Malé stydké pysky prirostle k velkym

Anonymní
14.6.21 03:54

Malé stydké pysky prirostle k velkym

Podělala jsem, co jsem mohla… :( Asi před 3 měsíci jsem u malé (nyní 14 m) našla prilepeny poševní vchod.. I přes správnou higienu a mazání a roztazeni. Zpanikarila jsem.. Jsem matka histerka. Zkusila jsem ji to šetrne oddělit doma a šlo to krásné a bez problémů od sebe. Oddechlo se mi. Nyní jsem si všimla, že má malá srostle malé pysky k velkým. Zase jsem začala plasit a doma uchostourem namocenym v olejicku jsem to zkoušela dát od sebe.. Bohužel jsem ji kousek oddělila.. Maličko. Řev samozřejmě.. Dobrý.. Nebudu ji trápit. Hlavne, že není ten vchod. Asi za 2 dny jsme byly na zahradě, kde se zkazilo počasí a malá v noci dostala horečky. Strašně pláče u přebalování a nenechá na sebe sáhnout. Koukla jsem ji tam a má tam 2milimetrovou tečku. Jen zarudlé. Asi ji to pálí. :,( :,( Jsem na dně, z toho, že jsem malé ublížila a vyčítám si, že jsem se vůbec do něčeho poustela. Teď má chudinka strach i s prebaleni a já ji tu teď chovám v horečkach ("" které jsou nejspíš kvůli zubům) má jen 2 ve 14 m… A nebo mi nastydla na té zahradě.. Já nevím. Jsem prvorodicka a hlavně strašný plasan. Panická matka. Hrozny. Měla nurofen sirup odpoledne a srazilo se to. Teď je noc a má zase ke 39..cipek nemám šanci jak strašně řve a napina se. Jsem nejhorší matka na světě. :( Zlepší se ten bojkot prebaleni? Není to žádná ošklivá rána. Má tam červený flicek u postevacku. Zahojí se to, zejo. :( mažu kokosovým..Řvou Vám histericky děti, když jim dáváte cipek? Naka ráda na masticku, po které se to lépe zahojí? Omlouvám se za můj vyblud a že melu pátý přes devátý. Jsou 4 ráno a už 2 noc nespím.. Jen jsem se potřebovala vypovídat. Budu ráda za každou radu nebo slova útěchy…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4323
14.6.21 05:06

Jdu ti dát pár slov útěchy. Každá z nás udělala a ještě i udělá něco, co nebude úplně dokonalé. Neudělala jsi nic hrozného, chtěla jsi malé pomoci.
Ty horečky mi na zuby připadají moc vysoké - určitě bych dnes zavolala pediatrovi, stejně by se mu mělo volat, když jsou horečky déle než 3 dny a to by dneska bylo.
Stran problémů v intimní oblasti dcerky - prober to s pediatrem, nemám tuto zkušenost, tak netuším, zda to nyní nechá odhojit a pak se na to mrknou odborníci, nebo se bude pokračovat v uvolňování dokud je to ještě „načnuté“.
Bojkot přebalování je u dcerky pochopitelný po tom co á za sebou, ale nyní k tomu ještě asi nepřispívá její zdravotní stav, kdy ji asi rozčiluje a otravuje veškerá manipulace. Neboj, spraví se to, jenom to chce čas - a nějakou dobu dělat vše rychle a bez zbytečných zásahů (což nevím, jestli tedy půjde - to ti řekne pediatr).
Na hojení v těchto oblastech je nejlepší přísun čerstvého vzduchu a omývání čistou vodou - takže nechat dcerku co nejvíce bez pleny a po každé potřebě přemýt jenom vodou a osušit jenom přiložením ručníku, ne utíráním.
neboj, bude to dobré a hlavně malá je natolik malá, že si nebude jednou nic z toho pamatovat - ani ten případný zákrok v intimních místech.
:hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
14.6.21 06:14

Nešil a dojdi s ní k doktorovi, hlavně ať ti ukáže jak máš provádět hygienu, protože ta nebyla očividně dostatečná. Pysky ti nesrostou za dva dny k sobě. Uvidíš co se stím dá dělat, když zaroste poševní vchod, tak se to resi operativne. Tohle vůbec netusim. No nejlepší co můžeš udělat je opravdu vzít dceru k lekari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32927
14.6.21 06:22

Čípek dítě odmítá, jakmile už nemá sílu odmítat, má přes 38. Pak dávám max 3 dny a pokud není úleva, přidá se kašel, jdu k lékaři. Pediatra bych se zeptala, jestli dělám vše správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
14.6.21 06:38

Vezmi dnes dopoledne dítě k lékaři (pro jistotu s sebou vzorek moči), ať se k tomu vyjádří. A přestaň se obviňovat, jednak tím nic nevyřešíš a navíc tím nervuješ i děcko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21474
14.6.21 07:29

Jakože víš, že to má srostlé a necháš jí tak? 8o nejdeš s ní k doktorovi? A jak dlouho jí to chceš nechat? Hygiena a kontrola dostatečná nebyla ani náhodou, víš že na to trpí a necháš jí to srůst :cert: čapni holku a mazej k doktorovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2588
14.6.21 07:38

Bez k doktorovi, at dceru zkontroluje, tyhle srusty resi odbornik a odborne je oddeluje..nase doktorka kontroluje vulvu pri pravidelnych prohlidkach, jestli tam neco nesrusta, vase asi ne :nevim:..nemela ses do toho poustet doma, mozna ma horecku ze zubu a mozna ma nejaky zanet, podle popisu se ji vytvorila nejaka otevrena rana, mohlo se ji tam neco zanest, nevim, jak bylo co vydesinfikovane a jak jsi mela vymydlene ruce, nez ses pustila do operacniho zakroku…bojkot prebalovani muze souviste notmalne s vekem..ve 14ti m se jim uz ledascos nelibi..uz ji muzes zkouset davat na nocnik a kup plenkove kalhotky natahovaci… nejhorsi mama urcite nejsi, jen proste nektere veci patri do rukou lekare..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
14.6.21 08:05
@terien píše:
Jakože víš, že to má srostlé a necháš jí tak? 8o nejdeš s ní k doktorovi? A jak dlouho jí to chceš nechat? Hygiena a kontrola dostatečná nebyla ani náhodou, víš že na to trpí a necháš jí to srůst :cert: čapni holku a mazej k doktorovi

Tak proti tomuhle se musím ohradit. Co to je za výkřiky? Ty s tím zkušenost evidentně nemáš, že? Tohle miluju fakt. Mám tři dcery a na synechie trpěla jen jedna a opravdu jsem o ní nepečovala jinak než o ty ostatní!

Zakladatelko, když se zase slepí poševní vchod (a může se to stát opakovaně) šetrně to roztáhni, jak už jsi to jednou udělala a mázni mastičkou Dermazulen. Na malé stydké pysky se vykašli!!!
To vůbec neřeš, vyřeší to hormony v pubertě.
My měly bohužel doktorku, která to dceři vždy odtrhla, opakovalo se to. Pak jsem šla k jiné a ta se chytala za hlavu, že se to vůbec nemá dělat. Je to strašně bolestivé (myslím ty pysky) a nedá se zabránit, aby se to nepřilepilo zas. A puberta to vyřeší. Ta doktorka říkala, nikdy neviděla dospělou ženu, která by ty pysky měla slepené.
Od té doby hlídáme jen poševní vchod.

O z podobných výkřiků, jako je citovaný, si nic nedělej. NENÍ to o hygieně!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
236
14.6.21 08:20

Omyl

Příspěvek upraven 14.06.21 v 08:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21474
@azalia píše:
Tak proti tomuhle se musím ohradit. Co to je za výkřiky? Ty s tím zkušenost evidentně nemáš, že? Tohle miluju fakt. Mám tři dcery a na synechie trpěla jen jedna a opravdu jsem o ní nepečovala jinak než o ty ostatní!

Zakladatelko, když se zase slepí poševní vchod (a může se to stát opakovaně) šetrně to roztáhni, jak už jsi to jednou udělala a mázni mastičkou Dermazulen. Na malé stydké pysky se vykašli!!!
My měly bohužel doktorku, která to dceři vždy odtrhla, opakovalo se to. Pak jsem šla k jiné a ta se chytala za hlavu, že se to vůbec nemá dělat. Je to strašně bolestivé (myslím ty pysky) a nedá se zabránit, aby se to nepřilepilo zas. A puberta to vyřeší. Ta doktorka říkala, nikdy neviděla dospělou ženu, která by ty pysky měla slepené.

Ano, když na to dítě trpí, tak o něj jinak pečovat musím. Rozhodně musím víc kontrolovat a pokud se to slepí, tak to okamžitě řešit a ne to nechat srůst a srostlé pysky nechat tak. Říkej si tomu třeba výkřik, ale mít dceru se srostlými pysky je samo o sobě zanedbání, že s ní máma nejde ani k doktorovi je na facku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@azalia píše:

Přesně. Řešila jsem to taky u přebalováni. Přišlo mi najednou, že jí srostly velke a malé pysky cca do 1/3. Hned jsem volala pediatrovi, že problém, hrozný..co mam dělat. Ten mě div neseřval jestli dodržujem hygienu a ať přijdu na kontrolu. Tak sem vzala auto a 50 km jela za pediatrem. Ten se koukl a zhodnotil, že co šilim, že tam má prý krásnou díru jak vrata :mrgreen: tak vysvětluju, že nejde o díru, ale pysky
Nad tím mávl rukou a jeli jsme zas 50 km domů s nálepkou hysterické matky.
Pak jsem sedla ke googlu a srůstání psyků je normál u holčiček. Je to způsobeno tím, že tělo netvoří estrogen jestli dobře pamatuju, který by vytvářel mázek, který pysky právě odděluje. Většinou až s pubertou se začne tvořit, tak se to samo promaže a oddělí.

Zakladatelko, nejsi vůbec nejhorší! :hug: já to tenkrát taky zkoušela oddělit olejičkem a jak se objevila kapka krve a řev, taky sem toho s hrůzou nechala. Ale s malou bych radši k dr zajela ať to zkoukne. Kvůli teplotám a jestli se ji ta ranka třeba nezanítila. Ale bude to dobrý, uvidíš. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
7334
14.6.21 08:29
@azalia píše:

To už říkají v porodnici promazavat, mazat, mazat, mazat. Aby se tomuhle predeslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
14.6.21 12:04

Zeptám se polopatě, mám doma taky mimino holčičku…
To vážně může srůst během 1 dne? Vždyť večer se dítě koupe, tam dole ošetřuju olejíčkem.. Fakt moc nevěřím, že se tohle stane během 24 hodin. Navíc se dítě přebaluje atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
14.6.21 13:00
@Lojzísek píše:
Zeptám se polopatě, mám doma taky mimino holčičku…
To vážně může srůst během 1 dne? Vždyť večer se dítě koupe, tam dole ošetřuju olejíčkem.. Fakt moc nevěřím, že se tohle stane během 24 hodin. Navíc se dítě přebaluje atd.

Ne nestane. Dírku u holčičky, jakoby ten „vchod“ vytirej uchostourem, aby se netvořila blanka. A mezi pysky krém/olejíček. Prostě mazat, mazat, mazat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
14.6.21 13:05
@mackA159 píše:
Ne nestane. Dírku u holčičky, jakoby ten „vchod“ vytirej uchostourem, aby se netvořila blanka. A mezi pysky krém/olejíček. Prostě mazat, mazat, mazat.

Já to tak denně dělám a kontroluji, proto moc nechápu, jak se tohle může stát..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat