Malé množství protilátek na COVID, jak si to vysvětlovat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.10.21 09:28

Malé množství protilátek na COVID, jak si to vysvětlovat?

Ahoj holky,

nejsem očkovaná a nechala jsem si udělat protilátky IgG, které vyšly v hodnotě 36 AU/ml. A teď pořádně nevím, co to znamená. Že jsem COVID prodělala nebo je možné, že je hodnota zvýšená po jiné viróze? Případně malé množství protilátek značí, že už je to déle, co jsem COVID měla? Nebo může aktuálně probíhat a nebýt zachycený testem? :nevim:

Děkuju moc, prosím o anonym, zdravotní udaje. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
12.10.21 09:30

Doplnění info

Ještě dodám, že o tom, že bych v minulosti COVID prodělala, nevím, takže by musel být bezpříznakový.

• Citovat
  • Nahlásit
26262
12.10.21 09:31

To je celkem nízká hodnota, buď si to prodělala už před delší dobou, nebo si to měla s hodně slabým prubehem a moc protilatek se nevytvořilo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71607
12.10.21 11:32

:mrgreen: Syn má taky tolik. Podle mě to nerozštípneš. Bud to je nějaký šum nebo prodělání před delší dobou nebo asymptomatický průběh, kdy to zlikvidovala slizniční imunita a IgG se nevyrobily.
Není to vlastně fuk? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
12.10.21 12:48

Moje kolegyně z práce měla průběh Covidu s horečkami, deset dní se nemohla pořádně postavit na nohy. Dělali si s manželem oba test na protilátky, měli oba Covid v jednu dobu a průběh měli celkem stejný. Zatímco jemu vyšla hodnota kolem 10.000 tak kolegyně měla 0…regulérní nula. Test na protilátky si dělali 3 měsíce po prodělaném Covidu :nevim:
Tak pak se v tom vyznej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15014
12.10.21 12:53

Já měla covid v květnu a dost hustej se vším všudy, byla jsem před 3mi týdny na protilátkách a vyšlo mi jen 27, doktorka říkala, že vzhledem k věku, kdybych ho chytla bych mohla být v pohodě, ale pro jistotu jsem hned šla na 1.dávku očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
17.10.21 22:07

Nejsou ty hodnoty různé podle druhu stanovení? Řídila bych se min. hranici detekce. Nemáš ten test kde min je 14 AU/ml? To by znamenalo, ze mas 2,5 násobek minima, což se mě zda v pohodě. Podle mě to říká, ze jsi covid prokazatelně měla. A ta hodnota není hraniční, takže bys měla mít i buněčnou a slizniční imunitu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19149
17.10.21 22:26

Laborator by ti mela spolu s vysledkem dat i nejakou „legendu“. Kde je presne napsáno, co jaka hodnota znamena.

A opravdu se uvadi jednotky ruzne. Spadia treba udava v BAU/ml. Ne AU. Proto je dulezite dostat spolu s hodnotami i ten klic. :nevim: To jsi nedostala??

U Spadie je to to takto. Ale je to v BAU/ml.

Hodnoty IgG jsou navíc vydávány také v přepočtu na nové mezinárodní jednoty BAU/ml:

0-28,8 BAU/ml NEGATIVNÍ - protilátky po infekci nebo očkování nevytvořeny, pravděpodobně neproběhla infekce
28,8-35,2 BAU/ml HRANIČNÍ - protilátky po infekci nebo očkování v okamžiku odběru hraniční
Více jak 35,2****POZITIVNÍ - protilátky vytvořeny po infekci nebo po očkování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115
18.11.21 14:37

Ahoj, neznáte někdo přepočet mezi BAU/ml a AU/ml? Nebo je to stejné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
19.11.21 00:02
@Mejzli píše:
Ahoj, neznáte někdo přepočet mezi BAU/ml a AU/ml? Nebo je to stejné?

Ahoj, přepočet AU/ml na BAU/ml se uvádí 3,2. Tj. když Ti vyjde 100 AU/ml, tak je to 320 BAU/ml.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4548
19.11.21 23:01

@Tomky82

A přepočet U/ml na BAU bys věděl taky?
Nebo aspoň U/ml na AU/ml :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7638
20.11.21 07:00
@AvajBr píše:
Laborator by ti mela spolu s vysledkem dat i nejakou „legendu“. Kde je presne napsáno, co jaka hodnota znamena.

A opravdu se uvadi jednotky ruzne. Spadia treba udava v BAU/ml. Ne AU. Proto je dulezite dostat spolu s hodnotami i ten klic. :nevim: To jsi nedostala??

U Spadie je to to takto. Ale je to v BAU/ml.

Hodnoty IgG jsou navíc vydávány také v přepočtu na nové mezinárodní jednoty BAU/ml:

0-28,8 BAU/ml NEGATIVNÍ - protilátky po infekci nebo očkování nevytvořeny, pravděpodobně neproběhla infekce
28,8-35,2 BAU/ml HRANIČNÍ - protilátky po infekci nebo očkování v okamžiku odběru hraniční
Více jak 35,2****POZITIVNÍ - protilátky vytvořeny po infekci nebo po očkování

Ježíš, díky za tohle. :lol: Nechávaly jsme si nedávno s kolegyněma dělat test na protilátky před 3. očkováním, všechny jsme měly napsáno, že jich máme dostatek, rozmezí 45-224, ale nevěděly jsme, kolik může být ta nejnižší hodnota. A nikde jsme to ani nevygůglily. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 07:56

@Tomky82 dobrý den, děkuji. Já byla na protilatkach v říjnu. V červnu sem stihla 1. Dávku, pak tehu, a teď nevim-odkladam.

Výsledek po 4mesicixh po očkování 1300.6 AU/ML…TZN 4 161,92 BAU/ML. A TO NEVIM, JESTLI SEM COVID NEKDY NEPRODELALA.

Našla jsem i Eng článek, kde jiný přepočet : for the Abbott IgG S-Ab
BAU/mL = 0.142 × Abbott value in AU/mL.
:think: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19149
20.11.21 13:05
@PetraJ píše: **Ježíš, díky za tohle. :lol: Nechávaly jsme si nedávno s kolegyněma dělat test na protilátky před 3. očkováním, všechny jsme měly napsáno, že jich máme dostatek, rozmezí 45-224, ale nevěděly jsme, kolik může být ta nejnižší hodnota. A nikde jsme to ani nevygůglily. :lol:

No, jenze ona to prave uvadi kazda laborka jinak. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat