Maliník nebo lněné semínko před porodem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janca.kk
Stálice 99 příspěvků 06.11.14 16:05
Maliník x lněné semínko před porodem?

Ahoj těhulky :)
použila jste některá před porodem maliník či lněné semínko? :) Pomohlo vám to k lehčímu porodu?
A prosím, jak jste maliník a lněné semínko používaly? Maliník si chci koupit čaj, ale nevím zda sáčkový nebo nějaké ty listy z maliníku a vyluhovat. Lněné semínko nevím kde sehnat ani jak se požívá.
Děkuji za zkušenosti a odpovědi, hezký den ;)

Přečtěte si článek: Lněné semínko před porodem a jak pomůže?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Makin
Závislačka 2965 příspěvků 06.11.14 16:06

Lněné semínko prodávají např. v DM drcené. dávala jsem si lžičku denně do bílého jogurtu. ale musela jsem toho nechat. měla jsem z něj běhavku.

Majkelka
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 06.11.14 16:09

Mně lněné semínko nijak nepomohlo.

Delfínek.W
Kecalka 308 příspěvků 06.11.14 16:10

Pila jsem maliník, kupovala jsem drcené listy maliníku přímo v bylinkárně a řekla bych že mi to pomohlo porod se dost urychlil ale o to víc to bolelo.

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 06.11.14 16:11

Jednou jsem na rady doktorky k urychlení porodu aplikovala.
Moje odpověd´zní - ne, nepomohlo to vůbec k ničemu.
Jako mamina, co jsem předtím už 2 rodila jsem měla srovnání…

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 06.11.14 16:13

@janca.kk Z maliníku je účinný list, myslím, že podporuje stahy svalstva, více k němu zde: http://www.magazinzdravi.cz/list-maliniku
Lněné semeno se používá tak, že ve čtvrt litru vody vaříš zhruba pět minut lžíci semínek - ona zeslizovatí a vytvoří takový šlem, a to je to, co pomáhá - pomáhá to uvolňovat klouby nebo vazivo, či co, takže napomáhá roztahování pánve, má se to pít pravidelně, co nejdřív (ideálně aspoň od začátku 3. trimestru). Píše o tom Dr. Strnadelová v knize Radost ze zdravých dětí.

Kapaz
Závislačka 3686 příspěvků 06.11.14 16:17

Obojí. Od tuším ukončeného 34tt čaj z maliníku (sáčkový) - hrnek denně, od ukončeného 36tt dva denně plus od 36tt ještě odvar z lněného semínka - lžičku semínek nechat přejít varem a nechat vychladit do vlažna a vypít. Je to takové slizovaté, což je prý právě to správné. :nevim: Od 36tt jsem cvičila i s epinem. Rodila jsem sakumprásk 2 a půl hodiny, bez nástřihu. Ovšem moje máma měla první porod na chlup stejnej a rozhodně nic z toho neužívala. :jazyk: :lol: Ale tak aspoň já jsem měla dobrej pocit, když už nic. :lol:

janca.kk
Stálice 99 příspěvků 06.11.14 16:28

Dobře, děkuju ;) tak já zkusím oboje, nic tím neztratím.
Holky a dá se to semínko koupit normálně v obchodě třeba někde u koření nebo v lékárně? nebo kde jste ho kupovali? Já jen jestli se dá sehnat i někde jinde než v DM, jak píše Makin.

lachtanek11
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 06.11.14 16:41

@janca.kk jo, zkouším maliník, lněné semínko, fyz. zátěž, sex, horkou vanu, pupalku a zatím nic z toho nezabralo. Jsem 40tt a porodit bych chtěla co nejdřív kvůli váze mimi

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 06.11.14 16:47
@janca.kk píše:
Dobře, děkuju ;) tak já zkusím oboje, nic tím neztratím.
Holky a dá se to semínko koupit normálně v obchodě třeba někde u koření nebo v lékárně? nebo kde jste ho kupovali? Já jen jestli se dá sehnat i někde jinde než v DM, jak píše Makin.

V každé zdravé výživě, mají ho i větší Alberty v sekci zdravé výživy (u nás to jsou regály kolem pečiva).

elenecka
Extra třída :D 11808 příspěvků 06.11.14 16:57

@janca.kk tak já vyzkoušela snad všechno, dokonce jsem měla maliník vlastní nasbíraný z CHKO a stejně k ničemu, postupně jsem vyzkoušela všechny rady a malýmu se stejně nechtělo ven, takže k ničemu to nebylo, ale aspoň jsem věděla, že jsem se snažila a v době obřího bříška před sebou mi to psychicky pomáhlo :-D tak hodně štěstí. Mimochodem 14 dní před termínem mi všichni Dr. v prodnici tvrdili na každé kontrole, že je vše nachystané. Rodila jsem 42+0 vyvoláním a po porodu mi Dr.(který mě teda nekontroloval) řekl, že nic nachystaného nebylo a že malému se ven vůbec nechtělo :P
Hodně štěstí :kytka:

Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 06.11.14 17:04

@janca.kk malinik jsem pila od 36.tt kdy jsem vysazovala horcik :) a muj porod byl ve 40+2 s tim, ze otevrena jsem byla od 37.tt. A co se porodu tyka, byl rychly, od prvni kontrakce byl syn za 4,5 hodiny venku :) Ale jestli to bylo malinikem, tezko rict :mrgreen:

rasataka
Závislačka 3893 příspěvků 06.11.14 17:09

Pila jsem čaj z maliníku-určitě sypaný, je kvalitnější. a dopila jsem ho cca 4 dny před termínem. v den termínu v 11 dopoledne první kontrakce 20:08 malá na světe-na prvorodičku bych řekla super :mrgreen: a vodu mi píchli až na sále na 8 cm. myslím si že maliník pomohl ale na,,vyvolání" porodu nepomohlo vůbec nic a že jsem toho zkoušela od 38 týdne. :mrgreen:

HelcaDE
Kecalka 182 příspěvků 06.11.14 19:29

@janca.kk Ahoj, ja jsem jedla lzici drceneho lneneho seminka (z DM) denne v jogutu, cca od 32. tydne. Malinik (nasusene listy z lekarny) jsem pila 2× denne od 36. tydne. Prvni mimco se narodilo 3,5 hodiny od prvni kontrakce, druhe za 2,5 hodiny ;-) Verila jsem, ze mi to pomuze a vyslo to. Psychika dela hodne ;-)

janca.kk
Stálice 99 příspěvků 08.11.14 10:50

Dobře, moc děkuju všem. Zkusím obojí a uvidím :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >