Malé děti na pohřbu otce - sebevražda - vzaly byste?

napresdrzku
5.8.13 21:50

Malé děti na pohřbu otce ssebevražda - vzaly byste?

Děti dva a půl a čtyři a půl. Z rozvedený rodiny, ale zvyklý i na otce. U úmrtí by nebyly. Vzaly byste? Jak jim to vysvětlit? Co dál? Nemluvit o tom, snažit se vysvětlit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3250
5.8.13 21:53

Na pohřeb bych vzala pokud by to zvládly a nerušily ostatní. jinak sebevraždu bych asi nevysvětlovala, ale jako že umřel ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9046

Jak u umrti by nebyly? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15507

Nebrat, vysvětlit. Utajit se to nepovede, bude lepší o tom mluvit, jsem názoru, že děti by neměli být izolování od reality. To starší jistě bude ve věku, kdy ho smrt zajímá (alespoň můj čtyřleťák se už nějakou dobu hodně vyptává).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17565
5.8.13 21:54

Jak jako „u umrtí BY nebyly“? Jako že k tomu ještě nedošlo?
Nevzala bych. Jsou malé. Pohřby mladých lidí bývají dost masakr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
5.8.13 21:54

Já bych asi nebrala. Bála bych se, že budou rozrušené, když budou jiní brečet :think:
Jinak bych o tom sama moc nemluvila, jen lehce vysvětlila a možná se starší bude ptát, tak bych odpovídala popravdě :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6537
5.8.13 21:55

Mě přijdou na pohřeb moc malý a jednou jim vysvětlit až to budou chápat, že tatínek umřel, jinak nechápu to že by u úmrtí nebyly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.13 21:55
@Tarinka píše:
Jak u umrti by nebyly? 8o

asi mi už hrabe, ale asi vím, co se ti teď honí hlavou :mrgreen: nejspíš jsme to obě blbě pochopily, zakladatelka myslela, že i když došlo k sebevr., tak děti ji neviděly

jinak ano, vzala bych je tam, ale nemluvila nic o sebevraždě, jen že umřel a teď je v nebíčku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
5.8.13 21:56

Já bych děti na pohřeb nebrala. Jako dítě jsem na 2 pohřbech byla a dodnes to mám živě ve vzpomínkách…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.13 21:58
@napresdrzku píše:
Děti dva a půl a čtyři a půl. Z rozvedený rodiny, ale zvyklý i na otce. U úmrtí by nebyly. Vzaly byste? Jak jim to vysvětlit? Co dál? Nemluvit o tom, snažit se vysvětlit?

Ja osobne nejsem pro, tahat takhle maly deti na pohreb. A nevim jak vysvetlit neco tak i pro mne nepochopitelnyho, takhle malejm detem.Asi bych jenom rekla, ze zemrel, ale nepitvala bych to dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17565
5.8.13 21:58
@MaminkaMartinka píše:
asi mi už hrabe, ale asi vím, co se ti teď honí hlavou :mrgreen: nejspíš jsme to obě blbě pochopily, zakladatelka myslela, že i když došlo k sebevr., tak děti ji nevidělyjinak ano, vzala bych je tam, ale nemluvila nic o sebevraždě, jen že umřel a teď je v nebíčku

„zakladatelka“ je zakladatel ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
5.8.13 22:00

Ty si to chceš hodit,? :think: Nemyslíš to vážně, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22835

Děti na pohřeb? no podle věku, tak starší možná ano, mladší ne. Ale pokud jsou sourozenci, tak je blbost je dělit, takže bych asi nebrala ani jedno.
Taky záleží, jak velký cíťa dítě je.
Vysvětlit, že tatínek zemřel, je v nebíčku, nebo podle víry v dané rodině, ale do detailů bych nezacházela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Antonie Bolavá píše:
„zakladatelka“ je zakladatel ;)
:oops: aha, díky :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
adam755

Vzala bych je. Mlhavě si zapamatují, že se s otcem rozloučily a pochopí to časem. Jako poslední rozloučení a odchod do nebíčka bych jim to i vysvětlila, bez přehnaných emocí. Časem jim to v hlavičkách dozraje. Pokud tam nebudou, ponesou si to do života ponesou jako takové neuzavřené, otec najednou zmizel a oni neví kdy, kam.

Dál, když se zeptají, říct, že umřel, odešel do nebíčka a přirovnat třeba k mrtvému zvířátku, které už někdy viděly. Realisticky a bez přehnaných emocí. Děti nejsou blbý, poznají lež a na druhou stranu ještě jako malinké nemají tolik vyvinutou lítost jako dospělí. Kdyby jim dospělí lhali, brzy na to přijdou a později jim to vyčtou.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama