V 8. týdnu těhotenství je plod příliš malý

Anonymní
22.3.20 10:23

Malinký plod v 8 týdnu, je to v pořádku?

Ahoj, omlouvám se za asi celkem běžný dotaz, ale po pročtení diskuzí na toto téma mám stále trochu obavy.. Předevčírem jsem byla na prvním ultrazvuku v 7+5tt. Miminko ještě vidět nebylo, jen taková mini fazolka ve žloutkovém váčku a dle měření velikost 6mm. Což je podle internetu dost málo, většinou píšete, že v této době mají mimi spíš už ke 2cm a tluče srdíčko… Dr. říkala, že vše v pořádku, ale objednala mě na další kontrolu za 14 dní, a poté že se domluvíme na termínu odběrů atd., resp. už na tom větším vyšetření. V ordinaci mi nic divného nepřišlo byla jsem šťastná, že je vše v pořádku ale teď, doma nad tím hodně přemýšlím, jelikož předchozí miminko jsem bohužel samovolně potratila, a strašně mě to vzalo a dosud s tím nejsem úplně srovnaná.. Znovu jsem otěhotněla hned po první menses po potratu takže je to vše celkem čerstvé a na nové miminko se hodně upínám.
Děkuji všem moc za postřehy a tipy…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22.3.20 10:41
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za asi celkem běžný dotaz, ale po pročtení diskuzí na toto téma mám stále trochu obavy.. Předevčírem jsem byla na prvním ultrazvuku v 7+5tt. Miminko ještě vidět nebylo, jen taková mini fazolka ve žloutkovém váčku a dle měření velikost 6mm. Což je podle internetu dost málo, většinou píšete, že v této době mají mimi spíš už ke 2cm a tluče srdíčko… Dr. říkala, že vše v pořádku, ale objednala mě na další kontrolu za 14 dní, a poté že se domluvíme na termínu odběrů atd., resp. už na tom větším vyšetření. V ordinaci mi nic divného nepřišlo byla jsem šťastná, že je vše v pořádku ale teď, doma nad tím hodně přemýšlím, jelikož předchozí miminko jsem bohužel samovolně potratila, a strašně mě to vzalo a dosud s tím nejsem úplně srovnaná.. Znovu jsem otěhotněla hned po první menses po potratu takže je to vše celkem čerstvé a na nové miminko se hodně upínám.
Děkuji všem moc za postřehy a tipy…

Pokud ti doktor řekl, že je vše v pořádku, tak mu věř. Nemá smysl se porovnávat s ostatníma, každá jsme jiná a hlavně málokterá ví, kdy k tomu přesně došlo a ty které si myslí, že to ví, tak to také nemusí být pravda. Pokud se nejedná o IVF kde víte přesný čas transferu. Já jsem u prvního byla takhle vystihovana a furt jsem hledala informace na netu, je to k ničemu, jen tě to bude stresovat a ty si to máš užívat. Já jsem krvacela skoro celé těhotenství, furt mi říkali že můžu potratit, protože prcek neodpovídal tabulkam. DNES JE MU DESET. A pije mamince krev svoji pubertou, takže klid! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4883
22.3.20 10:46
@Anonymní píše:
Děkuji všem moc za postřehy a tipy…
já myslím že to bude dobré, já měla u všech dětí 2cm teda v 8+5 takže klid, rychle roste :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.20 13:50

A srdicko jeste nebylo videt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.20 18:46

Nene srdíčko ještě ne právě…opravdu jen pidi fazolka, vůbec nic rozeznatelného

• Nahlásit
  • Citovat
22.3.20 19:07

V 7+2tt měl malý 8mm, ale už týden předtím potvrzenou srdeční akci. Jsi si jistá, že srdíčko nebylo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.20 19:15

Doktorka říkala, že je zřejmé, že je plod aktivní, ale nic jsme neposlouchaly a pohyb srdíčka jsem na ultrazvuku neviděla.. Mám už jednoho syna, takže trochu vím, kam na co koukat :-)… a myslím, že by i doktorka řekla např. Tady máme srdíčko.. každopádně říkala, že odpovídá sedmému týdnu

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.3.20 19:16

Což je tedy o týden méně, než ve skutečnosti je.. I termín porodu mi řekla o týden déle než vypočítávají kalkukačky

• Nahlásit
  • Citovat
126
23.3.20 09:23

Ja byla na kontrole v 6+4, embryo mělo 5mm a byla i srdeční akce…tenhle nález odpovídal 6+3 dle UZ. V 9+3 mělo miminko už 2,9cm a to zase odpovídalo 9+5 dle UZ. Je možné, žes měla později ovulaci třeba. Pokud se zdá doktorovi vše v pořádku, tak bych tomu věřila. Stejně stresováním a porovnáváním nic nezmůžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama