Reklama

Malé batole ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 14:23
malé batole ve školce

Ahoj holky, omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé téma. Musím cca za dva měsíce nastoupit do práce a dítě dát do soukromé školky. Nyní je mu 17 měsíců a je zvyklý být pouze jen se mnou, vůbec nevím jak to zvládne a jak to zvládnu já bez něj. Chci aby si postupně začal zvykat, takže už od příštího týdne jde na jedno dopoledne do školky (vyzkoušet to)..pokud vše bude zvládat dobře, budeme ten čas prodlužovat. Cílem je aby si zvykl, že za dva měsíce tam bude každý den od rána do cca 15:30. Máte prosím někdo zkušenost s umístěním tahle malého dítěte do školky? jak to zvládl? nezměnil se? má vás pořád rád? naučil se něco nového? Já mám strašné výčitky svědomí a bojím se, aby ke mě neztratil důvěru a nepřestal mě mít rád :-( ale bohužel do práce kvůli financím musím. Jiné řešení není.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

24Martina
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 18.02.17 14:30

Promin, ale já bych takhle male dítě do školky nesoupla ani za všechny peníze světa. Děti rychle rostou a čas s nima ti nic nenahradi.
Aby sis to jednou nevycitala.

Janinka1983
Kelišová 6092 příspěvků 18.02.17 14:32

Mému synovi je 21 měsíců a rozhodně bych ho do školky nedala, je malinkej a ještě potřebuje maminku a jistotu…

cverunka
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 18.02.17 14:39

Pokud je to kvůli financím, tak je porád lepší dát batole do školky a makat, než natahovat ruku, nebo skončit někde v azyláku. Niceméně, pokud máš na zaplacení soukromé školky, je situace opravdu tak vážná? Kdybych opravdu nemusela, nedala bych ho tam.

kaca35
Echt Kelišová 9611 příspěvků 18.02.17 14:41

Ted jsem nastoupila do práce. Malymu je 17.mesicu.taky by zvyklý jen na mne. a uplne super.rano někdy za brečí při předání. ale to mi dělal i starší syn ve třech letech ve skolce. jinak přes den je tam uplne v pohodě. Ale asi záleží taky na povaze dítěte. Staršího syna bych v tomhle věku do skolky nedala.ten mladší je společenský a má rád deti.

Hoa Mai
Kelišová 5573 příspěvků 16 inzerátů 18.02.17 14:45

Takhle: pokud víš, že do práce musíš a malý je zvyklý jen na tebe, tak rozhodně začni zvykat co nejdřív. Ideální by bylo, kdybys už s tím začala před nějakou dobou, ale lepší něco, než nic. Jak to bude brát strašně záleží na povaze dítěte, ale taky na výběru školky, na tom bych si dala záležet, pokud máš na výběr.
Moje zkušenosti s mrňousy ve školce jsou výborné. Starší syn začal chodit v 16m na jedno dopoledne. Býval sice ze začátku trochu nesmělý, do herny jsem ho vodila za ruku, ale bylo to bez slziček, bez smutnění, do pár minut „splynul s davem“. Už první den jsem šla pryč, i když jsem tam s ním mohla být, nejevil o mě zájem :-D.
S druhým synem to bylo ještě snazší, v podstatě se do školky vnutil sám v 8 měsících. Chodil se mnou vodit a vyzvedávat staršího, vždycky se mi odplazil do herny a jevil očividný zájem zůstat, tak jsem zkusila ho tam nechat a od té doby chodí. Teď je mu 18m a chodí každý den dopoledne, ale myslím, že ani delší doba by mu nevadila. Na vztahu ke mě se docházka do školky nijak nepodepsala, mladší je doma pořád mazlivý a tulivý, starší tolik mazlivý není, ale to nebyl nikdy.

kaca35
Echt Kelišová 9611 příspěvků 18.02.17 14:58

Ještě teda malej začal chodit na zvykani vydání měsíc před mým nástupem do práce. Napred na dopoledne.po par dnech občas i na spani. jinak bývá ve skolce od půl osmé do tři. A z nejedlika se mi tam stal žrout. Asi ze uz přes den nedostává ode mne mlíko.

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 15:42

Nechceš raději invetovat do chůvy, když už musíš do práce? Sestřenice byla v téže situaci a přeci jen mi toto řešení přijde v danou chvíli úměrnější věku dítěte.

kaca35
Echt Kelišová 9611 příspěvků 18.02.17 15:47

@Bong a na kolik ji to mesicne vyšlo? Mne třeba soukromy jesle bez jídla stoji necelý tři tisíce. Mají dotaci na podporu zaměstnanosti. kdyz je matka na zkráceným úvazku. Takže plna cena je necelých pět tisíc.

jenny.fields
Generální žvanilka 24594 příspěvků 18.02.17 16:00
@Bong píše:
Nechceš raději invetovat do chůvy, když už musíš do práce? Sestřenice byla v téže situaci a přeci jen mi toto řešení přijde v danou chvíli úměrnější věku dítěte.

Souhlasím. Nepíšeš co je to za školku, kolik dětí, kolik pečovatelek, ale v tomhle věku bych volila chůvu.

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 16:05

@kaca35 tak to je dost rozdil:(ona za chuvu dava 9000 a ma ji jen 2 dny v tydnu. (Cely den).jinak pokryvaji rodice.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 16:29

Já dala malou do školičky přesně ve 2 letech. Měsíc před tím si pomalu začala zvykat. Nejdřív chodila dopoledne2-3 dny v týdnu a pak i se spaním. Nikdy tam, ale není celý týden, máme babičku, která může hlídat. Ale je pravda, že teď začala ve školce brečet. Proč to netušíme. Tak holt sedí,, tetě,, na klíně a chová se. ( Je to školička pro malé děti a je jich tam cca 3-10).
Ale kdyby to šlo, tak bych raději byla s ní doma do 3 let.

axelina
Ukecaná baba ;) 1880 příspěvků 3 inzeráty 18.02.17 16:31

@24Martina Ve Francii chodí děti od 6 měsíců do jeslí běžně… 90% matek se vrací do práce. Funguje to tam takto dávno, naopak na matku která je rok doma se kouká jako na lenivou…a nemyslím si že by dospělí francouzi byli víc frustrovaní nebo jinak vadný než dospělí Češi nebo jiní Evropani… takže 17 mesicu je uplně v pohodě :-) asi bude chvilku brečet ale to brečí často i 3leták když nastupuje do školky

jary1
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 18.02.17 16:31

Zakladatelko, počítáš s tím, že když dáš dítě do školky na plnou docházku před 2 rokem, že přijdeš o rodičák?

Uživatel je onlinesloninka
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 18.02.17 16:34

@Hoa Mai Do ŠKOLKY v 8-mi měsících? Tak to bych nedala ani omylem. Takhle malé dítě patří k mámě. I mě by bylo líto trávit čas bez prcka.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama