Malé děti a cizí psi na sídlišti

1837
12.2.10 16:13

Malé děti a cizí psi na sídlišti

Ahoj holky,
poslední dobou řeším jeden problém během vycházek s dětmi. Snad se najde někdo, kdo mi poradí.
Už několikrát se mi stalo, že holky „otravoval“ cizí pes. Naštěstí to vždycky bylo tak, že pes si chtěl hrát, nikdy na ně nezaútočil, ale stejně je mi to dost nepříjemné.
Například jednou chtěla ta starší venku čůrat, mladší seděla ve sporťáku. Ve chvíli, kdy Nikolka začala (já jsem jí držela), přiběhl ke kočáru ohař a začal Lucinku olizovat :-? Snažila jsem se ho odehnat a přitom pořád držet tu starší, panička asi 20 metrů od nás jen koukala a říkala:„Nebojte, on nic nedělá“ :twisted:
Nebo docela nedávno boxer přiběhl k holkám a začal po nich skákat, docela daleko od nás stál nějakej chlap a bavil se s jiným. Zařvala jsem na něj, jestli je to jeho pes. On se otočil a že jo a že je to ještě štěně, ať se nebojím a zase se otočil zpátky. Holky už ječely, tu mladší to „štěně“ povalilo a páníček se vpohodě vykecával. Křičela jsem na něj, ať si ho zavolá a on jen tak procedil na psa: „Nech toho, pojď sem“ a na mě: „Abyste se neposr…, vždyť je to jen zvíře a nikomu neubližuje“ Jen pro představu, pán stál pod kopcem, my nahoře a ječeli jsme tam takhle na sebe, abysme se vůbec slyšeli a pán neudělal ani krok, aby to svoje štěňátko zkrotil. Pes nakonec utekl za jiným psem.
Jde mi o to, jak se v takové chvíli zachovat. Bojím se na pánečka takovýho nevychovace třeba zvýšit hlas, psa to může rozdráždit a copak já vím co pak udělá? Mám strach, že nějaký pes po holkách ňafne a ony budou mít do smrti jizvy. Samozřejmě holky vedu k tomu, že nesmí na cizí psy sahat, ale tyhle psi, o kterých jsem psala, přiběhli sami od sebe, nikdo si jich nevšímal :nevim:
Vytáčí mě arogance a bezohlednost některých majitelů psů.
Nechtěla bych tady rozpoutat nějaký boj mezi pejskaři a nepejskaři, jen bych chtěla vědět, jestli máte recept na takovéhle pánečky a psy.
Díky všem za reakce,
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18312
12.2.10 16:24

Romiku, asi budu velmi radikální, ale já bych takového psa nechal odstřelit na místě, před očima jeho pánečka. A měl bych k tomu ze zákona plné právo…
Každé domácí zvíře - včetně ochočených lesních zvířat, žijících u obydleného objektu - je podle našich zákonů považováno za věc v držení soukromé osoby. A ta osoba zodpovídá za to, co se působením té věci stane. pokud by nějaký takový pes tvým holkám ublížil nebo jeho nadměrná přítulnost jim třeba způsobila psychickou újmu, je páneček trestně odpovědný (ale chce to sehnat dobrého advokáta, při kvalitě našich soudů… :evil: )
No a pak je tu ještě zákon o myslivosti, který by se v tomto případě dal taky uplatnit.
Moment, jenom si tu něco dokončím a hned budu pokračovat v dalším příspěvku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
12.2.10 16:24

Pořídit si vlastního obrovskýho čokla, kterej ty ostatní sežere dřív, než se k dětem přiblíží. :mrgreen: :pocitac:
Ne, vážně, tohle není problém jen na sídlišti. Taky mně to štve a nevím co s tím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
12.2.10 16:26

Ahoj,

nedalo mi to nereagivat. Ja jsem pejskar majitelka dvou labradoru. A muzu Ti roct, ze tito arogantni paneckove ser… i me!!! Ja bych nikdy nenechala na volno svoje fenky,kde jsou male deti nebo dalsi psi. Jak rikas, muzou deti povalit, olizujou je a to by se ani me nelibilo byt mam pejsky mooooc rada.
Me samotnou tito paneckove ser… kvuli tomu, ze kdyz jdu na prochazku a mam uvazane fenky na voditku a je tam dalsi pes na volno nikdy nevim, jestli se nedorvou. Samozrejme by to odnesly vice ony protoze jsou na voditku!
Tito lide by si meli uvedomit, ze pokud chteji mit psa navolno museji jit nekam za mesto nebo dedinu,aby volnym pohem psa nikoho neohrozovali nebo neobtezovali.
Myslim, ze pokud sem budou prispivat pejskari tak by Ti meli dat zapravdu. Je to nevychovanost a neodpovednost majitelu psu!!!! :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
12.2.10 16:29

Jura007,

promin,ale nesouhlasim s tim!!! Proc by jsi odstrelil psa, kdyz ten za to nemuze!!! Je to vina majitele psa. Ktery zakon o myslivosti myslis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39118
12.2.10 16:33
Jura007 píše:
A měl bych k tomu ze zákona plné právo…

Ne, neměl. A zákon o myslivosti bys na to natáhl taky dost těžko.
A mmch, když už to tak plánuješ, traumatizovat děcko tímhle mi přijde stokrát horší, než když ho nějaký čokl olízne. Ale nepředpokládám, že bys takovou ptákovimu doopravdy udělal. Každopádně o průser by sis koledoval pak spíš ty.

Ale tihle přiblbí páníčkové mě štvou taky. Chudák dítě i pes :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9338
12.2.10 16:37

Mapos tak snad někdo nevenčí na volno psa, který se pere…
Občas mívám na hlídání velkého psa, bydlím v centru města, takže se nevyhnu venčení v ulicích (chodím o takové klidnější čtvrti). Pes se pere, pokud na něj nějaký pes vystartuje (a s oblibou to jsou právě malí psi - jezevčíci, pudlové…), ale nosí VŽDY KOŠÍK.
A mám ho puštěného na volno, drží se +- pár metrů ode mně, jde vždycky po chodníku. Já vyhlížím do dálky, pokud se blíží nějaký pes, chytím si ho nebo přejdeme.
Nebyl nikdy žádný problém. Myslím, že z venčení na vodítku by nic moc neměl a mně samotné by vadilo, že musím pořád zastavovat a čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
12.2.10 16:37

Ahojky, my máme 2 fenky a tohle mě také rozčiluje.Border teriérku (9kg) máme stále uvázanou,boloňačka se od nás nehne-má strach, takže pokud máme potkat neuvázaného většího psa - beru je do náruče.Svým psům věřím, ale ruku do ohně nedám.Nevíme jak zareaguje jinak klidný člověk, natož pes. :nevim: V březnu čekáme mimi a nevím, jak to budu řešit. Mám pocit, že bylo uzákoněno - psi nad 10kg - povinnost:vodítko i náhubek, ale nejsem si jistá.Takže volat policii, faktem zůstává, že v určité chvíli to už nic nevyřeší. To samé jsou i exkramenty. :cert: Doma se na podlahu také nikdo nevys…

Příspěvek upraven 12.02.10 v 16:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
12.2.10 16:38

mapos: já mám taky rád psy. Ale vůbec nejde o to, jestli pes za něco může. V tomto státě zákony vytváří a aplikujou lidi. A pes je z pohledu zákona jen věc.
Zákon o myslivosti - promiň případné mezery ve znalostech, nejsem absolvent právnické fakulty - je podle mě pouze jeden. Je v něm mimo jiné vymezen pojem „škodná“. Za škodnou se považuje i domácí zvíře, které se volně bez dozoru pohybuje v určité vzdálenosti od nejbližšího trvale obydleného objektu - myslím, že je to 200 metrů (přesně nevím). Pokud by tam takového pejska načapal hospodář mysliveckého sdružení, tak může střílet bez varování a pánečkovi nemusí platit ani korunu náhrady. Naopak, může zavést s pánečkem jakési správní řízení za narušení režimu honitby - a ve finále může pánečkovi, pokud je zjištěn, hrozit pokuta myslím v řádu desítek tisíc korun. K tomu si připočti cenu zastřeleného psa… Takže pouštět pejsky na volno za městem není dobrý nápad. Psi můžou běhat na volno jen na oploceném pozemku. A myslím, že v tommám stoprocentně pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
12.2.10 16:40

romiku na tyhle lidi asi zadnej recept neni…nechapu jak nekdo mze nechat bezohledne takhle pobihat psy!!! mam sama tri psy…ma velky psy…dogy…a z tehdle pobihajicich mam veliky strach..pac kdyz takovej petikilovej nebo i 20ti kilovej ratlik nasere 80 ti kilovou dogu..tak je prusvih na svete. je fakt ze s jednou z nich chodim s kocarem na volno ale ta naslovo posloucha a od nohy se nehne…zbytek tak vycvicen neni tak si netroufnu…byt tebou tak po tech majitelich klidne rvu…rvanim psa nenaseres…to spis kdyz budes mavat blbe rukama apod. jen jde o to jestli tim neceho docilis :nevim:

juro: opravdu si to trochu..ne trochu ale dost prehnal!!! strilet by se meli lidi ne zvirata!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12947
12.2.10 16:42

tak my sme taky pejskař…ale náš když už jdeme do terenu je na odítku…je ale pravdou že venku se cizích psu bojímhlavne velkých a volných…u nás je problém v tom, že malá se pejsku nebojí,tím že vyrustá sse psem..tcháni maj pejska, a hned by na každého sahala, když majitel vidí že malou beru do náruče..vždy si říkám at rafne me,tak majitel ho stejne nezavolá…bydlím na vesnici a deláme vycházky po lesních cestách kde sou i tito volne chodící pesani

juro..tvuj názor se mi vubec nelíbí..trošku přiblé a hloupé vyjádření

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12947
12.2.10 16:43

juro zákon o myslivosti se stahuje pouze v lese,a v rajonu kde myslivec muže honit ..určite ne na sídlišti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
12.2.10 16:46

Děvčata, já bych to podle své přirozené povahy taky nejradši řešil jinak… :nevim: Jenže tohle je víceméně aplikace platných zákonů. Jak chcete apelovat na morálku člověka, který na vás už při prvním letmém setkání očividně prdí??? Aspoň tak jesm pochopil to, co psala Romik…

A mimochodem, závidím (v dobrém, samozřejmě…) každému, kdo může mít psa a má ho. Já jsem se akorát podílel na výcviku dvou fenek vlčáka, i když nebyly moje. Z různých důvodů nešlo mít vlastního psa.

Nicméně zákony jsou jen jedny a platí pro každého. I pro majitele nevychovaných psů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
12.2.10 16:49

Petro, zákon o myslivosti - a to se budu hádat, protže tuto pasáž znám dokonale - opět nedobrovolně - rozděluje honitby na dva typy - „les“ a „pole“. Přičemž „pole“ začíná 50 metrů od toho nejbližšího obydleného objektu, ten pojem „škodná“ se aplikuje až ve větší vzdálenosti (nevím přesně v jaké…) Jojo, taky jsem měl oplétačky se zákonem… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23561
12.2.10 16:49

Juro máš pravdu s tím zákonem, ale pouze částečně. 200 m od obydlí už může hospodář psa, který je bez dozoru zastřelit, ale nesmí to být služební a lovecké plemeno a asistenční psy. A pokud se nepletu tak hospodářů je v okrese velice málo a obyčejný myslivec žádného psa zastřelit nemůže podle zákona (i když by hnal zvěř).
K tématu, také máme pejska a nevadí mi psy na volno pokud jsou vychovaní a hledí si svého. Naše si běhá taky na volno, ale když vidíme dítě nebo psa tak si ji ihned voláme k sobě i když víme, že nic nedělá a otravuje minimálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama