Malé dítě a velký kůň

Anonymní
17.3.17 09:25

Malé dítě a velký kůň

Zdravím, najdou se tu nějací koňáci co by mi poradili? Řeším hrozné dilema a nevím si rady. Já sama jezdím asi 20 let i závodně, mám svého koně, od narození ted je mu 12 let. Taky mám dcerku 5 let. Od 2 let ji vozím na našem koníkovi, ted začíná docela jezdit. Na lonži i v klusu, sama v kroku. Koník je moc hodný. Jde mi o to, jestli by pro ni nebyl lepší pony, se kterým by mohla být samostatnější a asi si ho víc užít, jezdit do terénu atd. Náš není nějaký obr má 155 KVH. Druhá stránka věci je ta, že pokud koupíme poníka, tak našeho koníka musíme prodat, dva koně neuživíme. Což je mi samozřejmě hrozně líto a nedokážu si to moc představit. Moje otázka zní jestli i tak malé dítě by mohlo jezdit na velkém koni, bojím se případného pádu nebo je opravdu lepší pony. Já sama už jezdím jen rekreačně. Pořád jsem z toho velkého koně docela nervozní :-), ale možná je to jen můj strach. Děkuji za komentáře :)

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

26750
17.3.17 09:31

Já bych nechala velkého koně. Zvlášť, když je hodný a je na ni zvyklý. Není kam spěchat, může jezdit v kroku dál než bude trochu větší.
Poníka bych nekoupila. Koušou a bývají to hajtry labilní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14368
17.3.17 09:32

Takhle malé dítě bych na velkého koně neposadila, absolutně nemá šanci ho zvládnout. Nemusíte přeci hned kupovat dalšího koně, stačí jezdit ve školičce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.17 09:36

Ohledně koní či poníků neporadím, nevyznám se. Jen takové upozornění - bud opatrná a nespouštěj dcerku z očí. V našem okolí se bohužel stalo nedávno velké neštěstí - hodný kůň, jezdkyně holčička kolem 12ti let. Koně něco vyděsilo, splašil se a holčina se bohužel neštastně zamotala do opratí. Vyděšený kůň ji uvláčel. Za strany rodičů nešlo o žádné zanedbání, prostě neštastná a šílená souhra hrozných okolností.
Prosím o anonym, citlivé informace.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.3.17 09:37

@terien
zase mi přijde zbytečné platit někde lekce, které nejsou nejlevnější, když máme svého koně, který taky samozřejmě nestojí málo, nemáme ho doma, platíme nájem ve stáji.

• Nahlásit
  • Citovat
15437
17.3.17 09:38

A když holka za pět let povyroste, koupíš většího a později zase většího? Já bych určitě neprodávala koně, na kterého jste obě zvyklé, tak nějak víš, co od něho čekat. Koupíš si poníka, kterého budeš muset vychovat k obrazu svému, budeš muset řešit případné zlozvyky…ne, rozhodně bych raději nechala velkého ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 09:42

A to ja bych byla pro většího ponyho. Takhle male dítě nema na velkém koni co dělat a i do budoucna ho hodně užije prave při samostatných jízdách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Anonymní píše:
Ohledně koní či poníků neporadím, nevyznám se. Jen takové upozornění - bud opatrná a nespouštěj dcerku z očí. V našem okolí se bohužel stalo nedávno velké neštěstí - hodný kůň, jezdkyně holčička kolem 12ti let. Koně něco vyděsilo, splašil se a holčina se bohužel neštastně zamotala do opratí. Vyděšený kůň ji uvláčel. Za strany rodičů nešlo o žádné zanedbání, prostě neštastná a šílená souhra hrozných okolností.
Prosím o anonym, citlivé informace.

Je to samozřejmě hrůza :,(, jsem maximálně opatrná, dceru vodím a pustím jen když jsem si jistá, že na jízdárně není nic co by ho vyděsilo a pokud nefouká a je teplo, to se mu totiž nechce :-), ven zatím nejezdíme, ani na procházky. Samozřejmě jsou to zvířata a nedá se to nikdy asi úplně eliminovat :,(. Taky si říkám, když spadne z poníka není to taková výška jako z většího koně.

• Nahlásit
  • Citovat

Zdravím, jsem taky u koní cca 15 let :) poníka bych holčičce nekupovala, teprve začíná, okoukává se a oni jsou to dost hajzlíci a vy by jste ho zřejmě nemohla přiježďovat. Poník by velmi rychle začal zlobit a dítko by bylo akorát demotivované.

Dle mých zkušeností, bych stávajícího koníka nechala - 155 cm KVH je prcek, poníka koupíte max o 20 či 30 cm menšího a holčička z něj rychle vyroste. Já mám 185 cm KVH a je to nejhodnější kůň na světě, děcka z kamarádčina poníka padají mnohem hůř a věřte, že ty cm se tam ztratí a bolí to stejně :)

Holčičku takhle můžete skvěle trénovat, zároveň si koně přiježďovat, aby zůstal takhle hodný a zajezdíte si i Vy. Přeji hodně radosti s koníkem a dítkem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.17 09:46

Chtěla jsem právě koupit třeba 120-130 ponyho, aby ho měla na dýl. Zase si říkám, že za 5 let jí bude 10 a to už by mohla jezdit na tom našem asi v pohodě, já sama jsem začínala ve 12 a poníci nebyly :-). Taky už mu bude 22, no je to těžké :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.3.17 09:48

@Martinka21

Děkuji, myslíte, že v těch pádech takový rozdíl není? Poník zase mete rychleji :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
25486
17.3.17 10:05

Souhlas s @Kakika nechala bych velkého..vždyt´už je jak člen rodiny, aby mohla jezdit sama doroste a zatím přece můžeš ji na něj posadit a být u ní a jít jen krokem…

a ano je to strašné, že se něco takového stalo, ale to nemůžeš takhle brát…denně se stane x-dopravních nehod a stejně lidi sednou do auta…to samé třeba když jdeš po ulici atd.. to bys nesměla vystrčit nos z baráku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 10:08

Z praxe v tich pádech fakt rozdíl není: jak řikáte :D poník často mete rychleji, více vyhazuje a v tich několika cm od poníka fakt rozdíl není :) kort když Vašemu koníkovi je již 12 let a je hodný, znáte ho, můžete ho po ní přijezdit a ona stejně teď pár let bude jezdit takto :) oťukávat se, krokem, na lonži :) koník Vás navíc zná a důvěřuje, ví, že na něm sedí malé dítě nebo začátečník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 10:10

U nas se razila presne opacna teorie, ze je lepsi pad z velkeho kone nez z ponika - pri padu se stihnes spis stocit apod - je treba ale cvicit prave i ty pady - mne se to v praxi osvedcilo, ale treba je to jinak. Na taborech jsme ale nechali schopny prvnacky jezdit i ty nejvetsi kone (samozrejme pan ucitel by zrovna ten nejvyssi), pokud ovladaly chody a nejak zakladne pomucky, v pohode samostatne. Nehlede teda pak na to, ze ponici bejvaj potvory. Nemusi, ale vetsinou jsou a chteji fakt pevnou a jistou ruku (poniky mam proto rada, jsou pro me vyzvou). Na druhou stranu muze bejt ukocirovat ponika pro dcerku dobrej vycvik, ale z hlediska bezpecnosti za me rozhodne vitezi velkej kun. Vas konik je na vas zvyklej, dcerka na nej taky, pod sedlem pises ze je trpelivej, tak bych to nechala, jak to je. Vzdyt dcerka rychle poroste a konik ma pred sebou prinejmensim (doufejme) jeste pul zivota.

Nevim co jezdite ale pracovni klus na ponikovi je za trest a zmineny prijezdovani je taky imho hodne padnej argument.

Příspěvek upraven 17.03.17 v 10:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
17.3.17 10:11

Ahoj. Já sama nejezdím, ale obě moje dcery, mají i vlastní koně. Určitě bych koně neprodávala, máš ho tolik let, znáš ho, je na vás zvyklý. A nikdy nevíš jak se bude nový koník chovat, co má za sebou. A 155cm fakt není moc velký. Dcerka poroste a za chvíli bys řešila další výměnu. Jsou to zvířata, takže nikdy nevíš co se může stát, i u vlastního koně, kterého máš léta. Já jsem vždycky ráda když se mi holky vrátí z vyjížďky v pořádku. Ale stát se jim může něco i cestou do školy, na kole, na bruslích…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama