

• Nahlásit
  • Citovat
8411
18.5.20 14:19

Pro zakladatelku: nenechte se vysstresovat. Nevím jaký vztah máte k doktorce, ale já bych řekla, že kdyby byla máalá úplně mimo, tak to trkne i doktorce. Naše šla do školky ve 2 letech a 5 měsících - právě i proto že byla hodně kontaktní na děti a šikovná… Ne všichni musí být vysocí a jedlící… ono se to časem spraví. Hlady v dnešní době určitě neumře ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 15:33

Zakladatelko, tady v sousedství jsou holčičky, které jsou opravdu drobné. Jedna je stejně stara jako dcera, ale dcera je oproti ní obr. Holčička šla i o rok později kvůli výšce, nezvládla by aktovku a i o rok mladší deti byly o hlavu vyssi nez ona. Ale maji i drobné rodiče. Pokud dr. neřeší, tak bych take nsplasila, pokud jinak je vše v pořádku.

Prosím nechat anonym, píšu o cizích detech.

• Nahlásit
  • Citovat
54992
18.5.20 15:49

Mám téměř 5 letého chlapečka, který měří kolem 105cm a váží 13,25kg. Jeho 3 letý bráška má 95cm a 14,5kg. S doktorkou jsme se akorát bavili, jestli to nějak řešit nebo ne. Jelikož jsou to dispozice z mojí strany, byla jsem sama velmi drobná, stejně tak moje mamka, babička i prababička, tak mi to přišlo zbytečné. Je velmi šikovný akorát si všichni myslí, že má tak 3 roky. Prostě některé děti jsou drobnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
19.5.20 21:53

Buďte v klidu, moje dcerka 2,5 roku má 84cm a 9kg.
Zrovna dneska mi volali z endokrinologie, má všechno v pořádku. Oni to ty dětičky doženou :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama