Malé dítě a velký kůň

Napsat příspěvek
Anonymní
17.3.17 10:16

Děkuji holky, asi máte pravdu, říkám si, že je fakt hodný, když je s ní a je s námi od začátku, jako naše mimino :-), tak si to nezaslouží. Nebudeme spěchat, necháme to tak, budeme procházkovat a třeba za pár let budou sehraná dvojka. On umí docela i slovní povely, takže když ho nezvládne pobídnout může ho třeba ovládat i tímto způsobem. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
2594
17.3.17 10:45
@Kakika píše:
A když holka za pět let povyroste, koupíš většího a později zase většího? Já bych určitě neprodávala koně, na kterého jste obě zvyklé, tak nějak víš, co od něho čekat. Koupíš si poníka, kterého budeš muset vychovat k obrazu svému, budeš muset řešit případné zlozvyky…ne, rozhodně bych raději nechala velkého ;)

Tak když máš novorozeně, taky ho nedáš do sedačky 15-36 s tím, že doroste :mrgreen: :nevim:

Já teda koňák nejsem, ale na koně jezdíme koukat, i na závody místní, a teda osobně bych šla do většího pony :oops: Mám z koní respekt a ten menší si myslím nenadělá případně takovou paseku jak ten velkej, co do pádu apod. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1685
17.3.17 10:55

Já osobně se na pony neudržím v klusu, ty jejich malé kroky mě vyhazují :-D. Velký kůň je na jízdu určitě pohodlnější. Když prodáte velkého, na čem budete jezdit vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15443
17.3.17 10:58
@Nowuka2 píše:
Tak když máš novorozeně, taky ho nedáš do sedačky 15-36 s tím, že doroste :mrgreen: :nevim:

Však koni může pořídit vhodnější sedlo, ale měnit koně je jak měnit celé auto :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.17 11:01

@Lucy 21
Právě na ničem, vzdala bych se, kdybych věděla, že je to pro dceru lepší, já už ambice nemám a když bych si chtěla zajezdit, půjčila bych si od kamarádek, sice to není totéž, ale alespoň něco. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
2594
17.3.17 11:03
@Kakika píše:
Však koni může pořídit vhodnější sedlo, ale měnit koně je jak měnit celé auto :mrgreen: :mrgreen:

Chmm, pravda… :think: :lol: No nicméně někteří mění i celý auto, třeba právě skrz bezpečnost nebo čtyřčata, který neumistis do oktávky :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.17 11:03
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.3.17 11:06
@Nowuka2 píše:
Chmm, pravda… :think: :lol: No nicméně někteří mění i celý auto, třeba právě skrz bezpečnost nebo čtyřčata, který neumistis do oktávky :jazyk:

to ano, ale není to zvíře, na kterém ti záleží. To rozhodnutí je asi jednodušší. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
15443
17.3.17 11:06
@Nowuka2 píše:
Chmm, pravda… :think: :lol: No nicméně někteří mění i celý auto, třeba právě skrz bezpečnost nebo čtyřčata, který neumistis do oktávky :jazyk:

No jo, některým chlapům se taky po tom, co se dozvědí, že je žena těhotná, změní také všechno…bydliště, telefonní číslo… :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2594
17.3.17 11:08
@Kakika píše:
No jo, některým chlapům se taky po tom, co se dozvědí, že je žena těhotná, změní také všechno…bydliště, telefonní číslo… :lol: :lol:

A začne brát minimální plat :lol:

@Anonymní píše:
to ano, ale není to zvíře, na kterém ti záleží. To rozhodnutí je asi jednodušší. :lol:

Já vím, jak říkám, koně jsem nikdy neměla, ale nevyměnila bych ani psa :oops: takže pořídit sedlo 15-36 a je vyřešeno :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.17 11:11
@Nowuka2 píše:
Já vím, jak říkám, koně jsem nikdy neměla, ale nevyměnila bych ani psa :oops: takže pořídit sedlo 15-36 a je vyřešeno :jazyk:
:lol: taky mě napadlo pořídit dětské sedlo.
  • Nahlásit
  • Citovat
5
17.3.17 11:17

Pokud mas kone spolehliveho tak bych nemenila. U poniku je problem, ze zkuseny jezdec uz se na ne nenapasuje tak je nemuze prijezdit. A kdyz uz se na ponika dostane zkusene dite tak pak uz ma ponik jinou porizovaci hodnutu. Treba i te ojete oktavky. A to nevis jestli to holku bude bavit.
Sama mam vysokeho kone, ale mam ho doma. Syn 2roky se zatim sveze kdyz vedu kone na pastvu. Vic okolo koni pomaha a zatim ho to bavi :D tak jsem zvedava jak dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
17.3.17 11:23

Na Vašem místě bych si nechala velkého. Za 5 let už na něj bude velká dost, do té doby může jezdit pod dohledem. Však to není žádný obr. My máme appy, ty jsou podobně vysoké. Špatně vybraný pony by ji mohl odradit. Taky se může stát, že u koní v pubertě nevydrží a pak Vám bude líto, že jste si nenechala původního… Nechala bych ji jezdit sem tam na poníku ve školičce. Čím víc koní pozná, tím líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3546
17.3.17 11:24

V dětství jsem cvičila voltiž + jízdárna v sedle na různých koních. Všichni byli velcí. Náhodou jsem byla u poníků (jinde) a hned naštíplá klíční kost, prostě mě vláčel za omotanou otěž, jiný pony jinde totéž, ale to se obešlo již bez úrazu.
A za dobu mého ježdění v jízdárně, několik let na základce, jsem nikdy neměla žádný úraz, zato pády několikrát do týdne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.17 11:34

Děkuji všem za rady :kytka:, tak si ho asi necháme :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie