Malé bříško miminka v 35tt

Anonymní
28.6.21 21:25

Malé bříško miminka v 35tt

Dobrý den, má někdo prosím zkušenost? Jsem v 35 tt a doktorka mi na každé kontrole říká, že miminko má menší bříško než by mělo mít, že to bříško odpovídá cca 3 týdny zpět. Nic se s tím nedělá, jen musím chodit častěji na kontroly a měření. Předpokládám, že kdyby to byl nějaký zásadní problém, že by mi to řekla? Myslíte, že miminko bude v pořádku? Jinak normálně přibírá, hlavička odpovídá.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
398
28.6.21 21:57

Ahoj, já měla v 35tt odhad menšího bříška o 4 týdny.
Dopadlo to tak, že v 37+3 mi skrz nízký odhad váhy (malé bříško = menší odhadovaná hmotnost) vyvolávali porod.
V ten den mi tři různí doktoři ze dvou nemocnic odhadli 2100g a musela jsem rodit v krajské nemocnici, protože měli podezření, že bude potřeba novorozenecke JIP.

Ten den přišel na svět chlapeček 2600g, bříško normální, zcela zdráv. :kytka:

Nevím, jakou ti odhadují váhu, ale myslím, že buď ti navrhnou vyvolání dřív a nebo tě nenechají přenášet. Upřímně, byla jsem na ně dost naštvaná, já nějak tušila, že je to v pohodě, nicméně, už nějakej měsíc mě touto informací dost stresovali, takže mi tím porodem spadl kámen ze srdce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 23:59

@Polnik
mockrát děkuji za napsání Vaší zkušenosti :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 08:31

Syn měl také odhad menšího bříška, také zhruba o ty tři týdny. Naopak hlavičku měl zase větší. Doktorka to nijak zvlášť neřešila, protože ten rozdíl zůstával pořád zhruba stejný.

Syn se narodil 10 dní po termínu s váhou 3,2 kg. A byl opravdu takový tenký s malým bříškem.

Důvodem byla opravdu malá placenta, na druhou stranu i po termínu byla stále kvalitní.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat