Malé množství plodové vody

722
12.11.08 16:46

Malé množství plodové vody

Ahoj holky,

měla bych na Vás neobvyklý dotaz. Lze nějakým způsobem zvýšit obsah plodové vody?
Dnes jsem se vrátila z UTZ, kde mi vzdělili, že mimino má málo plodové vody a proto je hodně skrčené. Dle Dr. to já nemohu ovlivnit :? .
Tak chci znát Vaše zkušenosti.

Děkuji, Soňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1180
12.11.08 17:28

Mně Dr. řekl, že množství plodové vody se ovlivnit nedá, ale že v průběhu těhotenství kolísá. Takže to ještě nemusí nic znamenat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.11.08 17:45

Bohužel mi také doktor řekl,že to neovlivním. Moje miminko se tím pádem už neobrátilo do správné polohy a taky mělo „zašprajcnuté“ nožičky, takže nás vzali na císaře.

• Nahlásit
  • Citovat
45
12.11.08 21:16

U minulého porodu se mi taky vytratila plodovka a zůstalo jí málo, takže se malej neotočil a musela jsem na císaře. Slyšela jsem, že snad zvýšeným příjmem tekutin, by se dalo působit na množství plodovky, ale co doktor, to názor, takže fakt nevím. A taky stres má na tom svůj podíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
12.11.08 21:23

kamarádka měla málo až žádnou plodovou vodu. Malá se narodila normálně, asi měsíc před termínem, ale je zdravá.

Množství plodové vody asi nevlivníš, ale můžeš ovlivnit to jek těhotenství prožiješ. Zbytečně neplaš, choď pravidelně do poradny a uvidíš že to dobře dopadne. Držím palečky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
13.11.08 08:20

Tak já měla ve dvou těhotenstvích málo plodové vody asi od 18.tt a pak na genetickém ultrazvuku ve 23.tt už nebyla plodová voda žádná a zjistilo se , že miminko má nefunkční polycystické ledviny a srdeční vadu. Tehdy mi řekli, že bez plodovky nepřežije více jak týden. Bohužel těhotenství bylo ukončeno. A v druhém případě totéž. Snad to nebude i Tvůj případ, ale i tohle by měl člověk vědět, že to hrozí. Já to netušila a byla jsem mírně řečeno zaskočena nastálou situací. Držím palečky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
18.9.15 22:04

Ahoj, ve 24. týdnu mi přišli na oligohydramnion, sla jsme do podolí na velký ultrazvuk a katastrofa: nebyly vidět průtoky, ptali se mě pořád jeslti vůbec cítím někdy pohyby, hrozně jsme se vyděsila. Do dalšího ultrazvuku jsem se snažila uklidnit diskuzema s dobrými konci, snažila se připravit na cokoli, a pila vodu jak blázen, další týden normalní množství plodovky, další zas málo a to až do porodu, ultrazvuk a kontrola každý týden, mimčo bylo dlouho koncem pánevním, doktoři říkali, že se v malém množství vody pak už neotočí, ale otočil. Mimčo je na světě a je zdravý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama