Reklama

Malé děti a kamarádství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vendetka
Nováček 3 příspěvky 11.07.18 09:11
Malé děti a kamarádství

Dobrý den, mám syna dva a půl roku. Je hodně společenský s každým by si hned hrál ať je to s někym mladším, stejně starým nebo starším. Přestěhovali jsme se a nikoho známého s dítětem tu nemáme, ale to by nevadilo, ven chodíme, potkáváme děti a syn za nima hned běží a chce se kamarádit. Ale děti tam jsou vetšinou už se svými kamarády a dalšího nejspíš mezi sebe vzít nechtějí. Mě je to hrozně líto když to vidím. Včera na písku šla okolo asi 5ti letá holčička a syn na ní mává a říká ahoj, asi 5× jí pozdravil a řiká pojď na písek a podává hračku, chápu že 5ti letá nemá zájem si hrát s tak malým, ale že projde se sklopenou hlavou a uplně ignoruje pozdrav. Mě to uplně trhá srdce když něco takového vidím. Na tohle asi neexistuje žádná rada, nejde s tim nic udělat. Myslíte že ho to mrzí stejně moc jako mě? Včera jsem se ho ptala jestli je z toho smutný když se to stane a říkal že jo ???? Neřikám že úplně všechny děti ho ignorují, ale připadá mi že je to většina. A přitom je tak hodnej, vůbec neni lakomej, půjčuje hračky a chce si jen s někým hrát. Máte to tak taky někdo s dětma? Řešíte to nějak nebo to mám nechat a doufat že ho u toho nebolí srdíčko tak jako mě. Samozřejmě že když vidim že ho ignorují jdu za ním hraju si s ním já. A ještě jedna věc. Když jdem po ulici a potkáme dospělého člověka kterého syn hezky pozdraví je to tak těžké říct ahoj? To ignorování u dětí mě mrzí, ale ty dospělé nechápu. Budu moc ráda když se semnou podělíte o vaše zkušenosti nebo rady jestli nějaké existují. Děkuji a krásný zbytek dne

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9632 příspěvků 11.07.18 09:16

Přestala bych se ho ptat jestli je z toho smutný. Akorát mu to do te hlavy nasadis. rada je tezka - mam mladšího, který taky chce každého zapojit do hry apod, ale většina dětí nechce a já se jim moc nedivím - je mrnavy a divoký. Starší je naopak raději sám a pro změnu se na nej děti lepí. Asi radar :lol: jinak myslím, ze to trochu moc prožíváš. Ve školce se to vyřeší samo

Pety2
Ukecaná baba ;) 2369 příspěvků 11.07.18 09:16

Já myslím, že dítě, navíc takhle velké, má prostě právo se kamarádit s kým chce :nevim: Když by na mě někdo naprosto neznámý venku pokřikoval a chtěl se mnou zabředávat do hovoru, tak je mi to většinou velmi nepříjemné a taky bych jej ignorovala, tak proč nutit děti, aby se chovali jinak, když jim to očividně není příjemné - holčičce to očividně příjemné nebylo, jinka by se bavila nebo si šla dokonce hrát. Má na to právo…Navíc člověk nikdy neví, jestli to další dítě nemá třeba nějakou PAS apod a takovýto nevyžádaný kopntakt je i nestresuje…Takový je život, kamarádství se nedá donutit…

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 11.07.18 09:17

Myslim, ze pokud to nebudes hrotit ty, tak to ditku bude jedno a resit to nebude. Kdyz se v tom budes patlat, litovat ho a rikat mu, jak je chudinka, ze si s nim nikdo nechce hrat, tak s tim muze mit do budoucna slusne trauma. Jinak bych se cilene snazila seznamit s nejakou maminkou s podobne starym ditkem, se kterym se muzete cilene schazet.

terien
Kelišová 7445 příspěvků 11.07.18 09:23

Je cizí no, děti jo neznají. Moje dcera je velmi společenská, kamarádská, ale s cizími dětmi se taky nekamarádí. Několikrát jsme na hřišti narazily na jiné dítě které si s ní chtělo hrát a ona se do hry s ním nezapojila :nevim: neřeš to, ve školce si udělá kamarády a bude po problému.

kruel
Kecalka 200 příspěvků 11.07.18 09:23

Já mám 4,5 letou dceru, která je introvertní, a ač mluví moc hezky…když ji jakékoliv dítě první pozdraví tak ona jen kouká, projde kolem, prostě nijak nereaguje sama od sebe. Na cizí děti celkově moc nereaguje…až když jí řeknu já, ať řekne ahoj chlapečkovi tak řekne. A není to od ní nijak špatně myšleno vůči jakémukoliv dítěti ;)
Tvůj syn je ještě malinký, nebude si tohle nikdy pamatovat zda ho nekdo zdravil nebo ne. Se svou povahou až bude chodit do školky, kamarády si najde hravě. Neptala bych se ho zda je z toho či onoho smutný, ať si to moc nebere a zbytečně nad tím nepřemýšlí…kdyby se zmínil sám od sebe, že ho to mrzí a proč si s ním někdo nehraje, vysvětlila bych to nějak vtipně ať dítě není zklamané :kytka:
Nezdravení dospělých nechápu…já řeknu ahoj a usměju se na každé dítě které mne pozdraví :-)

Nairol
Echt Kelišová 8808 příspěvků 11.07.18 09:23

Prestan to resit hlavne ty.

Je to uplne bezne chovani. Ty taky na ulici nepovykujes na cizi lidi, at s tebou jdou na sklenicku, nebo?

Serpentini
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 11.07.18 09:24

Ten dospělý je cizí člověk nebo známý? Jestli známý a neodpoví na pozdrav, tak to nechápu. Jestli cizí, tak jo, ty přece nevíš co se tomu člověku honí hlavou. Tak nemá rád děti, nebo ho něco trápí, třeba já když měla před IVF tak jsem se dětem vyhýbala, i na ulici jsem okamžitě odvrátila hlavu, kdyby mě nějaké cizí dítě pozdravilo tak prostě nereaguji a koukám na druhou stranu. Cizí dospělé být tebou neřeším. A ten zbytek si podle mě sedne ;)

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 11.07.18 09:26

Je to normální že nejmladší je odstrkovany, děti se chtějí hrát s vrstevníky..náš malý má 4 roky, v rodině je nejmladší a od malička na oslavách a rodinných akcich mu ti starší utíkají i když on je skoro prosí, snaží se ho zbavit..pro pětileté je dvouleté dítě mimino, náš malý si děti do tří let taky nevšímá, ani asi neví jak se zachovat když ho tak malé dítě osloví…teď,v létě toho moc není ale po prázdninách zkus navstivit nejakou dětskou skupinu se stejně starými dětmi..jo a tím že to s ním rozebiras a ptáš se ho jestli cítí lítost tak tu litost v nem akorát podněcujes..a u těch dospělých..taky mám plnou hlavu svých starostí a když mě osloví cizí dítě tak než se vzpamatuju kdo to je a jestli to bylo na mě tak už je kolikrát taky už pryč :) myslím že to vidíš mnohem horší než to je, podle mě se malému nic hrozného neděje ;)

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 11.07.18 09:28

Bolí srdíčko… Moc to prožíváš. A on to z tebe cítí. Když se ho zeptáš, jestli je z toho smutný, jasně že řekne že jo. Kdyby ses zeptala, jestli je rád, tak ti taky řekne že jo. :mrgreen: Až půjde do školky, bude mít kamarádů víc než dost.

Uživatel je onlinesmurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 11.07.18 09:29

taky se nám to stávalo..taky mě to mrzelo, že dospělý člověk není schopen oplatit pozdrav malému dítěti..hold nic nenaděláš..vyrostl, kamarády si našel, počkej na školku..chod do heren, zkus si najít kamarádky s dětma přes fb - skupina maminek v tom městě.

medunka23
Kelišová 6755 příspěvků 11.07.18 09:44

Hlavně to neres před ním, jak už tu bylo napsáno, on to nejspíš nevnímá tak jako ty, doporučuju chodit pravidelně na jedno hřiště a postupně si kamarády nabali a od září opravdu dětská skupina či školka a kamarády bude mít hned. Mám 4,5letou a ta vlitne na hřiště a kamosi s každým, ale taky až po tom co odchodila 2 roky ve školce, mladší dvouletá tolik ne, ale vím, že od září začne chodit do školky a taky bude jiná. Oprosti se od toho hlavně ty, oni to ty malé děti tak moc neřeší, pamatuju si, že v podobném věku starší stačilo, že si hrála na písku vedle dětí a brala to, že si hraje s detma.

Jana206
Nadpozemská drbna 26297 příspěvků 11.07.18 09:53

To,že dospělý není schopen oplatit cizímu dítěti pozdrav,je podle mě zhovadilost a buranství,ale naštěstí se nám to nestává. A děti jsou naučené,že zdravíme jen toho,koho známe.Ve městě. Na vesnici,kde bydlí naši,se zdraví každý s každým a tam jsou zase poučení,že pozdravíme úplně všechny(je to malá starousedlická vesnice,kde se mladí i k vůli špatné dopravní obslužnosti neženou). Je mi jasné,že toto jsou schopné děti pochopit až tak kolem 3-4 let a menší dítě s radostí pozdraví kohokoliv kdekoliv.

Jinak ale chápu,že pětileté dítě si na písku většinou nebude hrát s dvouletým a nijak zvlášť to neřeším. Ani se nám nestávají situace,kdy bychom to nějak zvlášť pociťovali. Jsou děti,které si v pěti letech s tím menším hrát nepůjdou a zase děti,které si s ním hrát půjdou. Jsou naopak menší děti,které si nerozumí s vrstevníky a tíhnou ke starším.

Chápu,že na vesnici to možná tak nějak pociťujete více,protože tam se často vytvoří komunita,která těžko mezi sebe přijme další děti,třeba prázdnináře nebo nahodilé návštěvy. Do té vesnice,kam jezdíme k našim(nebo i samotné děti),tam je asi deset dětí předškolního až mladšího školního věku a jsou parta,uzavřená. Pokud přijdou naše děti na hřiště k nim,tak se s nimi taky nebaví,nehrají si,taky mám ten pocit,že nikoho mezi sebe nepustí. Kdežto když přijdu na jakékoliv hřiště ve městě,tak si moje tříletá i pětiletá dcera s někým hraje,někdo se přidá,je to přirozené.
A to dokonce i v cizím městě. Kdežto v cizí vesnici nás nikdo mezi sebe nepustí.

Vendetka
Nováček 3 příspěvky 11.07.18 09:53

Děkuji za odpovědi.
@Tichošlápek @kruel @Oplatečka @Litta zeptala jsem se jo na to jen jednou, ale je pravda že by mu to mohlo být líto jen kvůli tomu že se takhle zeptám.Nebudu se ho na to už ptát.
@Pety2 určitě nechci nikoho do ničeho nutit to nee, tu starší holčičku jsem zmínila jen že se to zrovna stalo.
@Serpentini jsou to cizí lidi, jen se občas potkáme, mě pozdraví a synovi na pozdrav neodpoví.

elen-ka
Extra třída :D 11910 příspěvků 9 inzerátů 11.07.18 09:54

@Vendetka u svých dětí, když byly takto malé, jsem jakékoliv kamarádství neřešila. Na písku si většinou dcera hrála sama (je starší), nebo náhodně s někým ve stejném věku. Těch dětí tu bylo dost. U syna (mladší) to bylo jednodušší, ten si hrál s dcerou. Takové to lepší kamarádství začalo až ve školce, kdy ty děti jsou tady z okolí a jsou spolu jak ve školce, tak i občas se vidí i odpoledne venku.

Takže za mě, nyní to neřeš, hraj si s ním ty. Když se přidá jiné ditě, super, když ne, tak holt ne. Ale rozhodně se ho po každé návštěvě písku neptej, zda je smutný či ne.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama