Malé věkové rozestupy dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 05:14
Malé věkové rozestupy dětí

Všechny moc zdravím a přeju krásný den.

Mám dvě děti, starší má 2,5 roku a mladší 10 měsíců no a na testu dvě čárky.
Oba s manželem třetí dítě moc chceme a těšíme se, ale…
Holky, jak to zvládate s takhle malýma dětma? S dvěma je to pohodička, ale mám strach, že se třetím už to takova sranda nebude.

Máte někdo podobné rozestupy dětí? Jak se to dá organizačně zvládnout? A nervově? Děkuji za odpovědi a omouvám se za anonym, ale snad je pochopitelný.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33473 příspěvků 10 inzerátů 08.10.18 05:42

Už je zaděláno, takže úvahy jsou celkem zbytečné, zvládnout to prostě budete muset. Mám děti taky takto od sebe a navíc jsem ně ně byla sama. Organizačně se to dá zvládnout tak, že se vypustí zbytečnosti. A třeba uspávání jsem organizovala tak, že nejmenší jsem měla přisáté u prsa a starším jsem přitom četla pohádku. Nebo jsem si dala skejtík za kočárek a ještě vzala šátek, takže i když dvě děti spaly, mohlo být jedno v kočárku, druhé v šátku a třetí i když bylo unavené, mohlo jet na skejtíku. To jen takové organizační drobnosti, co mě napadly, určitě pokud začne nejstarší chodit do školky, bude dobré, když ho tam někdo ráno odvede a ty s mladšími si uděláte odpolední procházku na vyzvednutí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 06:21

@Tiger-lily tak úvahy mi zbytečné nepříjdou, prostě když člověk zjistí, že bude mít další dítě, tak vždycky začne mnohem víc uvažovat a přemýšlet, jak to bude a zajímají ho zkušebosti ostatních a né řeči, že už je „zaděláno“ ( strašné slovo v souvislosti s těhotenstvím) a zvládnout to prostě musí.
 AR

Uživatel je onlineAnnabela11
Závislačka 2556 příspěvků 08.10.18 06:21
@Anonymní píše:
Všechny moc zdravím a přeju krásný den.

Holky, jak to zvládate s takhle malýma dětma? S dvěma je to pohodička, ale mám strach, že se třetím už to takova sranda nebude.

Máte někdo podobné rozestupy dětí? Jak se to dá organizačně zvládnout? A nervově? Děkuji za odpovědi a omouvám se za anonym, ale snad je pochopitelný.

Náročné to je dost ale prostě to budeš muset zvládnout no…

truelly
Závislačka 2829 příspěvků 08.10.18 06:35

No, není co závidět, náročné to bude. Jen v dnešní době v ČR lze těhotenství naplánovat. Takže když máte obavy, proč jste do toho šli tak brzy? Pokud máte šanci na občasné hlídání, využijte toho, ať nejde do kopru vztah s manželem. Samozřejmě přeji zdravé dítko, jinak by to byl šílený mazec…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 06:46

@truelly ale my se na dítě těšíme, chtěli jsme děti blízko u sebe, ale jak už jsem psala, tak když se to najednou stane reálné a na testu vidíte dvě čárky, tak je logické, že krom štěstí a těšení, začne člověk řešit i jiné věci, strach z neznáma, bych řekla, ale hezký strach. :srdce:

AR

Malike
Extra třída :D 11807 příspěvků 08.10.18 06:54
@Anonymní píše:
@truelly ale my se na dítě těšíme, chtěli jsme děti blízko u sebe, ale jak už jsem psala, tak když se to najednou stane reálné a na testu vidíte dvě čárky, tak je logické, že krom štěstí a těšení, začne člověk řešit i jiné věci, strach z neznáma, bych řekla, ale hezký strach. :srdce:AR

Je těžký něco takoveho popisovat, protože člověk může mít 3 klidně děti a támhle sousedka hyperaktivní s plactivou neurózou a bude urvaná víc než ty.
Nebo poslední dítě bude plačtivé a budou bolístky a pak sotva budeš zvládat..zatímco jiný zvládnul v pohodě.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 08.10.18 07:03

to je nádhera :srdce: ja vidím velké plus v tom, ze jsou pro tebe dvě deti pohodicka (pro me neco naprosto nepredstavitelneho - dvě deti jsou pro me dost nářez :lol: ). jen tak z pozorování okolí - asi vyuzijes nejake nositko (satek, manduca, atp), ja osobně bych i zvazila dvojkocar - nebudeš limitovaná spánkem deti, kdo bude potřebovat, tak se vyspi kdykoli kdekoliv a nejmenší v nositku (se dvema dětma ho nemám, a uz ani pořizovat nemá cenu, ale klepu se do cela, ze by to bylo mnohem snazší). vřele doporucuju sladit režimy starších deti, sjednotit spolecne ukládání/uspavani. hodne to uleví. znám rodinu, kde ukládají 3 deti kazde extra způsobem a v různou dobu, a vecer mají totálně zabity. jinak moc gratuluju, závidím tu odvahu a radost :srdce:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 08.10.18 07:17

Za mě je to náročné první rok a pak už pohoda - vyhrají si mají k sobě blízko školka spolu, výlety a vše je na podobno pro všechny se hodi stejne nebo dost podobne hry a baví je to… strach je normální ale zvládnete to jako každý ;) jde o to jak se k tomu postavíte oba s manželem - buď budete vyřízení a nebo hledat pozitiva …a vidět to jako skvěle rozhodnuti a výhody. Jasné, nebude to jako mít jedinacka a všechen čas jen pro něho. Ale! Zase si spolu vyhrají atd. Na začátku omezit návštěvy na minimum ať nejste nemocný a první rok to holt bude náročné ale pak už jen lepší a lepší…já bych nemenila.

chaela
Ukecaná baba ;) 1377 příspěvků 2 inzeráty 08.10.18 07:19

Ja jsem si vzdycky prala mit deri brzy po sobe a ve výsledku jsem rada, ze to tak není. Mám zatím dvě po 2 letech a je to super. Třetí snad bude cca po 3 letech od mladšího. V okolí i mezi kamarády mám pár rodin se 3 dětmi po cca roce a půl a dokonale mě to odradilo a donutilo s tím třetím počkat. Ale pevné věřím, že to tak není všude, jen u mých známých bohužel ano. Doporučila bych (z jejich zkušeností) nenahlizet na starsi deti jako na velke, oni velci nejsou a potrebuji adekvátní péči. Babičky zapojit do mimina a věnovat se jim, největšího dát do školky až po té, co si na další mimino zvykne a bude ho brát jako samozřejmost. Co nejdřív naučit společný režim, později společně jídlo. Vychovávat už od samého začátku, protože potom, až kolem tebe bude poskakovat parta malých dabliku, bude pozdě :)
Snad jsem tě neodradila. Hodně štěstí a zdravé a hodne mimino přeju.

Marketka25
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 08.10.18 07:37
@Anonymní píše:

Já mám děti podobně u sebe :) mezi prvním a druhým 15 měsíců a mezi druhou a třetí 22 měsíců :) je to super, neříkám, že to někdy není na hlavu, ale neměnila bych :* určitě převažují ty dobré dny, nejhorší to je při nemoci, první dva my začali od září chodit na pár dní v týdnu do školky a od té doby mají rýmu všichni 3, tak je super, když se vzbudil najednou v noci s plným nosem :lol: ale to by bylo stejně i u starších ;)
Fakt bych neměnila, nejmladší teď byl rok a hodně toho okouka od starších a už si s nima jakou dobu hraje sama :)
A doma toho zvládám víc než s jedním, všechno musí mít svůj řád a hned to jde snáz :)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 1 inzerát 08.10.18 08:42

Přidej se na fb do skupiny Skorodvojčata aneb malý věkový rozdíl. Je tam spoustu maminek se třemi dětmi tak blízko od sebe :) Já mám 2 po roce a málem jsem skončila v blázinci. Obě děti žárlivé, nespavé, vzteklé. Starší dlouho agresivní. No, otěhotnět takhle do třetice brzo po druhém byla dlouho moje noční můra :lol: Ale mít děti klidnější, šla bych taky do toho. Hodně štěstí :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 09:13

Kamaradce se objevily dve carky, kdyz 3.diteti bylo 9 mesicu…a to uz byl pak jinej ficak, kdyz se to 4.narodilo (prvni 3 jsou od sebe cca 2,5r) - nejstarsi zacal chodit do skoly, a to uz nejde ho jen tak nechat doma, kdyz dalsi jsou treba nemocny - dokud to chodi jeste do skolky, tak je to podle me pohoda, jeste kdyz to ma do te skoly kousek, tak uz to treba po par tydnech zvladne samo, nebo ho tam musi nekdo bud odvest nebo hlidat doma ty mladsi…nastesti ta znama ma hlidaci obe babicky, tak si tam na mesic nastehovala mamku,jedno co bylo ze skolky porad nemocne soupli 2.babicce a porody mela vsechny planovany cisarem, coz byla asi v dane situaci vyhoda - do porodnice to maji 80 km…takze potrebovala hlidani I na kontroly v poradne, obcas musela vsechny 3 vzit rano s sebou a dat je na hlidani v miste, kde ma porodnici I rodinu. Jeste kdyz cekala 3., tak jezdili ti dva starsi s ni, se 2 se to jeste dalo, jen mala ji vzdycky nekam zdrhla…takze hodne I zalezi, jestli mate moznost hlidani, no. Pak se leccos zvlada lip, ja pres tyden treba hlidani moc nemam, max.odpol.na doktora a starsiho si nasi berou radi na vikendy, takze pak mame s malou pohodu…loni pres zimu a podzim, kdyz byla mimino a manzel pryc, jsem kluka ve skolce na ten den dva omluvila, abych ji rano netahala do mrazu a hnusnyho pocasi, ted uz je predskolak a male rok, takze jde do nositka a zvladame to v pohode, a to mame jeste psa…ten proste musi pockat nez prijdem ze skolky, nebo ho muz vyvenci rano nez jede. Tak drzim palce at to zvladnete, ja mam deti od sebe 4 roky, chteli jsme 2.tak o rok driv, a I to chvili vypadalo, byli by od sebe 3 a kousek, ale nevyslo to…zadarilo se pak za pul roku, ale to uz jsem mezitim musela nastoupit do prace - potratila jsem kratce pred koncem rodicaku… a divim se, ze se mi pri vsem tom stresu tehdy vubec povedlo otehotnet…prosim o anonym kvuli te vyse zminene zname…kazdy ma svy, nekdo muze mit pocit, ze si to miminko pri tak malem odstupu neuzije tolik, jako kdyz uz ty starsi jsou samostatnejsi…ja bych do 3.klidne sla, kdyby mi nebylo, kolik mi je, a byl cas par let pockat, nez ti dva trochu odrostou…zase jit mezitim do prace a neco nasetrit…a meli jsme vetsi byt-tenhle je na 2 deti tak akorat, vic ne… zatim…I tak budou muset mit zatim spolecny pokoj, casem az budou v puberte a potrebovat vetsi soukromi, se to bude muset nejak resit… ale to uz zase bude castecne splacena hypo… ale ve 40 uz proste otehotnet a rodit nechci… manzel by do 3.i sel, teoreticky kdyby to vyslo tak do roka, az budou male 2 a narodilo se na leto, az ji budou skoro 3, do prace bych se ani vracet nemusela a uz by byla I mala hlidatelna a ne zas tak mala, ted k ni byt tehotna,kdyz mi zacina chodit a je v tom telecim veku 1-2 roky, si neumim vubec predstavit…a to je fakt zlata, ale obcas v noci strasi a ja jsem pak KO I tak… tem znamym spi deti celkem dobre, tak je to pak taky asi o necem jinym, kdyby vstavala x- krat za noc na kojeni a na stridacku, tak se asi zhrouti, ale vsechny meli na UM a relativne pohodovy…jen ze zacatku par prorvanych noci a kdyz se pak sejdou a nemocema, je to husty.

brumi
Kelišová 6536 příspěvků 08.10.18 09:18
@Anonymní píše:

mám celkem tři děti, 11,5 a 4, nejmladší byl také nečekané překvapení, ale teď jsem za to ráda :) nejen že ujsou to super parťáci. Mají od sebe 16 měs, takže denní rytmus měli hodně podobný, mlíčko, svačinka prostě celkově jídlo ve stejnou dobu takže paráda, spaní bylo také v pohodě maličkýž spal častěji odpo spali současně. navíc miminko nikam neutíká a je dost času se věnovat staršímu. Hraní měli a mají stále velmi podobné díky blízkému věku mají to stejně zájmově a náročně na učení. Dalo by se říct že jsou skoro jako dvojčata. Za mě organizačně není vůbec žádný problém, jen můžu poradit pokud to jen trošku půjde je fajn zkusit d+tem nastavit stejný denní režim co nejvíce, ím si ušetříš hodně času a stresu :). A starší bude s časem pomocná packa, o něco později malou strašně bavilo malému nosit hračky, stavět mu komínky atd. Začínat znova zase by jsem volila brzy po sobě, První byla 6 let jedináček a to bylo mnohem náročnější hodně jí trvalo si na ségru zvyknout, navíc už měla úplně jiný režim, jiné zájmy, do toho začala škola, takže asi tak :), Navíc nejstarší už brzy bude chodit do školky tajkže bdueš mít zase jen (dvě dítka),pro tvé ulehčení není pak možnost že by měl na starosti školku tatínek odvoz a přívoz? každopádně moc moc držím palečky, určitě to zvládnete ,pak busete mít super parťáky na celý život ;) a když je nejhůř vždy si říkám, však oni vyrostou tak si to užívej dokud to jde :)

andelka83
Generální žvanilka 20147 příspěvků 08.10.18 09:24

Vždycky se to nějak zvládne. Musí. A co mám kamarádky, které mají takhle brzo po sobě tři děti,tak zvládají,mají většinou domek,takže nemusí se třemi dětmi obcházet hřiště,ale vypustí děti ven ve svém,a mají podporu manžela a celé rodiny. Děti jsou parťáci.
A neboj,já čekám třetí až skoro 7 let po mladším synovi ( první dva jsou od sebe 22 měsíců,tak vím jaké to je mít dvě mrnata) a též mě přepadají myšlenky,jak to budeme zvládat. No nějak se to utřepe. Hlavní je že se na miminko těšíme.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >