Malé miminko a už to kazím :(

Anonymní
20.2.21 21:48

Malé miminko a už to kazím :(

Mám depresi. Mám dvouměsíční mimčo a mám pocit, že už to kazím a něco jsem už zkazila. Dolehlo to na mě, protože dcera má chudák slehlou hlavu. Predilekce jsme si všimla někdy ve 4. týdnu, ale všude psali, že do 6. týdne to může být normální, tak jsem tomu ještě, blbec, ty dva týdny dala. :zed: Moc se to nesrovnalo, dva týdny čekačka na rhb, tam naštěstí fyzioterapeutka říkala, že to není špatné, že jsme přišli včas, není to fixované, na druhou stranu už otáčí hezky, pokud se jí teda chce, musíme motivovat, ale tu hlavu má prostě placatou :,(. A já si teď říkám, že jsem to zvorala, že jsme nešla dříve, že mě nenapadlo vůbec polohovat na boky, protože přece jediná bezpečná poloha na spánek je pro mimčo na zádech a taky kvůli kyčlím, no prostě mi to nedá spát :roll: :zed:. Bojím se, aby nemusela mít tu helmu. Dostali jsme jeden cvik z Vojty a mám pocit, že ho cvičím blbě.
Když s miminkem manipuluji, mám pocit, že mi to vůbec nejde. Stalo se mi občas, že jsem ho asi moc prudce položila a začalo vzlykat a já si pak říkám, že jsem příšerná máma. A tak si říkám, co ještě všechno podělám, chudák dítě :zed:. Ještě je malé, příležitostí kazit budu mít ještě víc než dost. :roll: Ach jo, já prostě nemůžu z té hlavy. Doufám, že se to nějak postupně tím polohováním spraví. No a taky, dětská by si toho na šestinedělní snad ani nevšimla, kdybych jí to neřekla, a říká, jak to nic není, dětská neuroložka taky, že to skoro nic není a pak fyzioterapeutka, že je šišatá dost. :( Anonymně, stydím se.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6417
20.2.21 21:57

Klid, dej si čokoládu, rozdychej to a bude to lepší. Určitě se ji to spraví, manipulaci se taky naučíš.
A jinak kde jsi prosím tě přišla na to, že nejlepší pro miminka je spánek na zádech? Už jen kvůli ublinknuti to není úplně bezpečný. V porodnici mě u obou dětí říkali že je mam polohovat na bok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4879
20.2.21 21:58
:kytka:

nic nekazíte, naopak, jste pečlivá máma, bude to v pohodě

fakt

to jsou jen hormony, postupně to povolí, nebojte, nekazíte vůbec nic, naopak

:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 22:08

@JancaS84 taky v porodnici :nevim:. Teď jsem sečtělejší, jsou na to prostě dva názory, já se zrovna potkala s tím, že na zádech kvůli sids a kyčlím. Bok je nestabilní a může se z něho otočit snadno na břicho, argumentují. To je jedno, příště už to udělám jinak, teď už pozdě bycha honit.

• Citovat
  • Nahlásit
4353
20.2.21 22:08

Určitě si nic nezklazila.
Máš podhlavnicek?
Je hodně času to napravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 22:09

@Borrealis no kéž by, děkuju :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
4353
20.2.21 22:09

Jinak syn spal od 6 týdnů jen na břiše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
20.2.21 22:14

Dej si hořčík a pamatuj, že malé děti - malé starosti… chápu, že teď ti to může připadat jako největší problém na světě, ale fakt není. Syn měl taky slehlou hlavu asi do roka, nikam jsem s nim nešla, dneska má hlavu krásnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12994
20.2.21 22:19

Hlavně klid :hug: Hlavička se bude pořád tvarovat a vyvíjet. Moje dcerka měla hlavu jak mnohostěn. Přišla jsem na rhb a doktorka říká: Hm, začíná se jí slehávat hlava vzadu, dávejte na bok. A za týden pediatrička: Má nějaké slehlé spánky, nedávejte ji na ty boky :lol: A já úplně divoká. Ale hlava se prý tvaruje až do roka.

Máš-li cvičen od fyzioterapeuta, je fajn si to natočit na mobil. Protože když přijdeš domů, snadno se znejistíš a je fajn, si to zopakovat.

Opravdu se ničeho neboj, touhle nejistotou a pocity neschopnosti jsme si prošly všechny, ale každý den si budeš jistější a jistější. Jsi máma, takže od přírody ta nejlepší a nejpovolanější :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
20.2.21 22:20

Jsi dobrá máma, když se z takové kraviny hroutíš, zodpovědná. Takže klid! Dcera měla hlavu různě šišatou, i když jsem se snažila polohovat, doktorka nám dala žádanku na helmičku, já to obrečela, ale nakonec jsem sebrala všechny síly a zahodila žádanku do koše a teď, po pár letech, je z šišatého miminka krásná slečna.. a že má jedno ucho o pár mm níž netrápí ani mě, ani ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
20.2.21 22:22

Klid, to bude dobrý.

Moje měla predilekci a na šestitýdenní kontrole mě hned doktorka upozornila, že hlavu už má pěkně šišatou. Taky jsem dávala spát zásadně na záda, radili nám to tak i v porodnici.

Na rehabilitaci jsme začali cvičit Vojtovku a výsledky byly vidět za pár týdnů. Pokud máš pochybnosti o správnosti cvičení, nech si cvik zkontrolovat rehabilitační ještě před další kontrolou, určitě ti poradí.

Na slehlou hlavu jsem pořídila ten polštářek Panda a dávala jsem ho pak všude. A při spaní jsem malé pořád chodila obracet hlavu na druhou stranu, protože na boku spát nechtěla. Teď jí bude rok a troufám si tvrdit, že žádný šišoid místo hlavy nemá.

Co se týče manipulace, ze začátku jsem měla pocit, že to dítě ulomím, ale nestalo se. :) Časem získáš na jistotě, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
20.2.21 22:25

Buď v klidu.Me se jednou malá tak špatně zaklonila hlavou že začla vřískat. Pak se mi na lehátku v lavurku odkopla nozickou a drbla se do hlavičky zase vriskala. A tak si člověk tyhle vecy příště ohlídá…máma se učí je to pro tebe nové… :kytka: A malá taky spala na zádech a hlavičku mele pořád na jednu stranu…Furt mě teta strašidla že bude mít helmu na hlavě. A tak když spinkala tak jsme ji tu makovici jemné otočila na druhou stranu.Od toho 1-2 měsíce už si ji otáčela sama a žádné následky nemá…Nejsi špatná. Kazda máma je dobrá když se snaží :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2638
20.2.21 22:32

Kliiid! Tvar hlavy jsem nějak nesledovala, že mimina brečej je normální, může brečet z tisíce důvodů a ne kvůli tomu jak jsi ji položila. Mně malá málem spadla z pračky, to jsem ji naštěstí chytla, ve třech měsících sletěla z gauče, v sedmi z postele… To je furt něco :) ty obavy trochu poleví jak dítě pobere rozum a začne trochu mluvit a dá ti zpětnou vazbu, řekne ti co ho bolí a tak. Přijdou ale jiný věci, jak je správně vychovat, čím větší jsou tím větší riziko úrazů, si nevybereš. Hlavně klid, to co dítě potřebuje nejvíc je klidná matka (přežije i neklidnou teda :mrgreen::kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2573
20.2.21 22:34

V klidu, to spravis polohovanim. Nase dite otacelo hlavu doleva skoro cely prvni 3 mesice, pediatricka extra neresila, meli jsme jen hlavicku otacet na druhou stranu a vsechno - hracky, zdroj svetla/okno, nase postel mit na druhou stranu. Radila treba i rukou na chvilku zakryt oko na ty spatny strane, aby si sama hlavu otocila. Jo a masirovat zkraceny kyvac, no masiruj diteti krk, ze jo :lol: otacela jsem ji hlavicku ve spanku snad 30× denne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4165
20.2.21 22:52

Taky jsem si to myslela a nakonec se mu to napravilo samo 😊 klid. Přes den jsem dávala na bok a v noci na záda 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat