Málo jí, pije málo mléka

945
8.4.11 12:21

Málo jí, pije málo mléka

Ahoj, pridávám se do klubu maminek nejedlíků :-)
Mám 9 a půl měsíců starou holčičku a moc toho nesní. Za poslední měsíc a půl přibrala jen 200g, ted mame 7,2kg. S tím jsem se už docela smířila, ale zajimalo by mě hlavně jestli má dostatečnou mléčnou davku. Co jsem našla, tak se udává že by mělo ditko v tomto věku vypít asi 500ml mléka, ale to nevypijem ani náhodou. Počíta se do toho i jogurt a kase?
Náš jídelníček vypadá asi takto:
7:30 120ml UM
9:30 - 10:00 asi 100g ovoce se susenkou
13:00 masozelenina taky 100g, (zkosela jsem domaci i kupovane) když s ní 120 tak už jasam radosti, ale jsou i dny, kdy sní jen pár lžiček.
15:30 jogurt zas 100g (je to asi nejaky náš limit :zed: )
18:00 kaše ze 120ml vody
20:00 120 ml UM
Kromě toho vypije za den asi 200ml vody nebo čaje. Časy jsou orientační každy den se to mění, někdy sní jen polovinu, toho co jsem napsala. Když sní všechno výše uvedené pokládám to za úspěch :potlesk:
Tak co myslíte, může jí to stačit? Moc dík za názory! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
861
8.4.11 12:29

Ahoj, tak moc toho ta tvoje kočka fakt nesní. Naší malé je 8,5 měsíce a dávky teda máme větší. Naše má 7,4kg, takže taky žádnej obřík. Je teda pravda, že já jí jídlo vysloveně nevážím, ale dle mých odhadů těch 150g sní vždycky. Ale pokud toho do ní víc nedostaneš asi jí to stačí :nevim: Možná zkus dát vždycky jídlo ještě zapít mlékem, jestli bude chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1318
8.4.11 12:31

Ahojky,zkusila bych vysadit tu sušenku,když jsem jí dávala Karolí tak mi taky málo jedla.Zkusila jsem to bráceně,tedy:
7:00 250 um
10:30 150 jogurt
13:30 masozelenina velká sklenička
16:30 1 nestrohané jablíčko (po něm dostane hlad)
18:30 150 um
21:00 250 Hami hajaja
Taky mi nejedla,ale když jsem jí začala dávat častěji a v menších dávkách,krásně se mi rozjedla,až se bojím,že to zakřiknu.Až na to ovoce,to mi teď asi 4 dny nejí tak jí dávám místo jablíčka 100 um banánový Sunar a taky jí po něm vyhládne :roll:
Jinak si myslím,že jo že i kaše a jogurt se do mléčné dávky počítá,jsem zvědavá co napíšou holky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27303
8.4.11 12:40

ahoj, do mléčné dávky se počítá vše mléčné, tedy nejen mléko, ale i ta kaše a jogurt, takže při součtu se dostáváte na 460 ml, což je ještě dobrý. Takže co do mléka by to relativně stačit mohlo.
No a s dávkama, holt někdo jí tak, jinej onak, my s jídlem bojujeme od 7. měsíce, teď je mu 17 měsíců a ty romány, co jsem tu na emimino už napsala… :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
8.4.11 13:13

Taky bojujeme s jídlem, malé je 6 a půl měsíce a vypije maximálně 5×130 ml a v poledne příkrm - necelou malou skleničku.Snažila jsem se toho do ní nacpat víc, ale bez úspěchu, začne se kroutit a fňukat, tak to už nehrotím, snad jí to stačí. Jo a máme 7,60kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama