Malé dítě a velký kůň

Napsat příspěvek
R2
3655
17.3.17 13:07

Já bych se určitě svého koníka nevzdávala, výškově není až tak velký, záleží na dceři, jak moc chce doopravdy jezdit, nevidím důvod proč by nemohla na Vašem, však si psala, že prozatím max krok klus, tak proč hned svého ponyho, na závody s vodičem, můžeš i s větším koněm ;) A jestli dcera projevuje, že by chtěla už jezdit nějak více, tak bych určitě první vyzkoušela nějaký jezdecký kroužek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15443
17.3.17 13:22
@Anonymní píše:
@Larywe
u nás je taky jezdecký kroužek, ale klasický pro velké děti, házení, čištění, ježdění, pro tak malé děti kroužek není. Pak je ještě v nedaleké stáji kroužek od 6 let, jednou týdně za 1000,– měsíčně. Nebo klasické lekce 350/hodinu.

U nás je jezdecká škola pro děti od 4 let. Cena 500,–/lekci, nebo 2000,– za pět lekcí. Taky bych nechala holku jezdit, ale už bych to neutáhla finančně :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.17 13:22

@R2
Právě zatím neprojevuje, samozřejmě jezdit ji baví, ale prostě, když přijedeme za naším koněm, tak jezdit chce a sveze se. Ještě ale neví, že existují nějaké závody s poníkama a co to obnáší, to spíš já přemýšlím, jestli to nějak nerozjed více, když vidím ty malé děti na poníkách, jak jezdí, tak mě to tak napadlo. Ale třeba dokáže za pár let jezdit sama i na našem velkém, to mě spíš zajímalo, jestli si myslíte, že je to reálné. :think: :) Nebo je to jen moje mylná představa. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
17.3.17 13:29

Víte co, jak vidíte ty děti na tich ponících :D je to sice hezké, na pohled ano. ALE: je to každodenní dřina tich dětí - po vstupu do školy opravdu náročné, je to nepředstavitelně náročné na finance, poníka musí častěji měnit - velikostně často stačí jen na jednu či dvě sezóny, nového kvalitního určitě nekoupíte za cenu prodávaného koně.

Mě to trošku celé zaráží, protože z Vašich odpovědí mi nepřijde, že by dceruška zase tak závodit či vlastně poníka chtěla :) 155 cm je fakt prd koník, pohyb na učení bude mít určitě lepší než poník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.17 13:35

@Martinka21
Ona zatím nechce, protože zatím neví, že by taky mohla :lol:, řeším to já, že by se třeba posunula dál a víc by jí to bavilo, mohli bysme třeba občas na ty hobby atd… Ale když si necháme velkého, tak prostě bude jezdit na velkém a asi smutnit nebude. :) a na hobby prostě pojede, až ho zvládne za pár let.

• Nahlásit
  • Citovat
R2
3655
17.3.17 13:35
@Anonymní píše:
@R2
Právě zatím neprojevuje, samozřejmě jezdit ji baví, ale prostě, když přijedeme za naším koněm, tak jezdit chce a sveze se. Ještě ale neví, že existují nějaké závody s poníkama a co to obnáší, to spíš já přemýšlím, jestli to nějak nerozjed více, když vidím ty malé děti na poníkách, jak jezdí, tak mě to tak napadlo. Ale třeba dokáže za pár let jezdit sama i na našem velkém, to mě spíš zajímalo, jestli si myslíte, že je to reálné. :think: :) Nebo je to jen moje mylná představa. :lol:

Jistě, že je to reálné, proč by nemělo být, ale rozhodně bych ji do ničeho nenutila, spíše, v klidku a pomalu, naučí se jezdit i na větším koníkovi, záleží, jak moc je šikovná, ale blíží se léto, takže bych ji třeba více brala ven do přírody, koně na lonži, vazáku, více na jízdárně na lonži a třeba až potom bych se rozhodovala, jestli ji to více chytne, nebo ne ;) a řešila co dál, jako pokud zvažujete, nějakou závodní kariéru, tak tam se samozřejmě začíná na poníkách většinou, ale závodit může začít i o něco později třeba ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.17 13:40

@R2

Asi to uděláme takto, možná ještě počkáme a sama si časem přijde jestli chce více nebo ne. Nijak ji nenutíme, když chce jezdit jde, když ne, běhá venku. Možná začneme zkoušet i ty procházky ven. Třeba zjistíme, že to půjde i na velkém :palec:. Nedávno se mě ptala, jestli si půjčíme koně a pojedem spolu ven na procházku, no to mě trošku otrnulo :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
R2
3655
17.3.17 13:45

Takhle mi to připadá prozatím jako nejlepší řešení ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.17 18:43

Pro @dedrichov

jsou teda starší, 3 jsou dva roky staré a jedna z minulého roku, aktuální ještě nemám, jen video. :*

• Nahlásit
  • Citovat
3546
17.3.17 18:52

Děkuju, jsou krásný. Dcerka je šikulka :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
17.3.17 20:30

Z vlastní zkušenosti - jezdím 20 let, mám cvičitelák, začínala jsem aktivně (tréninky 3× týdne minimum) ve 4 a na poníkovi jsem poprvé v životě seděla předloni :D Takže bych „velkého“ koně určitě neprodávala, za chvilku k němu krásně doroste a vám by to bylo jen líto že je pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
18.3.17 16:14

Nečtu komentáře.
Pokud víš, že neutáhneš dva koně, toho svého neprodávej, 155KVH zase není tolik, dcera na něj brzy doroste, svého koně znáš, přijezdila sis ho podle sebe a kvůli poníkovi, ze kterého by zase rychle vyrostla by byla škoda současného koně prodat. A co když jí to do budoucna nebude bavit? Akorát bys mohla prodeje litovat, nedělej to :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama