Malé sebevědomí a problémy v práci

Anonymní
5.3.21 15:49

Malé sebevědomí - problémy v práci

Dlouhá léta jsem pracovala z domu, jsem spíše introvert, ale s lidmi komunikuji, jen nesnáším konflikty, jsem prostě spíše tichá povaha atd. Bohužel jsem nucena v práci jednat s mnoha lidmi a nedávám to - asi i díky malému sebevědomí, které jsem si nějak vypěstovala doma. Třeba dnes na mně vyjela jedna mladší kolegyně kvůli její vlastní chybě, prakticky mně sepsula jak malého žáčka a ještě si vynutila, že od teď se budu hlásit s určitými věcmi jen ji. Byla jsem z toho úplně vyklepaná, červená, neschopna cokoliv říct a jakkoliv argumentovat. Asi za hodinu jsem se uklidnila a řekla si, že jsem přece pitomá když to tak prožívám a navíc jsem v právu, nic jsem neudělala…Jak to řešit? Prostě s lidmi, kteří mají ego a jsou suverénní nejsem schopna soupeřit, hrozně mně to štve a nevím co s tím :zed:
Kdysi jsem hned po škole jsem zažívala to samé, ženský kolektiv a já brečela na záchodě :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
yse
965
5.3.21 16:21

Klidne bych za ni zasla a pevnym hlasem ji rekla, ze praci rozdeluje vas nadrizeny nikoliv ona plus bych ji poprala krasny vikend/pondelni odpoledne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
5.3.21 16:27

Chápu tě, taky nemám ráda velké kolektivy a k tomu ještě ženské, bohužel nyní také v jednom pracuji. Ale co budu povídat, je to na palici, furt něco řeší, pomlouvají se navzájem, hrůza. Taky nemám ráda konflikty a nesnáším když někdo řve, radši se seberu a odejdu.
Už jsem zažila i stav, kdy jsem měla lidí z práce až tak dost, že jsem sotva došla do krámu a ve volném čase jsem byla radši doma.
Co nějaký kurz asertivity? V téhle době spíš online nebo psycholog..
A nejde tu práci s tolika lidmi trochu omezit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 16:40

No paradox je, že s tou dotyčnou a mnoha dalšími komunikuji teď jen online a stejně…jsem schopna si vypnout telefon a vymlouvat se, že jsem byla v metru jen abych omezila nějaký konflikt..neskutečně sama sebe štvu a nejhorší je, že jsem já v právu.

• Citovat
  • Nahlásit
528
6.3.21 19:04
@Anonymní píše:
Dlouhá léta jsem pracovala z domu, jsem spíše introvert, ale s lidmi komunikuji, jen nesnáším konflikty, jsem prostě spíše tichá povaha atd. Bohužel jsem nucena v práci jednat s mnoha lidmi a nedávám to - asi i díky malému sebevědomí, které jsem si nějak vypěstovala doma. Třeba dnes na mně vyjela jedna mladší kolegyně kvůli její vlastní chybě, prakticky mně sepsula jak malého žáčka a ještě si vynutila, že od teď se budu hlásit s určitými věcmi jen ji. Byla jsem z toho úplně vyklepaná, červená, neschopna cokoliv říct a jakkoliv argumentovat. Asi za hodinu jsem se uklidnila a řekla si, že jsem přece pitomá když to tak prožívám a navíc jsem v právu, nic jsem neudělala…Jak to řešit? Prostě s lidmi, kteří mají ego a jsou suverénní nejsem schopna soupeřit, hrozně mně to štve a nevím co s tím :zed:
Kdysi jsem hned po škole jsem zažívala to samé, ženský kolektiv a já brečela na záchodě :(

Pokud se nechces znicit, hledej maly, nejlepe chlapsky kolektiv. Nektere holky zkratka nemohou pracovat v zenskem kolektivu, nektere jsou v nem jako ryby ve vode. Lepsi radu nemam. Sebe nepredelas, ne do takove miry, abys do mesice byla stejna jako ta tvoje kolegyne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 23:28

Uplne ti rozumim.. ja mela tenhle problem v kazde praci. Dopadla jsem tak, ze kdyz nekam nastoupim tak se ani s nikym nebavim (umyslne, proste uz ty lidi kvuli tem spatnym zkusenostem nemam zapotrebi). Svacit chodim do saten a pomlouvaji me jak jsem divna a uzavrena. Ale ja mam klid aspon. Stejne si vzdycky neco najdou at se bavis nebo ne :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat