Malej je o 14dnu menší měla bych se bat ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
562
20.5.22 10:19

Malej je o 14dnu menší měla bych se bat ?

Ahoj holky, mam dotaz byla jsem na kontrole tenhle týden jsem dnes podle ms 34+4 a doktorka mi řekla ze je malej o 14 dnů menší. Tak mám docela strach, sice říkala ze roste rovnoměrně ale i tak mate s tím nějaká zkušenost a měla bych se bat? Poslala mě příští týden do nemocnice na ultrazvuk aby malého asi lépe zkontrolovali. Diky moc za odpovědi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20.5.22 10:34

Jako je dobře že tě pošle do nemocnice na nějaký lepší ultrazvuk aby se třeba něco nepodcenilo ale podle mého se bát nemusíš. ;) Jak jseš vysoká ty a otec dítěte? Jako vezmi si že lidi a miminka jsou různé. :mrgreen: Jsou miminka která při narození mají přes 4 kg a jsou miminka která při narození nemají ani 3 kg. Budeš mít pro prostě drobečka. Však on všechno dožene. V dnešní době se všechno hrozně řeší a na všechno jsou tabulky a jako jo ono je to třeba v něčem dobře ale v něčem mi přijde že to prostě tu maminku nebo eventuelně těhulku stresuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 10:48

Měli jsme rozdíl 10 dní. Dle MS. Vše bylo počítáno podle screeningu. Rodila jsem v termínu. Ano nemělo 3000kg ale byli jsme bez problémů.

• Citovat
  • Nahlásit
1986
20.5.22 10:56

Před chvílí tu byl skoro stejný dotaz, takže svou odpověď zkopíruju.
Jsou to jen ODHADY, které se od reality můžou dost lišit (kor jestli má doktorka nějaký ultrazvuk z dob „krále klacka“). Nenech se od doktorů zbytečně vystresovat. Co mě by zajímalo je, jestli jsou v pořádku průtoky placentou a pokud ano není důvod se znepokojovat. Doktoři rádi straší a rádi také porody zbytečně vyvolávají (jednou proto, že je odhad moc velký, podruhé zase proto, že je moc malý :roll: ). Pokud ti už zaseli semínko pochybností, nech se vyšetřit na jiném pracovišti, ať znáš druhý názor, na to máš nárok. Všechna rizika si nech vysvětlit a pak se teprve rozhodni, jak postupovat dál. Přeju krásný porod :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
20.5.22 11:24

Taky mám od dva týdny menší mimčo a roste symetricky, chodím do nemocnice na kontroly. Měřili průtoky a všechno v pořádku. Tak snad to dožene:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2442
20.5.22 17:21

Nechci Vas desit, jen napisu svou zkusenost.

U me zas bylo vse ok, a v 38 tt mi vyvolavali porod. Sla jsem tehda do porodnice jen na covid test a tam se jim zdalo, ze mam male bricho, tak me hned vysetrili. Tam zjistili, ze mimco bude mit jen 2,5 kg. Tak, jak odhadoval muj gynekolog. Jenze mimco nakonec melo 2 kg.

Placenta nevyzivovala tak, jak by mela. Kdyby to nikdo neresil, mimco by neprospivalo a mohlo by… Mela jsem takoveho somalce, ruce a nohy jak panenka barbie. :( Ale jinak vse v poradku. Mimco to po porodu krasne dohnalo. Placenta mu vlastne davala jen tak, aby prezivalo, nedopravala mu tolik, a aby melo nejake „tukove zasoby“, tak to vubec… Tehda mi rekli, ze mu bude lip na svete nez u me v brise a meli pravdu. Musim rict, ze pekne na tom svete pribiralo. Za mesic pribralo 1.3 kg. :mrgreen:

A projevovalo se to u me v tehitenstvi tak, ze jsem mela silene vysoky tlak. Takze co muzu doporucit, tak si muzete pro klid duse merit tlak a psat zaznamy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
22.5.22 00:13

Ahojky holky, tak jsem nakonec na rizikovem v nemocnici :roll:
Dnes mi to nedalo, přišlo mi ze malého cítím malo a celkove jsem byla taková nervózní z toho co mi řekla doktorka ze je o 14dni menší.
Tak mi na pohotovosti měřili ozvy a pan doktor mě vyšetřit a zjistilo se ze malej je fakt malej má něco mezi 1950-1970g a to jsem dnes 35+1 a to je malo, má prý menší brisko o 4 tydny, takže si me tu nechali na pozorování :roll: ze prý placenta moc nevyzivuje ale ze se to prý muže změnit tak držte palce!!! Kdbyb prý nepřibral tak by mi vyvolavali porod a z toho mám obrovský strach o malého mám velký strach :(
Věřím ze to vse zvládne a dozene to. Myslete na Nás :andel: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 07:51

Drzim moc palce, at to oba v poradku zvladnete :palec: spis bych se na tvem miste pripravila s variantou ukonceni tehotenstvi. Ja jsem byla sledovana pro pomaly rust od 3.velkeho ultrazvuku, dcera mela zhorsene pruteky placentou, chodila jsem casteji na kontroly, porod vyvolavali nakonec v 38. tydnu. Narodila se s vahou 2,6 kg odhad byl temer presny. Lekari rikali, ze venku uz ji bude prave lepe, ze bude mit lepsi prisun zivin, budu vice rust. Z porodnice jsme odchazeli s vahou ani ne 2,4kg vsichni dceru odhadovali za nedonosenou. Ted ji jsou temer 4 roky a je porad hubenounka :lol: vyvolani porodu u me probehlo celkem hladce, brala jsem to proste tak, ze to dceri pomuze…takze neboj, mimco bude prcek, ale na svete vse dozene…navic vyvolat porod muzou klidne az za tyden, uz ted jsi temer na konci tehotenstvi, takze vyvojove uz je v podstate hotove :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
2442
22.5.22 08:59

@Terkl Držím pešti pro štěstí. Hlavně se neboj, máš to stejné, co já. Ono kdyby jsi musela rodit, tak mu bude líp tady než břiše. Pokud si chceš o tom psát, klidně napiš sz. Měla jsem to stejné, s vyvolávačkou. Nevím, jestli jsi prvorodička nebo ne, ale jestli chceš přesně vědět do čeho jdeš, tak pisni. :kytka: Stejně budu na tebe myslet. Naštěstí jsi na pozorování a víš, do čeho půjdeš. Já na 7 přišla na covid test a v 8:3o mi sdělili, že si mě nechávají a že jdeme rodit. Musela jsem si to vykecat, že ať mi dají termín, ale že potřebuji zajistit psa, tak jsem měla čas aspoň do 13 h, abych to vstřebala. Pak už mi zaváděli balonek. Strašný fofr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
22.5.22 09:57
@Anonymní píše:
Drzim moc palce, at to oba v poradku zvladnete :palec: spis bych se na tvem miste pripravila s variantou ukonceni tehotenstvi. Ja jsem byla sledovana pro pomaly rust od 3.velkeho ultrazvuku, dcera mela zhorsene pruteky placentou, chodila jsem casteji na kontroly, porod vyvolavali nakonec v 38. tydnu. Narodila se s vahou 2,6 kg odhad byl temer presny. Lekari rikali, ze venku uz ji bude prave lepe, ze bude mit lepsi prisun zivin, budu vice rust. Z porodnice jsme odchazeli s vahou ani ne 2,4kg vsichni dceru odhadovali za nedonosenou. Ted ji jsou temer 4 roky a je porad hubenounka :lol: vyvolani porodu u me probehlo celkem hladce, brala jsem to proste tak, ze to dceri pomuze…takze neboj, mimco bude prcek, ale na svete vse dozene…navic vyvolat porod muzou klidne az za tyden, uz ted jsi temer na konci tehotenstvi, takze vyvojove uz je v podstate hotove :kytka:

Dekuju moc, dost si mě uklidnila. :hug: Říkám si hlavně ať je malej pořádku ať už to dopadne jak chce :andel: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
22.5.22 09:58

@Capricorn61 fakt? A jaký si byla týden? Klidně nápisu zprávu aspoň se něco dozvím ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
23.5.22 07:10

Ahojky holky tak před chvíli mě vyšetřoval doktor a řekl mi ze je tam i malo plodové vody a ze malej je menší než by měl, a ptal se mě na scereening ve 21 týdnu jak dopadl tak jsem mu řekla ze dobre, ale je mi z toho teď na nic nevím zde se mám bat o malého. Zítra jdu na velký ultrazvuk tam se dozví víc :roll: držte palce ať je malej v pořádku :andel: :srdce:
Jsem smirena i s tím ze mi vyvolají porod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.22 13:40

@Terkl neboj,jestli uz hzr prospiva, tak bude venku lepe :kytka: ja krome pomaleho rustu ke konci tehotenstvi resila zase velke mnozstvi plodove vody a mimco je v poradku :) takze se hlavne nestresuj :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
562
23.5.22 14:18
@Anonymní píše:
@Terkl neboj,jestli uz hzr prospiva, tak bude venku lepe :kytka: ja krome pomaleho rustu ke konci tehotenstvi resila zase velke mnozstvi plodove vody a mimco je v poradku :) takze se hlavne nestresuj :kytka:

Co je to hrz?🙈 :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
23.5.22 14:19

Teda hzr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...