Malicherný spor s manželem trvá dva týdny a zhoršuje se

Anonymní
1.3.21 13:36

Malicherný spor s manželem trvá dva týdny a zhoršuje se

Prosím o anonym, je to pro mě osobní. Hádáme se s manželem kvůli víceméně nesmyslu, ale přerostlo to v dost velký spor. Do teď jsme se prakticky nepohádali, nikdy ne na několik dnů. On teď trvá na tom abych mu dala za pravdu a mě by zajímalo, jestli byste odsouhlasily něco, s čím se neztotožňujete, aby byl doma klid, protože jinak on s tím už otravuje 14 dní a nedá se tu dýchat. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
234
1.3.21 13:37

No a o co jde? Asi neporadíme, když nevíme v čem se tak zasekl, že je tak urputný. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
1.3.21 13:42

Kdyz nereknes o co jde, tezko radit. Ale pokud nejde o spor, jehoz rozhodnuti by na vas melo mit nejaky vliv jako na rodinu, nemůžete se zkratka shodnout, ze se neshodnete a jit dal? A k tvemu dotazu, ne, jen pro klid bych nepredstirala zmenu nazoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6497
1.3.21 13:43

Vždyť nevíme o co jde. Tak ti nemůže poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31396
1.3.21 13:43
@Anonymní píše:
Prosím o anonym, je to pro mě osobní. Hádáme se s manželem kvůli víceméně nesmyslu, ale přerostlo to v dost velký spor. Do teď jsme se prakticky nepohádali, nikdy ne na několik dnů. On teď trvá na tom abych mu dala za pravdu a mě by zajímalo, jestli byste odsouhlasily něco, s čím se neztotožňujete, aby byl doma klid, protože jinak on s tím už otravuje 14 dní a nedá se tu dýchat. :zed:

Já bych to neodsouhlasila.

My máme s přítelem na spoustu věcí rozdílné názory, aspon máme o čem diskutovat… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
1.3.21 13:46

Zivot je prilis kratky hadat se kvuli kravinam… cim driv na to clovek prijde, tim driv bude volne dychat a uzivat si ho :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16063
1.3.21 13:46

Ne - neodsouhlasila bych něco s čím nesouhlasím, ale nepokračovala bych v té hádce, hledala bych řešení, které neznamená jeden či druhý vyhrál a tudíž ten druhý prohrál, ale nějakou cestu, kde jsou spokojení oba.

Zároveň bych se ale opravdu poctivě snažila pochopit manželovo stanovisko a jak to má podložené a na jaké potřeby a emoce to má navázané.

Tipla bych si, že ona hádka bude spíš signál toho, že se ve skutečnosti vespod něco děje, o čem nevíte a teĎ to probublalo.

Tipla bych si, že se ti manžel příliš dlouho přizpůsoboval a neřekl že mu to vlastně vadí, a teď už toho má dost, tak trvá na něčem co je zdánlivě nepodstatné.

Váš konflikt není o tom, že někdo má a nebo nemá pravdu - hlavní riziko je v tom, že neumíte konflikty řešit. A když se to nenaučíte teď, tak co budete dělat až půjde o důležité věci?

Docela užitečný a blbuvzdorný nástroj na to je tzv. nenásilná komunikace.

Tady je o tom moc povedený rozhasový dokument (chceš si to poslchnout, ne jen přečíst)

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

tady kniha

https://www.kosmas.cz/…ace-v-praxi/

a tady vás to kdyžtak naučí v rámci semináře - což je ve skutečnosti nejefetkivnější cesta, jak si jiný styl komunikace osvojit. Lektoři jsou příčetní a nemají na to názané další infomarktignové byznysy.

https://nenasilnakomunikace.org/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
1.3.21 13:47

To je tak neurcite, ze se neda nic rict..jestli jde o to, ze manzel tvrdi, ze v Belorusku jsou super a ty tvrdis, ze je tam totalita, tak mu to klidne uznej, vzdyt se tam nemusite hned stehovat…podle me moudrejsi ustoupi, pokud se nejedna o zdravi vase, deti, vazny zasah do financi, stehovani apod…, sama pises, ze malichernost…podle me je horsi bazirovat na kravine, nez neco uznat pro klid v rodine..chlapi mivaj tuhle schopnost mensi no..ego apod… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4800
1.3.21 13:51

Ukonči to dýmkou míru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 14:14

Diskuze by mi nevadila, ale on prostě otravně trvá na tom, abych mu odkývala co říká a nevím, jestli to udělat jen proto, aby mi dal pokoj.
Jde o úplný nesmysl, vzniklo to kvůli respirátorům, koupila jsme asi před čtrnácti dny krabici respirátorů, manžel po mně zahučel, proč jich kupuji tolik. Řekla jsem, že pak nemusí být k dostání a byly za dobrou cenu, tak o co mu jde. On, že k dostání budou, že jsem jak ti důchodci, co si nakupovali 50kg mouky loni do zásoby, kdyby nebylo jídlo.
Myslela jsem, že měl prostě špatnou náladu z práce, ale od toho se rozjel malicherný spor v duchu, že já prý vidím všechno černě, protože třeba chci finanční rezervu, pojistku a tak a že prý tím jen přivolávám problémy, že kdybych na ty špatné věci nemyslela, tak by se neděly, že on přemýšlí pozitivně a jemu se nic špatného neděje a pojistku ani rezervy nepotřebuje a v tom duchu se to veze dva týdny. Dnes to vyústilo tím, že jsem mu řekla, že by měl přijmout, že klidně může být za hodinu mrtvej, stejně jako já, že to nikdo neví a to je prostě realita stejně, jako může za hodinu být živej a v pořádku, ale obě varianty jsou reálné, jen s různou pravděpodobností, ale že on si ty špatné věci vůbec nepřipouští a podle mě je to naivní a hloupé. On se urazil a řval na mě, že takovým uvažováním to jen zakřiknu a něco se stane a že jeho matka toto přesně nesnáší, co já dělám. Já mu odsekla, že je mi jedno, jak jeho matka snáší naši pojistku a on práskl dveřmi a šel někam ven. Pak mi napsal, že dokud neuznám, že má pravdu, tak máme tichou domácnost. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
20513
1.3.21 14:15

No tak pokud se hádáte o to kdo časteji vaří je to malicherný pokud o to za se jít léčit s rakovinou je to vážný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20513
1.3.21 14:19
@Anonymní píše:
Diskuze by mi nevadila, ale on prostě otravně trvá na tom, abych mu odkývala co říká a nevím, jestli to udělat jen proto, aby mi dal pokoj.
Jde o úplný nesmysl, vzniklo to kvůli respirátorům, koupila jsme asi před čtrnácti dny krabici respirátorů, manžel po mně zahučel, proč jich kupuji tolik. Řekla jsem, že pak nemusí být k dostání a byly za dobrou cenu, tak o co mu jde. On, že k dostání budou, že jsem jak ti důchodci, co si nakupovali 50kg mouky loni do zásoby, kdyby nebylo jídlo.
Myslela jsem, že měl prostě špatnou náladu z práce, ale od toho se rozjel malicherný spor v duchu, že já prý vidím všechno černě, protože třeba chci finanční rezervu, pojistku a tak a že prý tím jen přivolávám problémy, že kdybych na ty špatné věci nemyslela, tak by se neděly, že on přemýšlí pozitivně a jemu se nic špatného neděje a pojistku ani rezervy nepotřebuje a v tom duchu se to veze dva týdny. Dnes to vyústilo tím, že jsem mu řekla, že by měl přijmout, že klidně může být za hodinu mrtvej, stejně jako já, že to nikdo neví a to je prostě realita stejně, jako může za hodinu být živej a v pořádku, ale obě varianty jsou reálné, jen s různou pravděpodobností, ale že on si ty špatné věci vůbec nepřipouští a podle mě je to naivní a hloupé. On se urazil a řval na mě, že takovým uvažováním to jen zakřiknu a něco se stane a že jeho matka toto přesně nesnáší, co já dělám. Já mu odsekla, že je mi jedno, jak jeho matka snáší naši pojistku a on práskl dveřmi a šel někam ven. Pak mi napsal, že dokud neuznám, že má pravdu, tak máme tichou domácnost. :zed:

no upřímně já jsem jako ty pesimista a čekám to nejhorší no je fakt že s takovým člověkem se těžko žije to přiznávám, manžel už si na to zvykl takže ví že já prostě pro klid potřebuju 50kg mouky a krabici respirátorů, na druhou stranu už se to x krát vyplatilo takže u nás je to tak že tohle nerešíme, ale v tvé pozici bych neustoupila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
1.3.21 14:20
@Anonymní píše: … a že jeho matka toto přesně nesnáší, co já dělám.

Tady bude zrejme zakopany pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10711
1.3.21 14:32

Neustoupila bych, každý máte na danou věc prostě jiný názor, to je normální. A ta jeho sms, že pokud neuznáš že on má pravdu, tak bude tichá domácnost… Tak klidně, jak si pán přeje, nohu za krk bych si kvůli tomu nedávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
1.3.21 14:32

6e tady nejde o respirátory a není to banalita. Jde o to že máte oba dva jiný přístup k životu. On chce aby přijmula ten jeho. Bez kopromisů prostě uznala že jeho pohled je ten správný. I když pravdu máte svým způsobem oba. Sklenice bude napůl plná je poloprázná nebo poloplná? Navíc jsi mu připomněla matku u které to nenášel takže ted jakýkoliv náznak bude bude brát přecitlivěle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat