Malé miminko a vztah bez budoucnosti?

Anonymní
5.9.20 15:00

Malé miminko a vztah bez budoucnosti?

Ahoj,

Potřebovala bych poradit nebo podpořit. Mám ročního prcka po velmi krátkodobém vztahu (přibližně třičtvrtě roku chození). Teď spolu tedy budeme skoro dva roky. Na začátku to bylo super, ale s mimčem přišly první problémy. Myslím, že bylo a i je několik třecích ploch:

1. Bydlíme společně s mými rodiči - ty jsou sice super, ale sdílíme koupelnu a kuchyni. Nikdy se nehadame, ale nekdy nějaké problémy nebo nepříjemnosti nastanou
  2. Dlouho nepracoval - jako jediný z nás měl nárok na mateřskou pouze on a tak jsme oba zůstali doma (Naštěstí uz práci ma!)
  3. Různé názory na různé věci - nekdy nechápu jeho pohled na různé věci a názory a jak nekdy odsuzuje ostatní lidi
  4. Finance: neumí nakládat s penězi a dopadá ti tak, ze on platí vše, za mesic nám nic nezbyde a ja musim sahat do svých úspor, ze kterých platím vše mimču. (Ale pozor! On neutrácí za kraviny a skoro nikam nechodí - je to spíše za splátky drahého auta, jídlo, benzin, další splátky, nějaké drobnosti)
  5. skoro spolu nespime - sex tak jednou za 14 dni. A to dříve chtěl hodně. Ted ma výmluvy typu: ze nestíhá a je unavený a ze nemá tu potřebu.

A ja si nekdy rikam, zda nám to muže vydržet. Není to buhvijaka láska. Nestyska se mi, kdyz ho nevidím den, dva. Nekdy jsem se i prichytila na myšlence, ze se mi hnusi. Ale nehadame se a o malého se stará krasne a pomůže se vším, co potřebuji. A jsem vcelku spokojena. Jen mne občas přepadne ta myšlenka, jestli neexistuje neco lepšího..

A moje otázka: je možné, ze se to spraví? Ze to je způsobeno společnou únavou, mimcem a ze to muže byt v pohode? Nemam vysoké nároky na vztah a tohle je úplně normální všude? Dekuji moc. (Je nám oboum kolem 25)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2532
5.9.20 15:06

On nechodil do práce, abyste mohli pobírat mateřskou? Vždyť v práci si vydělá víc než je mateřská. 8o Jak můžete nevycházet s penězi, když už pracuje a bydlíte u rodičů? Jste spolu chvíli a už vám to nefunguje? Asi neporadím, protože tomu nějak vůbec nerozumím. Nicméně jestli je skvělý otec a pomáhá ti, tak bych to zkusila zachránit, protože to taky nějaká samozřejmost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16611
5.9.20 15:08

Tak spadly ti růžové brýle. To, co popisuješ je takové neutrální. Prostě každý máme svoje mouchy. Otázka je, jestli to řešíte nebo už rovnou uvažuješ o rozchodu.

A jestli je tráva u sousedů zelenější? Na první pohled určitě, otázka je, co potom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 15:11
@Serpentini píše:
On nechodil do práce, abyste mohli pobírat mateřskou? Vždyť v práci si vydělá víc než je mateřská. 8o Jak můžete nevycházet s penězi, když už pracuje a bydlíte u rodičů? Jste spolu chvíli a už vám to nefunguje? Asi neporadím, protože tomu nějak vůbec nerozumím. Nicméně jestli je skvělý otec a pomáhá ti, tak bych to zkusila zachránit, protože to taky nějaká samozřejmost.

Vím, jaké to je vyrůstat v rodině, kde to neklape a děti jsou jediným důvodem společného soužití rodičů. Nakonec sice šli od sebe, ale trvalo to dlouho a neseme si to s sebou po celou dobu :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 15:12

Ja se omlouvám. Ona je to taková slatanina mých myšlenek :D 1) On stejne z práce musel odejít: Bydleli jsme v Praze a kvůli mému těhotenství jsme se rozhodli odstěhovat do menšího města. 2) Ted dostane teprve první výplatu. Ale s penězi to moc neumí. Minuly mesic nezaplatil nájem a vůbec to nikomu neřekl. Kdyz se to ted zjistilo, tak odpověď byla, ze měl moc výdajů. Ale pro me je automatické: nejdriv poplatit nájem, ostatní platby a nutnosti a az ty další věci. Kdyz nemam peníze, tak radsi jim brambory se soli a nedělám, ze je vše v pohode :/

• Citovat
  • Nahlásit
14882
5.9.20 15:12

Neutrácí za kraviny, ale splácí drahé auto? ;) Měli byste si zkusit bydlet sami…a uvidíš, jak vám to půjde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14882
5.9.20 15:13
@Anonymní píše:
Ja se omlouvám. Ona je to taková slatanina mých myšlenek :D 1) On stejne z práce musel odejít: Bydleli jsme v Praze a kvůli mému těhotenství jsme se rozhodli odstěhovat do menšího města. 2) Ted dostane teprve první výplatu. Ale s penězi to moc neumí. Minuly mesic nezaplatil nájem a vůbec to nikomu neřekl. Kdyz se to ted zjistilo, tak odpověď byla, ze měl moc výdajů. Ale pro me je automatické: nejdriv poplatit nájem, ostatní platby a nutnosti a az ty další věci. Kdyz nemam peníze, tak radsi jim brambory se soli a nedělám, ze je vše v pohode :/

A kde měl platit nájem, když jste u rodičů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2720
5.9.20 15:14

Ahoj, podle mně by mohlo pomoct bydlet samostatně, ale vzhledem k tvému popisu jeho finanční gramotnosti bych se toho aj bála :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
5.9.20 15:15
@Monchichik píše:
Neutrácí za kraviny, ale splácí drahé auto? ;) Měli byste si zkusit bydlet sami…a uvidíš, jak vám to půjde…

Taky me to napadlo. Ale rodice jsou opravdu v pohode, pohlídají malého, pokud potřebuji a navíc jsme v Baracku u lesa i se zahrádkou a to je pro malého super. Takhle bychom asi šli do bytu :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5112
5.9.20 15:15

Vycitat mu splatky, ktere evidentne mel jiz pri vasem chozeni, to mi prijde mimo. S tim jsi do toho sla.
S tou materskou to nejak nechapu, to byl na PPM s ditetem on? A ty jsi byla doma zadarmo? Vycitas mu, ze byl doma, ale sama jsi evidentne take zadnou velkou pracovni moralku nemela, kdyz jsi na PPM nedosahla.

A jaky najem, kdyz jste u rodicu? To snad zaplati rodice a vy jim pomernou castkou prispivate, ne? Nebo tam u vas nikdo nedela?

Je to nejake nesouvisle a nejasne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
5.9.20 15:17
@Monchichik píše:
A kde měl platit nájem, když jste u rodičů?

Uz jsem se zbavila anonymu. No my platíme nájem rodičům. 4000 Kč :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
5.9.20 15:17

To co popisuješ není vztah bez budoucnosti, to je vztah o kterém jste si mysleli že půjde sám od sebe a nebudete se muset sami sobě věnovat. Spějete k nějaké krizi - krize ale jaksi taky zanmená především příležitost dozrát, naučit se věci které nefungují řešit jinak a užít si chvíli lepšího vztahu, než byl před krizí. Pak zase přijde další krize a opět příležitost k učení a změná k lepšímu - to je zcela normální u všeho dlouhodobého.

Potřebujete se o věcech naučit mluvit tak, abyste šli k řešení, ne k hádce. Včetně peněz a sexu.

Úplně nejjednodušší je na to pár sezení v rámci párové terapie - mrkněte se co nabízí nejbližší poradna pro rodinu v okresním městě (hradí to kraj, klienti to neplatí)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
5.9.20 15:20
@ontarova.stara píše:
Vycitat mu splatky, ktere evidentne mel jiz pri vasem chozeni, to mi prijde mimo. S tim jsi do toho sla.
S tou materskou to nejak nechapu, to byl na PPM s ditetem on? A ty jsi byla doma zadarmo? Vycitas mu, ze byl doma, ale sama jsi evidentne take zadnou velkou pracovni moralku nemela, kdyz jsi na PPM nedosahla.

A jaky najem, kdyz jste u rodicu? To snad zaplati rodice a vy jim pomernou castkou prispivate, ne? Nebo tam u vas nikdo nedela?

Je to nejake nesouvisle a nejasne.

Jsem vedena jako OSVČ bohužel a tak na PPM nemam nárok. Byl doma se mnou a občas chodil na brigády, zatímco ja se starala o mimco plus taky chodila na brigády, kdyz pohlidal. A rodice makají cely život jak koně. Jen jim měsíčně prispivame na nájem 4000 Kč, takze to beru jako placeni najmu :) jinak ja se za svou pracovní morálku nestydím. Ja makam dost. Starám se o mimco, několikrát týdne na brigádu a jeste rozjizdim se segrou podnikání, takze kdykoliv malý spí, tak uklizim nebo pracuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
5.9.20 15:23
@Ou píše:
To co popisuješ není vztah bez budoucnosti, to je vztah o kterém jste si mysleli že půjde sám od sebe a nebudete se muset sami sobě věnovat. Spějete k nějaké krizi - krize ale jaksi taky zanmená především příležitost dozrát, naučit se věci které nefungují řešit jinak a užít si chvíli lepšího vztahu, než byl před krizí. Pak zase přijde další krize a opět příležitost k učení a změná k lepšímu - to je zcela normální u všeho dlouhodobého.

Potřebujete se o věcech naučit mluvit tak, abyste šli k řešení, ne k hádce. Včetně peněz a sexu.

Úplně nejjednodušší je na to pár sezení v rámci párové terapie - mrkněte se co nabízí nejbližší poradna pro rodinu v okresním městě (hradí to kraj, klienti to neplatí)

Dekuji moc za podporu. Super rada a pokud by do toho on šel, tak bych to zkusila - ikdyz ja ani nevim, jak to vnímá on. Jestli si mysli, ze mame problém nebo ne. Vždycky to nadhodim (mene sexu, menší hádky) a on řekne, ze je vše v pořádku a ze si me vzit chce (zatímco ja si tím jistá nejsem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14882
5.9.20 15:25

@Barara15 No tak vždycky je něco za něco…holt bys byla v bytě, ale byli byste sami a viděla bys, jak vám to jde…zatím to vypadá, že buď je finančně negramotný nebo spoléhá na to, že bydlíte u rodičů a ty se o vás postarají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama