Málo jí, ale hodně spí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ewounek
Povídálka 35 příspěvků 14.01.17 14:34
málo jí ale hodně spí

Ahojky :mavam: mám dotaz už pár dní nás trápí krmení UM. Malej toho vypije strašně málo jsou mu tři týdny a občas vypije i jen 40ml když mu chci dát více začne plakat a nejde mu sát pořad se kroutí. Nejdříve jsem myslela, že to je lahvičkou tak jsem koupila jinou, ale je to samé. Pak po jídle ještě pláče a je vidět, že má hlad dám mu dudlík a saje jak o život tak mu dám pauzu a pak zkouším znova mléko a zase řev, ale když usne vydrží spát i pět hodin. Myslíte je to v pořádku?? Děkuji moc za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

warita
Echt Kelišová 8254 příspěvků 14.01.17 14:41
@ewounek píše:
Ahojky :mavam: mám dotaz už pár dní nás trápí krmení UM. Malej toho vypije strašně málo jsou mu tři týdny a občas vypije i jen 40ml když mu chci dát více začne plakat a nejde mu sát pořad se kroutí. Nejdříve jsem myslela, že to je lahvičkou tak jsem koupila jinou, ale je to samé. Pak po jídle ještě pláče a je vidět, že má hlad dám mu dudlík a saje jak o život tak mu dám pauzu a pak zkouším znova mléko a zase řev, ale když usne vydrží spát i pět hodin. Myslíte je to v pořádku?? Děkuji moc za rady

To v poradku urcite neni, ale na tyhle otazky by mela odpovidat deckarka, nemyslis?

Pribira ti?

Jake ma mleko?

Kolik mililitru ti naraz vypije, nez se zacne kroutit?

Ma zazivaci potize? (t. j. prdiky, prujem, zacpu?)

Zamyslela ses uz nad zmenou mleka?

ka2ka
Extra třída :D 13015 příspěvků 1 inzerát 14.01.17 14:42

Nechápu ty mu dáš mlíko pak mu sebereš falšku dáš mu dudlík a pak znova zkoušíš flašku? V jakých intervalech? Možná ho bolí břicho právě proto co ho nechat napít dosyta?

warita
Echt Kelišová 8254 příspěvků 14.01.17 14:46
@ka2ka píše:
Nechápu ty mu dáš mlíko pak mu sebereš falšku dáš mu dudlík a pak znova zkoušíš flašku? V jakých intervalech? Možná ho bolí břicho právě proto co ho nechat napít dosyta?

To asi nejde, kdyz on nechce.

Ale to krmeni na pokracovani je spatne! Dodrzujeme interval 3h a nekrmime drive, pokud nechceme, aby miminko melo zazivaci potize zpusobene tim, ze se micha natravene mleko s cerstvym. UM neni jako MM, tam se spis muze krmit po kratsich intervalech, ale u UM se musi dodrzovat jako minimum 2,5h ale jeste lepe 3h.

To, ze tak moc spi, je podle mne dusledek podvyziveni, ale tezko rict, zakladatelka musi napsat, zda pribira nebo ne.

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 14.01.17 14:48

@ewounek ne, není to v pořádku. Musis ho max po třech hodinach budit na jidlo. Je malej, možná i hodně spí, protože nemá sílu.
Přibírá? Co na to doktorka? Pauzy nedělej, muže ho bolet břicho, v břiše už ma natravene mliko a do toho čerstvé a je z toho brichabol.

ka2ka
Extra třída :D 13015 příspěvků 1 inzerát 14.01.17 14:49

@warita tak pokud by ho nechala rovnou napít kolik dítě chce nevzala mu flašku a nenacpala by mu dudlík a pak mu znova nenutila flašku tak by se to dítě napilo normálně, pokud mu vezme flašku uprostřed jídla tak to dítě pak řve a má hlad, takže proto jsem psala nechat mu jí dokud se nenapije dosyta

warita
Echt Kelišová 8254 příspěvků 14.01.17 14:52

EDIT: tak me napadlo, ze moje mimco se krouti PO nakrmeni. Uz behem krmeni se zacinaji hybat streva, tluste strevo dostava signal, ze musi udelat misto pro dalsi mlicko a tudiz nakopne peristaltiku. Nektere miminka jsou na to obzvlaste citliva a muzou dokonce i plakat.

Takze budto je to tim, anebo nevyhovuje UM. Tady je nutne se zamyslet nad zmenou.

Jo a souhlasim s prispevkem nade mnou, proste po 3h natvrdo vzbudit. Nejlepe se mimco probudi, kdyz po 3h zacnes prebalovat. Ono by stejne v ncuranem a nakakanem nemelo tak dlouho lezet.

warita
Echt Kelišová 8254 příspěvků 14.01.17 14:55
@ka2ka píše:
@warita tak pokud by ho nechala rovnou napít kolik dítě chce nevzala mu flašku a nenacpala by mu dudlík a pak mu znova nenutila flašku tak by se to dítě napilo normálně, pokud mu vezme flašku uprostřed jídla tak to dítě pak řve a má hlad, takže proto jsem psala nechat mu jí dokud se nenapije dosyta

Ka2ka, tak budto neco chapu spatne, ale jestli ctu spravne, tak on vypije 40ml, pak se zacne kroutit a vic uz nechce. Takze asi to nejde.

pkz
Závislačka 4476 příspěvků 14.01.17 14:57

Určitě budit, pravidelně krmit po 3 hodinách. Je hodně malý, 5 hodin je dlouhá doba bez jídla.

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 14.01.17 15:00

@ewounek ne neni to v poradku, už vůbec ne to, že mu dáváš pauzu. Dáváš mléko s probiotiky? Nebo probiotika do mléka? Nebo kapky proti kolice? Jakou máš láhev? Co na to doktorka? Musí jíst po třech hodinách přes den pokud nepřibírá i v noci.

ka2ka
Extra třída :D 13015 příspěvků 1 inzerát 14.01.17 15:12

@warita já to pochopila tak že mu dá najíst uzná že to je dost a sebere mu flašku aniž by byl dojedenej nacpe mu dudlík a pak protože řve zkusí znova flašku :think:

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 14.01.17 15:28

Normální to není. Budeš prostě muset budit na jídlo a to i během noci a především to prober s doktorkou. Je možné, že bude stačit jenom trvat na častějším jídle, případně změna UM, ale nejsme věštkyně a může mít i jiné problémy.

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 14.01.17 15:34

Jinak s tím krmením dost záleží i na tom, jak je aktuálně velký. Dopočítáš podle toho, kolik bys do něj měla nacpat, a rozplánuješ podle jeho aktuálních schopností. Ze začátku se nemusíš dostávat k plné dávce, protože to žaludek nepobere. Pro nežravce existuje kaloričtější jídlo a doplňky do UM, ale to jsou věci, které musíš probrat nejdřív s doktorem.

ewounek
Povídálka 35 příspěvků 14.01.17 15:50
@warita píše:
To v poradku urcite neni, ale na tyhle otazky by mela odpovidat deckarka, nemyslis?

Pribira ti?

Jake ma mleko?

Kolik mililitru ti naraz vypije, nez se zacne kroutit?

Ma zazivaci potize? (t. j. prdiky, prujem, zacpu?)

Zamyslela ses uz nad zmenou mleka?

Ano s doktorkou to chci řešit ale v sobotu asi těžko…proto jsem psala zatím o radu zde

Zatím to netrvá hodně dlouho takže jestli pribira nevím.

Máme beba sensitive a ještě dávám espumisan na prdiky.

A vypije tak kolem 60 ml.

Zazivaci už nemá mel po jiném mléce teď je to v pohodě.

Mam teď druhé mléko jiné předtím jsem měla Hipp a ten ho úplně ucpal.

warita
Echt Kelišová 8254 příspěvků 14.01.17 16:05
@ewounek píše:
Ano s doktorkou to chci řešit ale v sobotu asi těžko…proto jsem psala zatím o radu zde

Zatím to netrvá hodně dlouho takže jestli pribira nevím.

Máme beba sensitive a ještě dávám espumisan na prdiky.

A vypije tak kolem 60 ml.

Zazivaci už nemá mel po jiném mléce teď je to v pohodě.

Mam teď druhé mléko jiné předtím jsem měla Hipp a ten ho úplně ucpal.

Dekuju za odpoved. :)

Bylo by dobre poridit vahu, at to muzes sledovat. My jsme taky na Hipp Combiotic uz od narozeni a taky nas ucpala, malicka mi kakala plastelinu.

Taky jsem intenzivne premyslela nad zmenou, ale nejak jsem se k tomu neodhodlala (nam bude brzo 8 tydnu). Zacpu vyresily kapky BioGaia a rektalni rourka. Na doporuceni pediatra davam rourku pri kazdem prebalovani a kakani se nam pekne upavilo.

Jak dlouho na tom novem UM uz je? Doporucuje se vydrzet 2 tydny a pak popripade zmena.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >