Malé mouchy okolo květin

Pvln34
15.7.19 21:33

Malé mouchy okolo kvetin

Prosím o radu :kytka: Pred 2ma mesiacmi som presadzala kvet a od tej doby sa nemôžem zbaviť tých malých otravných much :cert: sú všade, i na parapete sú mŕtve. Toto je už tretí žltý papierik na ktorý sa prichytavaju, ale nie a nie ich vuhubit komplet. Co pomohlo vám prosím? Už začínam byť zufala. Kvet prosperuje, je to väčší fikus tak ho zatial nechcem vyhodiť..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35461
15.7.19 21:38

Tyto mušky jsou ze substrátu, jmenují se smutnice. Postačí, když párkrát na několik hodin v místnosti dáš do zásuvky insekticid. Nic vyhazovat nemusíš, rostlinu neohrozí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4789
15.7.19 21:40

To budou asi smutnice. Prodava se specialni hnojivo, co zabiji vajicka primo v pude. Ty pasky chytaji jen co vyleti ven. Ale ucinnost je vselijaka.

Jinak co jde urcite. Tak presadit s tim ze omyjete korinky od vseho a ten substrat predtim vypecete v troube. A tu hlinu co je, tak pak taky prozenete troubou, aby se zabily vsechny vajicka apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32099
15.7.19 22:03
@Tiger-lily píše:
Tyto mušky jsou ze substrátu, jmenují se smutnice. Postačí, když párkrát na několik hodin v místnosti dáš do zásuvky insekticid. Nic vyhazovat nemusíš, rostlinu neohrozí. ;)

V OBI prodávají predátory, co se jimi živí. Mají to ve speciální chladnici, rozmíchá se to s vodou a zaleje substrát. Funguje to spolehlivě. Někdo radí koupenou hlínu upéci v troubě, ale trochu se mi ekluje tam dávat hlínu…a pak koláč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
15.7.19 23:40

Smutnice. Zkus Fikus nechat pořádně proschnout, prosperují v mokré hlíně. A určitě nevyhaxuj, dá se jich snadno zbavit, zajdi do zahradnictví. Jinak jestli se to děje po přesazení, tak máš nekvalitní hlínu. Až budeš chtít příště použít, upec ji v troubě nebo mikrovlnce, to zabije vajíčka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
16.7.19 19:41
@Burj Chalifa píše:
V OBI prodávají predátory, co se jimi živí. Mají to ve speciální chladnici, rozmíchá se to s vodou a zaleje substrát. Funguje to spolehlivě. Někdo radí koupenou hlínu upéci v troubě, ale trochu se mi ekluje tam dávat hlínu…a pak koláč.

8o Jak se to jmenuje? To je asi nejlepší způsob likvidace. Troubu jsem nezkoušela, spíš v tom množství, kdybych měla péct třeba 300 l hlíny, asi bych se zjevila, vyměňovat to v pekáčích, to by asi byl hrozný nepořádek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
16.7.19 21:28

Ďakujem všetkým :kytka: @Burj Chalifa a co sa potom stane s tými predatormi? Trosku sa bojím nasypat tam niečo zive..

• Citovat
  • Nahlásit
32099
16.7.19 21:41

Asi jsem se špatně vyjádřila - jsou to takové malé potvůrky, vypadá to jako sušené vši :mrgreen: rozmíchá se to ve vodě v určitém poměru a zaleje vodou. Je to ale živá kultura, protože v OBI to měli ve speciální chladnici.To byla spása. Měla jsem těch much hrozně moc - to máte tak, když se rozhodnete přesadit všechny kytky v bytě :( Jak se to jmenuje, tak to si už nepamatuji, ale fungovalo to bezpečně. Prodavači v OBI přesně vědí, co potřebujete. Cena byla asi 220 Kč za pytlíček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama