Malé bříško úzké pánve

17.12.20 12:14

Malé bříško úzké pánve

Dobrý den jsem 28tt+1 a zdá se mi že mám malé bříško 😑 měřím 150cm a na začátku těhotenství jsem zhubla na 34.5 kg… Teď mám 40.5 kg ale Doktor říkal že jsem hubená a úzká že dítě nedonosim.. 🤔 prosím máte nějakou zkušenost? Naposledy miminko mělo 405 gramů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6409
17.12.20 12:21

Nenech se stresovat doktorem. Břicho máš úplně normalni. Nejvíc roste poslední 2 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19611
17.12.20 12:23

@gabinka1233 Zbytečný stres. To nikdo vědět nemůže, jak to bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6327
17.12.20 12:31

@gabinka1233 máš úplně normální bříško. Nějak nechápu, jak můžeš vážit 40kg, podle foto tak nevypadáš. A nevím jak ti může doktor něco takového říct…! :cert: nestresuj se tím, chod na kontroly a snaž se si zamrstnat mysl něčím jiným. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 12:33

@janickaIII moc děkuji ☺️☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9015
17.12.20 12:41

To je vtip, vždyť máš obr břicho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 12:55

A to ti řek takhle na tvrďáka? Jako: „pani, jste moc hubená, to dítě nedonosíte?“. Nebylo to spíš tak, že tě připravoval na variantu, že mimino bude muset ven dřív nebo císařem, protože máš uzounkou pánev, a hrozí komplikace? Hlavně hehysterči, uvidíš, jak to těhotenství bude pokračovat, asi tě budou trochu víc sledovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19399
17.12.20 13:47

@gabinka1233 břicho máš na 28 tt. obrovské

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
17.12.20 13:56

Mě naopak přijde, že vy drobnější máte ty břicha obrovská :lol: U těch vyšších se to optický ztratí víc. Kamarádka je taky drobek, u obou těhotenství ani na konci nepresahla 50 kilo. Kvůli úzké pánvi musela na císaře, v pohodě šla ty 2 týdny před termínem. Žádný problém, že by nedonosila ji nikdo neříkal :nevim: jen teda jsme se potkaly asi 2 měsíce před porodem a já jsem se jí ptala kdy má termín, že vypadá že každou chvíli :oops: fakt vypadala, že bude rodit každým dnem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 14:00

@Pruhovaný_mýval nene na tvrďáka řekl jste moc hubená a úzká to dítě nedonosite..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10092
17.12.20 14:08

Hele, můj gynekolog je taky takovýhle střelec a s ničím se ne.sere. Svůj názor říká na rovinu a malinko si to nadsadí. Dneska už vím, že rád přehání, takže ho beru s rezervou. Jinak, břicho máš na 28.tt normální. Pokud by se ti zdálo moc těžké a bylo ti to nepříjemné, existují podpůrné pásy, které drží bříško výš a nebo se dá podvazovat šátkem na nošení dětí. Dost to uleví, hlavně ke konci, když je prcek větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 14:14
@gabinka1233 píše:
@Pruhovaný_mýval nene na tvrďáka řekl jste moc hubená a úzká to dítě nedonosite..

No, nějakej krutor koukám. Tak vždycky se můžeš nechat prohlédnou ještě jiným lékařem, a když bude verdikt stejný, tak holt budeš asi muset počítat s předčasným porodem, potažmo císařem. Ale hlavně si nic nevyčítej a nestresuj se dopředu. To, že jsi malinká a asi budeš mít velké dítě, není tvoje chyba, a nemůžeš s tím ani nic dělat. Žijeme díky Bohu v době, kdy i tahle eventualita neznamená žádnou tragédii, tak když to bude dělat neplechu, miminko vyndají císařem. Bude to dobrý, neboj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
17.12.20 14:27

Znam holky, co měly břicho v té době daleko menší a mají zdravé děti. Na kamarádce třeba těhotenství nebylo vidět do poloviny osmého měsíce. A to je to profi baletka, takže hubená až hanba… A vše dopadlo ok ;)

Lékař je lékař. A ten dokáže věštit budoucnost asi stejně spolehlivě jako by to zvládl Vlasta Plamínek :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
17.12.20 16:03

Normalni bricho, spis bych rekla ze i velke na 28tt :nevim: ale pokud mas uzkou panev, mozna neporodis prirodni cestou, to se stava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
17.12.20 22:08

Mně (172cm, 50kg před těhu) Dr. řekla, že u hodně hubených holek je zvýšené riziko dřívějšího porodu, ale tím myslela třeba 2 týdny před termínem, což už se mimi považuje za donošené a pánev jsem měla hoooodně úzkou, ale řekla mi, že se nemám stresovat dopředu, nic to neznamená, uvidí se při porodu. Porodila jsem přirozeně. Nebylo to bez problémů, ale úzká pánev za to nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat