Malé dítě, cizí psi a ignorující muž

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jesterkaterka
Nováček 7 příspěvků 06.05.18 22:02
Malé dítě, cizí psi a ignorující muž

Zdravím. Dneska jsme měli na hřišti ukázkovou situaci toho, jak nesoulad rodičů vede k totální ztrátě nálady, zničenejm nervům a trapnejm situacím. Naše dítě se vrhlo skrze plot ke psovi a než jsem k němu doběhla, tak už mělo ruku prostrčenou a cpalo mu ji do oka. Můj muž stojící poblíž nedělal nic a já než jsem stihla doběhnout, bylo pozdě. Vím, že malej reaguje jen na zvýšenej hlas, tak jsem na něj křikla „NE“. Jenže když jsem pak doběhla a protáhla mu ruku zpět, vidím jak na mě osazenstvo hřiště hledí, s výrazem, že jsem asi magor… Jakože, co to řeším křikem. Nic se nestalo, tak to na místě asi nebylo. I pes se tvářil zmateně, evidentně to byl kliďas. (To ale na dálku fakt není vidět.) A nesnáším ty situace, kdy dítě vůbec nereaguje a není možné ho zastavit. Jsou mu 2 roky, tak bych čekala, že bude alespoň malinko ovladatelný, ale on není!
S partnerem jsme si ujasnili, že nechceme, aby dítě chodilo k cizím psům a bylo s nimi jakkoli o samotě. Vehementně mi pravidelně potvrzuje jaké je to riziko. Jenže když jsme spolu, tak dítě ke psům spíš navádí a nebo ho vůbec nezastaví, když se k nějakému žene. Já osobně nemám nic proti tomu, když si půjde pod dozorem pohladit psa od známého. Muž ho ale zjevně podporoval v tom, že si pohladí každého, co potká. Když jdeme po ulici, tak se malej na všechny vrhá a já ho táhnu a vysvětluju jak d…l dokolečka  Vždycky jsem zvířata milovala a nejlíp mi bylo s kočkama a králíkama na chalupě. S pejskama jsem roky bydlela a byly to mazlíci. Není to o tom, že bych nepřála dítěti kontakt se zvířetem. Teď už ale začínám vnímat prostředí, kde jsou volně psi jako nesnesitelný pro trávení našeho společného času ;(
Diskuse na toto téma vůbec nefungují. Partner buď popře, že by něco takového dělal, nebo nereaguje. Máte někdo nápad, jak se zachovat? Mně je z toho smutno a je mi líto, že se musím cítit jak hysterka.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 06.05.18 22:08
@Jesterkaterka píše:
Zdravím. Dneska jsme měli na hřišti ukázkovou situaci toho, jak nesoulad rodičů vede k totální ztrátě nálady, zničenejm nervům a trapnejm situacím. Naše dítě se vrhlo skrze plot ke psovi a než jsem k němu doběhla, tak už mělo ruku prostrčenou a cpalo mu ji do oka. Můj muž stojící poblíž nedělal nic a já než jsem stihla doběhnout, bylo pozdě. Vím, že malej reaguje jen na zvýšenej hlas, tak jsem na něj křikla „NE“. Jenže když jsem pak doběhla a protáhla mu ruku zpět, vidím jak na mě osazenstvo hřiště hledí, s výrazem, že jsem asi magor… Jakože, co to řeším křikem. Nic se nestalo, tak to na místě asi nebylo. I pes se tvářil zmateně, evidentně to byl kliďas. (To ale na dálku fakt není vidět.) A nesnáším ty situace, kdy dítě vůbec nereaguje a není možné ho zastavit. Jsou mu 2 roky, tak bych čekala, že bude alespoň malinko ovladatelný, ale on není!
S partnerem jsme si ujasnili, že nechceme, aby dítě chodilo k cizím psům a bylo s nimi jakkoli o samotě. Vehementně mi pravidelně potvrzuje jaké je to riziko. Jenže když jsme spolu, tak dítě ke psům spíš navádí a nebo ho vůbec nezastaví, když se k nějakému žene. Já osobně nemám nic proti tomu, když si půjde pod dozorem pohladit psa od známého. Muž ho ale zjevně podporoval v tom, že si pohladí každého, co potká. Když jdeme po ulici, tak se malej na všechny vrhá a já ho táhnu a vysvětluju jak d…l dokolečka  Vždycky jsem zvířata milovala a nejlíp mi bylo s kočkama a králíkama na chalupě. S pejskama jsem roky bydlela a byly to mazlíci. Není to o tom, že bych nepřála dítěti kontakt se zvířetem. Teď už ale začínám vnímat prostředí, kde jsou volně psi jako nesnesitelný pro trávení našeho společného času ;(
Diskuse na toto téma vůbec nefungují. Partner buď popře, že by něco takového dělal, nebo nereaguje. Máte někdo nápad, jak se zachovat? Mně je z toho smutno a je mi líto, že se musím cítit jak hysterka.

Zachovala bych se stejně. Nemám problém, když si syn chce psa pohladit a majitel dovolí. Ale strkat ruce mezi plaňky nesmí. Zrovna nedávno jsem mu to říkala. Je mu 3,5, tak už je s ním lepší domluva. Ale my dva dospělí máme stejný názor, partner mi přijde snad i opatrnější :nevim:

Lex1
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 1 inzerát 06.05.18 22:12

To si holt musíte vyrikat vy jako rodiče a mít stejnou výchovu :kytka:. Myslíš, že to partner
dělá schválně a proč?

Lizaveta
Závislačka 4933 příspěvků 06.05.18 22:14

Mam stredniho psa. Kdyz se mi na nej vrha cizi dite, mile ho upozornim, ze je treba se vzdy nejdriv zeptat, muze-li si ho pohladit. Ze ne vsichni pejsci jsou tak hodni, jako ten muj. Pak dojde k pomazleni si pejska. Deti to vzdy prijaly bez problemu a rodice s povdekem. Nenaucite-li tomuto sve dite, muze to jednou spatne dopadnout. Pro obe zucastnene strany. Mmch.deti jsou vuci zviratum nekdy dost neprijemne (mam deti i psa, mam vlastni zkusenost), a pak se vina svaluje na psa. Ja se vzdy zastavam sveho psa a chovaji-li se k nemu me deti neadekvatne, nahlas reknu, at je klidne kousne, kdyz ji ublizuji. Zajimave je, ze moje psice se k mym detem nikdy! neadekvatne nechovala (ani jedna, mam uz druhou) :think:

axelina
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 3 inzeráty 06.05.18 22:17

@Jesterkaterka pořid si druhe díte a je po problemu :-) každý budete mit tolik práce že na diskuze o ničem nebude čas a hlavně řev bude na dením pořádku, jinak je neuhlídáš :-D

Lizaveta
Závislačka 4933 příspěvků 06.05.18 22:19

Jo, co s chlapem…on uz se tesi na jednoruke dite nebo co?
Za plotem je pes doma a sve doma si hlida. Nekteri velmi vehementne. Fakt existuje dospely clovek, ktery to nevi?

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 06.05.18 22:19
@Lizaveta píše:
Mam stredniho psa. Kdyz se mi na nej vrha cizi dite, mile ho upozornim, ze je treba se vzdy nejdriv zeptat, muze-li si ho pohladit. Ze ne vsichni pejsci jsou tak hodni, jako ten muj. Pak dojde k pomazleni si pejska. Deti to vzdy prijaly bez problemu a rodice s povdekem. Nenaucite-li tomuto sve dite, muze to jednou spatne dopadnout. Pro obe zucastnene strany. Mmch.deti jsou vuci zviratum nekdy dost neprijemne (mam deti i psa, mam vlastni zkusenost), a pak se vina svaluje na psa. Ja se vzdy zastavam sveho psa a chovaji-li se k nemu me deti neadekvatne, nahlas reknu, at je klidne kousne, kdyz ji ublizuji. Zajimave je, ze moje psice se k mym detem nikdy! neadekvatne nechovala (ani jedna, mam uz druhou) :think:

Zrovna v týdnu jsem viděla, jak naprosto neškodné vzrostlé štěně kluk málem nakopl. Ještě že ho paní měla na vodítku a hned ho upozornila, že to dělat nemá :nevim: Ale běda, kdyby ho chňaplo. To by se matka uštěkala, že na hřišti nemá co dělat.

Taciras
Extra třída :D 11127 příspěvků 06.05.18 22:22

Víš co, to máš jako s toaletním papírem, vždycky je lepší mít o 5 metrů víc, než o 5 cm míň. Asi jsi byla za hysterku, no a co. Můžeš být stokrát za hysterku a po stoprvní to může být jinak. Většinou je to na obtíž, ale někdy taky můžem být rádi za ty hysterický cvoky ve svém okolí (já aspoň jednou byla :lol: ). S mužem si promluvte, pokud s tebou nesouhlasí, musíte si to vyříkat, ne že řekne „ano, miláčku, máš pravdu miláčku“ a stejně si to bude dělat po svým.

smajlik345
Kecalka 487 příspěvků 06.05.18 22:28
@Lizaveta píše:
Jo, co s chlapem…on uz se tesi na jednoruke dite nebo co?
Za plotem je pes doma a sve doma si hlida. Nekteri velmi vehementne. Fakt existuje dospely clovek, ktery to nevi?

ano existuje. U nás takhle jedna matka řekla svému dítětí at si jde pohladit našeho pejska který byl za plotem a já jsem to viděla z okna. tak šel je to pes který je fakt vhodný k dětem a když se dítě přiblížilo k plotu tak se z rohu domu vyřitíl druhý pes, který dětí nemusí a dítě má takový šok že dodneška jde po druhé straně ulice ani se k našemu plotu nepřiblíží. Jen díky chytré matce, která chtěla své dítě seznamovat s neznamým psem

Lizaveta
Závislačka 4933 příspěvků 06.05.18 22:29
@Russet píše:
Zrovna v týdnu jsem viděla, jak naprosto neškodné vzrostlé štěně kluk málem nakopl. Ještě že ho paní měla na vodítku a hned ho upozornila, že to dělat nemá :nevim: Ale běda, kdyby ho chňaplo. To by se matka uštěkala, že na hřišti nemá co dělat.

Jeden triletak honil mou byvalou fenku po staji. Jeji obrana pred detmi byl vzdy utek. A kdyz uz nevedela, kudy kam, otocila se a stekla. On se lekl, zacal bulet, pribehla matka a ta mu rekla, ze je skoda, ze ho muj pes nekousl, ze by dal tem nebohejm zviratum konecne pokoj. Jedna spravdliva, klobouk dolu :andel:

Lizaveta
Závislačka 4933 příspěvků 06.05.18 22:35
@smajlik345 píše:
ano existuje. U nás takhle jedna matka řekla svému dítětí at si jde pohladit našeho pejska který byl za plotem a já jsem to viděla z okna. tak šel je to pes který je fakt vhodný k dětem a když se dítě přiblížilo k plotu tak se z rohu domu vyřitíl druhý pes, který dětí nemusí a dítě má takový šok že dodneška jde po druhé straně ulice ani se k našemu plotu nepřiblíží. Jen díky chytré matce, která chtěla své dítě seznamovat s neznamým psem

Neke! To jsem musela mile jednou upozornit dite v naruci svych rodicu, ktere si prea mrizovi chtelo pohladit kone. Povidam:vis broucku, ale kdyz si ten konik bude myslet, ze mu neco davas, muze chnapnout. A jsi bez prstiku. A to bys nechtel, ze ne?
Rodice se zacervenali, pak jsem otevrela, konika si rizene pohladili a uz to nikdy neudelali.

Zoui
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 06.05.18 22:49

Já psy miluju, sama jsem měla celý život psy a právě proto pokaždé na malého zařvu, když tohle chce přes plot zkusit a jsem od něj daleko, abych mu mohla zabránit. Za prvé na cizí psy se nesahá a za druhé přes plot je nejlepší způsob, aby pes kousl, protože si hlídají svoje (i když ten plot není zrovna jejich, jak třeba u hřiště). Takže chápu :)Taky nejdřív zařvu a pak až vysvětluji, že to nemyslím zle na pejska, ale chci, aby se malej naučil, že tohle prostě nesmí :) Ze hladit může, ale až po zeptání (zatím je malej, tak to moc nechápe), ale sám od sebe už na psi nesahá, s kočkama je to horší, tím, že máme jednu doma, tak je miluje a je to kočkomil, ale kočka spíš zdrhne :) Ale prostě cizí pes - nesahat, dokud maminka nedovolí (po zeptání)

medunka23
Kelišová 7120 příspěvků 06.05.18 23:26

Reagovala bych stejně, s mužem bych si to vyrikala bez dítěte a to tak že velmi důkladně. Většina úrazů a útoků psů je proto, že se dítě neumělo chovat a zasahlo tomu zvířeti do jeho prostoru a zvíře se brání jen tak jak umí, kousnutim atd…vyrostla jsem mezi zvířaty a snažím se dcery naučit, že se musí ptát jestli si můžou zvíře pohladit. Starší to chápe, mladší díky bezohlednym pejskarum se psů bojí a má hysterické záchvaty když se k ní jen blíží. Nechali psa na volno, který pojal nápad si pribehnout ocuchat malou, pes větší než ona a majitelé z toho měli akorát srandu :roll: takže ta teď neprojde po chodníku kde jde pes.

Lucie_Sx
Závislačka 3091 příspěvků 07.05.18 00:16

Ono taky velmi záleží na konkrétní situaci a úhlu pohledu.
Třeba můj ex si myslel, že jsem naprosto nezodpovědná a ohrožuju děti cizími psy. Že je jako nebráním. On se naopak choval tak, že když jsme třeba míjeli protijdoucí lidi s klidným psem, tak skočil doslova mezi psa a dítě a mával rukama, takže lidi v šoku co se děje, pes v šoku co se děje, prostě totální hysterie. A myslel si, že tím zodpovědně chrání své dítě.
Já naopak na cizím psovi vidím, jestli je nebezpečný nebo ne, a podle toho se chovám. Zatím jsem takového potkala jen jednoho, u jednoho pensionu ho tam nechával pobíhat místní štamgast, to jsem měla oči na šťopkách když byl i 10 metrů daleko, protože kdyby chtěl, byl by u dítěte opravdu rychle. A toho ex neřešil, protože nebyl blízko a nepoznal to na něm.
Nebo u jeho známé, která řekla, že jejich pes je ok, tak ho taky neřešil, a ok nebyl.
Ale navzájem bychom si to nikdy nebyli schopní vysvětlit, on si myslel, že vše dělá nejlíp :nevim:.

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 07.05.18 00:22
@Lucie_Sx píše:
Ono taky velmi záleží na konkrétní situaci a úhlu pohledu.
Třeba můj ex si myslel, že jsem naprosto nezodpovědná a ohrožuju děti cizími psy. Že je jako nebráním. On se naopak choval tak, že když jsme třeba míjeli protijdoucí lidi s klidným psem, tak skočil doslova mezi psa a dítě a mával rukama, takže lidi v šoku co se děje, pes v šoku co se děje, prostě totální hysterie. A myslel si, že tím zodpovědně chrání své dítě.
Já naopak na cizím psovi vidím, jestli je nebezpečný nebo ne, a podle toho se chovám. Zatím jsem takového potkala jen jednoho, u jednoho pensionu ho tam nechával pobíhat místní štamgast, to jsem měla oči na šťopkách když byl i 10 metrů daleko, protože kdyby chtěl, byl by u dítěte opravdu rychle. A toho ex neřešil, protože nebyl blízko a nepoznal to na něm.
Nebo u jeho známé, která řekla, že jejich pes je ok, tak ho taky neřešil, a ok nebyl.
Ale navzájem bychom si to nikdy nebyli schopní vysvětlit, on si myslel, že vše dělá nejlíp :nevim:.

Tak zakladatelka to popsala celkem podrobně. Dítě má štěstí, že má prstů plný počet, protože pes za plotem byl flegmouš. Chodíme kolem plotu, za kterým je akita inu. Kdyby syn strčil prsty psovi do oka, jedem na pohotovost. Bojím se ho i já a raději jdu dál od plotu. Přitom je z dálky, když v poklidu leží, docela neviňátko. Ale jakmile je u plotu, hlídá si teritorium.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >