Reklama

Malé bydlení - velká rodina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 19:39
Male bydleni - velka rodina

Pisu osobni veci, proto anonym.
Mame 3 roky novy dum. Vybrali jsme si maly domecek, protoze ten jsme si mohli dovolit. Je moc hezkej, utulnej, ale malinky. Nevim presne, ale do 90m vic ne. Jista si nejsem ale asi 87m.
Zahradu mame velkou. Co se tyce financi, zijeme si nadprumerne. Dve starsi deti chodi do soukrome skoly a skolky ( uz 3 roky) hypoteku mame malinkou. Nechteli jsme se moc zadluzit. Dluhy zadne nemame. Pro okoli jsme docela exoti. 3 deti do tak „extremnich podminek bydleni“ slychavam to dost casto. Neustale mi nekdo poklada otazku, jak se doma jako vejdeme 8o. Dum je reseny 4+kk pokoje jsou male. Starsi dva v jednom a mladsi v druhem. V dome jsou dve pidi koupelky. Kuchyn byla pro nas nakonec se ukazala mala, tak jsme zrusili obyvak a mame tam velky jidelni stul a jen u francouzkeho okna sedacku a maly stolek na kafe a knihovnicku. Televizi jsme uklidili a pouzivame ji jen na vanoce (ted ji mame 2 tydny) nekoukame se a decka kdyz chteji pohadku pustime na iPadu.
Trochu do budoucna musime vymyslet lepsi ukladani veci. S detma pribylo vic kramu. Harsz je v planu, takze tam uskladnime taky veci. Ja jsem byla cekou dobu naprosto v pohode s nasim bydlenim, ale jelikoz se me casto vsichni ptaji jak se doma vejdeme a jak to udelame az budou deti vetsi. Zacal hlodat cervik a najednou i me to tady pripada male a stisnene :think:
Porad si ale nemyslim, ze mame nejake extremni podminky pro ziti. Na jare budeme dodelavat malou zimni zahradu takovou terasku z obyvaku na kavicky s vyhledem. Tim se prostor o malinko zvetsi. :think: chci se zeptat jak zijete vy se tremi detmi? Nemyslim tam kde planujete vyhledove vetsi bydleni. Diky za nazor

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 19:44

Ses chtěla jen pochlubit ne? :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 19:49

Máme tři děti obou pohlaví. Vlastníme byt 3+1 v paneláku a děti mají společný pokoj 20 m2. Nepřipadá mi, že bychom žili nějak stísněně. Stěhovat se nehodláme, nemáme na to finance a do hypotéky bychom nešli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 19:49

@Doe_Jane ne jen mam nejakou depku, protoze jsem prisla od kamaradky, ktera si neodpustila dodat, ze to by svym detem neudelala ( jAko aby zili tak stisnene)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 19:54

@Doe_Jane Taky si myslím. :D Ne, abych zakladatelce nekrivdila. Sama psala, že žiji nadprůměrne a asi nevidí, jak žije naprostá většina lidí. Například já. :D Dva dospělí lide v 1+1 už několik let. Ted čekám dvojčata a hypotéku si nechci brát. Anonym proto, protože budu za sockoidniho podivína.

Maol
Závislačka 3447 příspěvků 28.12.16 19:57

Ale to je prece individualni-podle financni situace, zivotniho stylu, priorit. V cem Ti pomuze informace, ze pro me by to male bylo? Mame 5kk, obyvak s kuchyni a jidelnou 40m2,dva pokpjiky pro dva kluky 15m2,velkou koupelnu, druhou mensi, loznici 13m2,pokoj pro hosty, satnu…Pristaveli jsme takovy technicky domek rozdeleny na pradelnu, telocvicnu atd. A chceme treti dite, kdybych nepotratila, byla bych v 5.mesici. Stresovala jsem se, jak se sem se tremi detmi vejdeme…a nyni zvazujeme zvetseni domu, nebo prodej a stehovani… Ale v cem Ti pomuze tohle? Pro nekoho by me podminky byly podminky pro vice deti…pro me ne. A jsme na zacatku-je to individualni, kazdy na co dosahne, co chce. Jestli vam to vyhovuje, tak bud stastna a uzivej zivot a rodinnou pohodu a recmi se nenech rozhazet :kytka:

Halamka
Závislačka 3435 příspěvků 28.12.16 19:57
@Anonymní píše:
@Doe_Jane ne jen mam nejakou depku, protoze jsem prisla od kamaradky, ktera si neodpustila dodat, ze to by svym detem neudelala ( jAko aby zili tak stisnene)

Tak neposlouchej okoli a dej na svoje pocity. Libi se ti tvuj dum? Je vam v nem dobre? O vic nejde.
To se pohybujes v nejakem snobskem prostredi?? Rodina 2+2 ve 2+kk = kolegyne, u nas 2+1 ve 2+1 a pohoda. Nezalezi na metrech, ale vztazich mezi sebou. A pokud si nechavas tak lehce nasazovat brouky do hlavy, tak bys nemusela byt spokojena nikde…

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 19:58
@Anonymní píše:

no já nevím teda co máš za kamarádky :mrgreen: jestli se vše točí kolem terásek a iPadů tak je mi to jasné… :mrgreen: já závidím

zuza92
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 28.12.16 19:59

Promiň, ale tohle přece neni malé bydlení. Při čtení nadpisu jsem myslela, že bude 5 lidí žít v 1+1. My byli doma 3 děti a bydleli jsme v bytě 4+1 a nikdy mě nenapadlo, že bysme žili v malym bytě. Navíc to, že vaše děti maji baráček a k dispozici zahradu mi přijde naprosto super a na lidi bych se vyprdla ;).

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 66516 příspěvků 28.12.16 20:05

My žili dva dospělí a tři děti, když jsem byla dítě v 78m2 3+1. Já s bráchou v pokojíku 12m2, a přežili jsme v pohodě, zase tak malé to nebylo. Pravda, co si pamatuju, tak jsem toužila po svém pokojíčku, nikdy jsem ho neměla( proto ho mé děti mají), ale přežili jsme. Pravda, teď už jsem prostorem rzomlsaná, manžel se mi někdy směje, jak bych se stěhovala do 3+1 :mrgreen: ale zase platím hypotéku :nevim:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 20:07
@Anonymní píše:
Pisu osobni veci, proto anonym.
Mame 3 roky novy dum. Vybrali jsme si maly domecek, protoze ten jsme si mohli dovolit. Je moc hezkej, utulnej, ale malinky. Nevim presne, ale do 90m vic ne. Jista si nejsem ale asi 87m.
Zahradu mame velkou. Co se tyce financi, zijeme si nadprumerne. Dve starsi deti chodi do soukrome skoly a skolky ( uz 3 roky) hypoteku mame malinkou. Nechteli jsme se moc zadluzit. Dluhy zadne nemame. Pro okoli jsme docela exoti. 3 deti do tak „extremnich podminek bydleni“ slychavam to dost casto. Neustale mi nekdo poklada otazku, jak se doma jako vejdeme 8o. Dum je reseny 4+kk pokoje jsou male. Starsi dva v jednom a mladsi v druhem. V dome jsou dve pidi koupelky. Kuchyn byla pro nas nakonec se ukazala mala, tak jsme zrusili obyvak a mame tam velky jidelni stul a jen u francouzkeho okna sedacku a maly stolek na kafe a knihovnicku. Televizi jsme uklidili a pouzivame ji jen na vanoce (ted ji mame 2 tydny) nekoukame se a decka kdyz chteji pohadku pustime na iPadu.
Trochu do budoucna musime vymyslet lepsi ukladani veci. S detma pribylo vic kramu. Harsz je v planu, takze tam uskladnime taky veci. Ja jsem byla cekou dobu naprosto v pohode s nasim bydlenim, ale jelikoz se me casto vsichni ptaji jak se doma vejdeme a jak to udelame az budou deti vetsi. Zacal hlodat cervik a najednou i me to tady pripada male a stisnene :think:
Porad si ale nemyslim, ze mame nejake extremni podminky pro ziti. Na jare budeme dodelavat malou zimni zahradu takovou terasku z obyvaku na kavicky s vyhledem. Tim se prostor o malinko zvetsi. :think: chci se zeptat jak zijete vy se tremi detmi? Nemyslim tam kde planujete vyhledove vetsi bydleni. Diky za nazor

taky mame dum ale 4+1 140 m2 stejne tak byt 120 m2 taky 4+1 a endokazu si predstavit min mensi a to jakkoliv kazdej mame rad svy soukromi a to jsme dva dospeli a dve deti 7,5 let holka a 3 roky kluk takze kazdej svuj pokojicek ;)
kdyz si zijete nadprumerne jak pises, tak jste na to meli myslet kdyz jste staveli, ze toto bude sakra malo pro 4 :nevim: ten rozmer co mate vy jsou tady u nas byty 2+1 ;)

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 28.12.16 20:07

Jsme 2 dospělí a 2 malé děti v bytě 2+1 cca 50m2. K tomu máme teda chalupu, kam můžeme vozit sezónní věci a kde trávíme přes léto možná 70% času (i tam je to 2+1, ale zahrada velká a každý si může zalézt do svého koutku).
Jsme za exoty, protože to v blízké budoucnosti měnit nehodláme. Na další vlastní bydlení našetřeno nemáme, a jít do hypotéky se nám nechce, protože bydlení s tak skvělými parametry jako je náš byt (v centru, ale v zeleni, blízko škola, školka, lékař, obchod, parkování v klidu, dostatek úložných prostor a dobrá dispozice bytu apod.) je příliš drahé.
Fakt nevím, co to „dětem udělat“ znamená - mají dětský pokoj, zahradu a nezadlužené rodiče, kteří jim hradí to nejlepší vzdělání.

Fofrník
Závislačka 3264 příspěvků 28.12.16 20:07

Nechápu název diskuse. Nemáte až tak malé bydlení a nejste ani velká rodina. ;) :D :kytka:

Lilikaspi
Závislačka 2567 příspěvků 28.12.16 20:09

Myslim ze zijete na oblacku a vubec nemate poneti jak zije nizsi trida lidi co nemaji tolik stesti a penez co vy. budte rada co mate, tohle je spis vychloubani co vsechno mate, jsou lidi co bydli v 1+1 a to v podnajmu a taky zijou a nepotrebuji se povysovat

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 28.12.16 20:10

Kašli na lidi, ber to jako závist v tom případě si vždy něco najdou :roll:
my teda máme mnohem větší dům, ale zase jsem mockrát slyšela, že se tady musíme hledat :roll: a kdo to uklízí :roll: a pak taky proč je vše jen šedé a černé :roll: a proč nemáme nikde záclony :roll:

dobří kamarádi pochválí, ti co chtějí rýpat, tak si vždy něco najdou

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama