Malí psi - dají se vychovat nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jareach
Kecalka 110 příspěvků 1 inzerát 19.08.18 21:16
Malí psi- vychovat nebo ne?

Vím, že tady je to o dětech. Ale určitě je tu i hodně pekskařů, takže: má někdo psa do 10kg fakt vychovaného a poslušného?
Příklad moje tchyně- fena malého plemene, nikoliv teriér. Povel místo nepotřebuje, vleze si kam chce a všude se vejde, tak nepřekáží, že. Přivolání- na třetí pokus, běží správným směrem, ale majitelku mine o 3m a pak se teprve vrací. Skáče na lidi- je přítulná, nikomu to přece nevadí a každý ji chce pohladit. Vyvolává rvačky- skočí psovi na krk a to si chtěla hrát, ale ten to nepochopil a vyjel po ní. Spí v posteli a dostává od stolu jídlo.
No a my jsme teroristi, když jsme na psa důslední a chceme, aby poslouchal.
Takže- opravdu lidi věří, že malé psy netřeba vychovat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 19.08.18 21:22

@Jareach Bohužel věří, ale jsou vedle. Což zjistí teprve až se pes ožene po nich, po dítěti. Pak se z něj stane postrach okolí, uspí ho, nebo se ho zbaví. Klasika. Jsem už na malé psy vysazená. Zatím jen hrdinně štěkají z dálky a když se na ně moje fena podívá, tak se běží schovat, ale kdyby se chtěli zahryznout, poletí vzduchem pánovi do náruče, vůbec bych se nerozpakovala… Na druhou stranu je mi jich líto. Pořizují si je místo plyšáků, jako hračky pro děti, nebo náhradu za dítě. A neví nic o chování psa ani o jeho potřebách. Jsou to chudáci psi s narušenou psychikou…

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 19.08.18 21:29

@Jareach věří a je to docela děsný. Nejhorší je, že to pak akorát dopadá tak, že pes je věčně na vodítku, když něco vidí, tak se rozštěká na celé sídliště a táhne za cizím psem nezávisle na tom co s tím páneček dělá. Fakt potkávám hodně málo vychovaných malých psů a moc tomu nerozumím, to to těm lidem ani doma nevadí, že se ten pes neumí chovat a obtěžuje? :nevim:

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 40019 příspěvků 19.08.18 21:32

ono jde i o rasu, některé jsou víc uštěkané :jazyk: Naše venku neštěkají vůbec, z vodítka nepouštím, všude jezdí auta a mladší je štěně a ta jak vidí motorku tak by letěla :? Men stačí že zvládnou hygienu to je základ a doma stačí zavolat a už je mam u sebe. Jídlo mají své, nikdy od stolu nedostávají takže když jíme my jsou v klidu a spí :mrgreen: Když menší řeknu at si lehne tak sebou flákne na dlažbu a kouká ale leží :lol: Venku jdou v klidu hlavně starší jenže jak lidi k nim se sehnou a hned jé ty jsi krásnej pejsek a hned co to je za rasu… tak hladit to se nechají hned :mrgreen: Ale měli jsme jorka a ani ta venku neštěkala, nežebrala. Mne by to teda vadilo jíst a aby psi tady štěkali :cert: :cert: Doma moc neštěkají, jen mladší když doráží na starší a chce jí vyprovokovat k akci tak na ní vyštěkne :mrgreen: Malá si dokáže vyskočit do postele jenže jak tam nejsem já tak pak brečí protože dolů ještě neumí :mrgreen: Taky mne vadí uštěkaní labilní psi :jazyk:. To žebrán si dělají lidi sami :jazyk:

AnnaNuvoletta07
Kecalka 406 příspěvků 19.08.18 21:35

Třeba je vychovávat dítě i zvíře, pokud s ním máme žít v harmonii. :) Já mám větší čivavu a je to šikulka. Nemusím už mu dávat ani povely. V autě si lehne hezky pod nohy; nevyskočil nahoru ani když mu to někdo nabízel, v autobuse si zaleze pod mou sedačku a čeká dokud se nezvednu, když vidí že chci odpočívat nebo koukat na film tak spinká vedle mě nebo poblíž a zase čeká až se začne něco dít, u jídla nežebrá - až když dojím tak kouká jestli mu dám něco do mističky. Když otevřu dveře tak čeká až mávnu rukou a teprve běží. Ale venku je celkem divočák a v noci i když mu řeknu, ať si jde do pelíšku tak akorát číhá až usnu a zase běží do postele. :) Ale nebudí, kolikrát otevřu oči a on na mě upřeně čučí a čeká, až se na něho podívám, potom se teprve jde mazlit. :) :hug: Nikdy jsem ho nevychovávala násilím nebo pod nátlakem. Ale stanovila jsem hned na začátku pravidla a ta dodržoval bez vyjímky, aby neměl guláš v tom, kdy co platí nebo neplatí nebo se netrápil povely, které třeba pořádně nezná. Samozřejmě jsem si vyslechla převážně od babičky, že je to chudáček že jako její pes nestrká hlavu člověku do talíře když jí, neposlechne na slovo, nelítá zprava - doleva jako nezřízená střela, nelikviduje byt… Ty rozumnější byli nadšení a pořád ho chválili jaký je hodný kluk. Můžu vedle něho nechat talíř a jít si z místnosti aniž bych se bála, že mi ho vyluxuje. Je to zlatíčko a kolikrát si říkám, že má takovou malinkou hlavičku ale chytrej je až na půdu. Jsem alergická na řeči, že se menší pejsci nedají vychovat nebo že je to zbytečné. Ten pes je i spokojenější, když má ve všem jasno a stabilní vedení. ;) Takže asi tak, jsem se zase jednou vykacala. :)

Helileli
Závislačka 2958 příspěvků 19.08.18 21:36

Já mám utulkare a koncept přivolání vždy považoval za věc dobrovolnou, navzdory cvičáků, odměnám, dlouhým voditkum atd. :lol: Ale jinak se s ním dá normálně žít, na nikoho neskáče, u stolu neloudi, v posteli nechrápe, agresivní není. Myslím, že když si starší člověk pořídí gaučáka, se kterým obejde blok a jde domů, tak nepotřebuje 100% přivolání a umět tisíc povelů. Ale potřebuji mít mezi sebou jasno, kdo je pan a kdo je pes. Když si pes myslí, že on velí a dělá si co chce, je to vopruz pro všechny.

Lunysek
Ukecaná baba ;) 1577 příspěvků 19.08.18 21:37

Bohuzel to tak je vetsina lidi si mysli ze maly pes vychovu nepotrebuje.my mame teriera a civavu a musim rict ze jsou opravdu vychovani nestekaji lidi venku si nevsimaji.

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 19.08.18 21:38

@Markéta80 jo, tak tohle je vcelku v pohodě, ale fakt co se rozhlédnu, tak většina prťat jsou už dospělí „rozumní“ psi a to se fakt nedá. Doma štěká, venku štěká, furt útočí na všechno co se mihne kolem, velké psy provokují, přiběhnout na povel neumí, nežebrat neumí, návštěvu přestat otravova neumí… kamarádka má alergii na psy a bojí se jich a paradoxně tyhle špunty vůbec nedává a když už, tak spíš akceptuje naší obří psici, která jí neotravuje, neruší a neposkakuje furt sem a tam.

Tichošlápek
Extra třída :D 10474 příspěvků 19.08.18 21:40

Dokud je mají na vodítku, tak je mi to celkem buřt - ale sousedi na chalupě mají dva jezevčíky a to jsou regulérní agresivní sviňky. Běhají na volno a jdou po každém, kdo je v okruhu tří metru. Páníčkům to pripada roztomile - jsou to jejich malí obranari.

terien
Echt Kelišová 8106 příspěvků 19.08.18 21:42
@Nimie píše:
@Jareach věří a je to docela děsný. Nejhorší je, že to pak akorát dopadá tak, že pes je věčně na vodítku, když něco vidí, tak se rozštěká na celé sídliště a táhne za cizím psem nezávisle na tom co s tím páneček dělá. Fakt potkávám hodně málo vychovaných malých psů a moc tomu nerozumím, to to těm lidem ani doma nevadí, že se ten pes neumí chovat a obtěžuje? :nevim:

Nevadí. Moje matka dokázala takového amrdola neskutečně rozcapit a ještě ji to přišlo roztomilý. Já jsem několikrát odjela z návštěvy dřív protože jsem to nedokázala vydýchat. Osud je někdy opravdu vtipný takže toho psa máme u nás na dožití a je to peklo. Absolutně neovladatelný, loudí, dceři sežere jídlo z ruky, obtěžuje návštěvy a když ho zavřu do jiné místnosti tak se vzteky potento :cert: :cert: jediné pozitivum je, že vůbec neštěká protoze je hluchý jako poleno. Odpočitavame dny kdy pojde.

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 19.08.18 21:48
@terien píše:
Nevadí. Moje matka dokázala takového amrdola neskutečně rozcapit a ještě ji to přišlo roztomilý. Já jsem několikrát odjela z návštěvy dřív protože jsem to nedokázala vydýchat. Osud je někdy opravdu vtipný takže toho psa máme u nás na dožití a je to peklo. Absolutně neovladatelný, loudí, dceři sežere jídlo z ruky, obtěžuje návštěvy a když ho zavřu do jiné místnosti tak se vzteky potento :cert: :cert: jediné pozitivum je, že vůbec neštěká protoze je hluchý jako poleno. Odpočitavame dny kdy pojde.
:? no to je další věc… pejsci žijí dlouho a člověk nikdy neví. Stačí když by ho někdo musel pohlídat, je fajn když aspoň trochu fungují. Tohle je hrozně smutné i pro toho psa potom :/

JaninaMam
Kecalka 294 příspěvků 1 inzerát 19.08.18 21:48

Mam čivavu, do postele a na gauč doma nesmí, u tchyně třeba ano a i on sám to ví, doma nevyskoci a u nich první věc skáče na gauc, u stolu neloudi, protože ví, ze nic nedostane a ma své dobroty a steknout jsem ho slyšela tak 2× v zivote, jinak nesteka ani doma ani venku, takže nerada poslouchám, ze všichni mali psi jsou ustekani :D a ne nesteka ani, kdyz je sám doma, na vodítku chodí vždy a maprosto nesnáším lidi co mají psy na volno a hned se rozbehnou za mým, v tu chvíli lituji, ze ten můj malý není agresivní a neozene se po nich

Martha03
Kecalka 458 příspěvků 19.08.18 21:51

Bohužel jak píšeš ano lidé věří, že u malých psů to není třeba protože jsou malí. Není ale nic horšího než ustekany malý smetacek co nezná povely ani hranice. To bych u svého psa nikdy nedopustila a také mám psa do 10 kil. Pes má znát základní povely a vědět, že není panem domu. Problém je ale asi hlavně v tom, že lidé chtějí psa, ale jaksi si neuvědomuji, že ten potřebuje hlavně na začátku hodně času a trpělivosti pro výchovu, pak to tak vypadá. Ono je totiž hrozně roztomilé když štěně kouše papuce, lidi, hopsa po jiných psech nebo štěká. Už v té chvíli si ale lidé zadelavaji na vážně problémy v dospělosti, když pejskovi v tomto ránem stádiu štěněti nevstipi že se to nedělá. Pak se ze smíchu nad roztomilym stenatkem co steka na cizí psi stane pláč protože pak je ta práce mnohem složitější. Protože moje holka byla trošku natvrdla jako štěně některé příkazy jsem s ni musela trénovat až do zblbnuti (občas už mě to vážně nebavilo), ale nepolevila jsem a teď dám příkaz a ona ví. V konečném důsledku za své chování žádný pes nemůže, je to jen na bedrech pána a na tom co jej naučil nebo nenaučil. Takže i přesto, že mne i v okolí neskonale někteří na volno probíhající agresivní psi serou, nedávám jim to za vinu ale pouze jen jejich pánovi.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 40019 příspěvků 19.08.18 21:53

@Nimie věřím že starší už je fakt klidná že by do silnice neutekla ale náhoda je blbec :? tak nepouštím. Malá má 5m :lol: ale je snad magnet, navíc extrémně jak na ní někdo jen promluví začne natáčet hlavu do stran :mrgreen: a je konečná. neni to moc rozšířená rasa takže každý co to je za rasu, od kud jí máme a jsou do bobku a hned pojd já tě pohladím a starší je opatrná ale malá hned běží a nechá se mazlit :mrgreen: Ale doma o nich skoro nevíme. Naštěstí jako rasa uštěkaná není jen extra mazlící :mrgreen: ale žebrání fakt ne. Dostávají svoje, starší od stolu ani nic nesmí a malou to neučím. To bych ani u jídla neměla klid :cert: :cert: Nevyžaduji nic extra ale zase vše taky nemůžou. jen teda dcera mne říká pochovej Zuzanku je to ještě miminko :mrgreen: Tchán má jezevčíky a říká že ty naše jsou super jak se nechají pomazlit ale když někdo nechce tak si nevšimnou ;) @terien 8o co je to za rasu :jazyk: to dle popisu je teda síla :?

Lea L
Kecalka 325 příspěvků 19.08.18 21:55

Ja jsem teda pejskar se zalibenim ve strednich psech.. ale zastavam nazor, ze vychovany..rozumej ovladatelny.. by mel byt kazdy pes, nehlede na velikost a rasu. A nikdo mi nevysvetli, ze jsou rasy u kterych to nejde nebo neni za potrebi.. nemyslim, ze by pes musel umet vsemozne povely a „psi kusy“, ale zaklad je zaklad. My mame treba problem s privolam na delsi vzdalenost..za to, ale kdyz zavelim na dalku stuj, sedni, zustan .tak tam sedi prikovany nez k nemu dojdu. Ucel to splni..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >