Malé miminko v břiše

1.4.17 06:32

Malé miminko v břiše

Ahojky holky, co myslíte když mám ve 36 tt odhad váhy naší holčičky na 1900g. Prý pokud nepovyrostla tak vyvolávack po neděli ve 37tt. Myslíte že bude v pořádku? Mám strach jsem v nemocnici a dělají mi každý den prutoky a monitor a to je vse v poradku dekuji. Možná už jsem tu jednou příspěvek psala, kdyžtak se omlouvám ale mám strach tak píšu všude mozne..děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

14843
1.4.17 06:50

@TerezaLade
kdyz jsem lezela v porodnici ja, byla se mnou na pokoji maminka, jejiz holcicka mela take tak. Byla v poradku, jen je pousteli az asi po 6 dnech a mela problemy s teplotou (podstuzovala se). takze prvni den v inkubatoru, pak vzdy pres noc a pres den nekolik dek. doma pak pouzivali vyhrevnou decku. tak po mesici se upravilo i to
tak at vse dobre dopadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48255
1.4.17 07:05

@TerezaLade bude ok, důležitý je tt a váhu dožene rychle ;) Ta váha je malá takže doktoři to berou ta že venku jí bude lépe a váhu brzo dožene ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48255
1.4.17 07:06

@TerezaLade malá je 34tt a byl na JIRP týden jen na vyhřívaném lůžku pak mě jí dali na pokoj a za 5 dní jme šly domů ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.17 07:56

Děkuji holky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.17 08:32

@Markéta80 děkuji to říkali ze pokud v pondělí bude mít pořád malou váhu tak porodim a budu ji dávat mlicko. Jen jsem nevěděla jestli je důležitější to ze, už bude skoro zralá ve 37 týdnu nebo ta váha co je důležitější. Snad to dozene tu váhu rychle:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48255
1.4.17 09:00

@TerezaLade důležitější jsou tt, bude mít vše k jen nižší váhu což zase venku dožene. Pokud áha stojí nemá cenu aby tam byla, většinou pak tyhle děti rychle vše doženou. prostřední se narodil v 36tt a měl přes 4kg a doktor na JIRP říkal že ta jeho váha je jeho největší problém :? že kdyby měl 2kg byl by ok takhle plíce neměli šanci tak velké tělo utáhnout takže 6 dní na kyslíku, malá za 2 roky oproti němu drobek a byla na tom super :palec: Nemá cenu aby dítě bylo v břiše když neroste, tam se řeší jak placenta pracuje a raději pak to dítě mají venku ;) bude to ok, nějakou dobu tam budete, mě primářka říkala že nečekala že to s malou zvládneme tak rychle, byla na UM ale na začátku byl boj aby vše vypila a mohli nás pustit až si úplně bez pomoci vypije všechny mléčné dávky. Prý at počítám alespoň se 14 dny, to měla ještě žloutenku a 5tý den jsme šly domů :mrgreen: A pak doma zlom a pila rychle a snad non stop a tam jednu porci pila s přestávkama snad hodinu :jazyk: Ten tt co jsi už je fakt ok, malá v 34tt nic nepotřebovala, jen jí dali na vyhřívané lůžko a tím že sourozenci tam byli taky a Ti problémy měli kvůli mojí cukrovce tak si jí tam vzali jinak mě pak říkali že tam zabírá místo že je zcela zdravá ale že si jí tam nechají než mě pustí po císaři abych pak mohla s ní na pokoj :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
1.4.17 09:01

@TerezaLade ja jsem rodila ve 37+2 a mala byla uplne v pohode. Mela jsem teda jiny problem, proc vyvolavali, vahu mela 3,4 kg, ale rika se, ze ten devaty mesic uz se mimco v prise jen „dodelava“ a krasni :D. Vse dulezite je vyvinute ve 36tt. A pokud mimcu neni u maminky dobre a neprospiva, rozhodne bych se nebala porodit. Jak uz bylo napsano, muzes si ji pak uz poradne vykrmit. Doktori sice sami rikaji, ze ta vaha je orientacni plus minus pul kila, ale fakt se neboj. Spise se zklidni, hod se do pohody a pripravuj se na ten porod, at si ho uzijes :hug: Drzim pesti :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.17 09:17

Moc vám děkuji :oops: :srdce: :* to potěší slyšet takhle nějaké rady moc moc dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.17 09:19

Odhad u nas 36tt 1900g narodila se o 3dny pozdeji 2410g… ten utz ma +-500g mala byla 8h v inkubatoru, pak mela silnejsi novorozeneckou zloutenku. Prvni 3dny pomahaly sestry obcas dokrmovat pres strikacku, byla slabsi a unavena, spatne se budila na krmeni. Hned 4. den z ni byl jedlik, co zmaknul 50ml jen to hvizdlo. Ale jinak byla uplne v pohode:) mozna to zni hrozive, ale nebylo to nic strasnyho:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6294
1.4.17 10:26

@TerezaLade Tery, neboj, miminko určitě bude v pořádku :hug: Já rodila v 36tt, 2 dny si broučka vyhřívali a potom už byl u mě. A nejen že váhu dohnal, ale ostatní i předehnal, cvalík :lol: V porodnici se mnou ležela paní, co měla průtoky v pořádku, ale váha miminka nešla moc nahoru, tak rodila v 31tt a má zdravého chlapečka. Hlavní je, aby aby bylo miminko v pořádku. Pokud se mu v bříšku moc nedaří, je lepší jej mít venku. Ale neboj, jsi pod dozorem, tak věř lékařům a hlavně věř miminku, že to zvládne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1783
1.4.17 10:44

Dcera mela 1950g,34+5tt, plice dozrale, dychala sama, mliko strikackou, sat se teda nenaucila.Mela nejakou infekci, tak dostala atb, tyden JIP, tyden na pokoji a domu.Ale se zloutenkou byl boj, v nemocnici byla 2× svicena a stejne byla oranzova a spava jeste ve 3mesicich. Komplikaci byla jeste triselna kyla, casta u nedonosencu, odoperovana v 5mes. Chodit zacala az ve 2letech.Ale to vse spise tou nedonosenosti ne vahou a ty jsi dal v tt. Drzim moc palce, je to piplacka s takovyma prckama, ale vse se zvladne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.17 11:13

@Petule030 děkuju :) a kolik mělo vase mimi když se narodilo? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5998
1.4.17 11:37

@TerezaLade Nebojte, je dobré, že vás sledují. Mně vyvolávali porod v 37+6 ze stejného důvodu. Malá měla 2360g, ze začátku měla mírnou žloutenku, tak na ni svítili a byla hodně spavá. Bohužel jsme se nenaučili plně kojit, domu jsme šli za týden, ale jinak je v pořádku, jen je drobnější.
Syna chtěli taky vyvolat, ale ten si o narození řekl sám v 37+3 a měl 2470g. Ten měl jen problém s udržením teploty. A kojime bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.17 11:44

@Anie22 to je dobře :) no ale já mám pořád váhu pod 2 kg :( Ale věřím že to bude dobré hlavně proto ze za 3 dny jsem ve 37 týdnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama