Málo materiálu po doběru choriových klků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Moly.1
Stálice 63 příspěvků 16.10.14 13:50
málo materiálu po odběru choriových klků

Ahoj, dobrý den,
omlouvám se za nové téma, ale nenašla jsem podobné.
Mám dotaz, prosbu, co byste dělali…
Jsem po IVF v 13+5tt, podstoupila jsem v pondělí odběr chotiových klků. Podle genetiky nám hrozí 25% riziko CF. Volala mi genetička, že chromozomy jsou OK (down a pod) ale že CF ještě nemají, že dělají co můžou, ale že neví zda se to podaří. Mám si zítra zavolat, zda se to povedlo.
Mám dost. Už tak mi to pan doktor odebíral nadvakrát a mají toho málo?
Podstoupili byste další vyšetření a to odběr plodovky? Já jsem paní genetičce řekla, že nejsme pokusný králík a věřím, že naše mimi je ycela zdravé. Připadá mi, že doktoři nic nevědí a jen straší. Genetici obzvlášť jsou mimo realitu, aspoň v motole mi to přijde. IVF bylo super, doktorka i sestřičky úžasné, ale ta genetika hrůza!!
Ještě jsem se chtěla zeptat, zda místo plodovky lze zjistit z krve CF miminka.
díky a mějte krásný den
 Moly

Reakce:
luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 16.10.14 14:03

Ja myslela ze amniocenteza/plo­dova voda a choriove klky jsou uplne neco jineho?

bejbyn
Echt Kelišová 9803 příspěvků 16.10.14 14:11

@Moly.1 Asi bych na tu plodovku šla, i když jsem jinak proti.Ale 25% je docela hodně. Nebo si zaplatit Prenascan z krve.Ale nechápu, že ti to odebírali 2× a ještě mají málo materiálu. To je děs. :cert: Tak snad se jim to podaří vyšetřit. :hug:

Moly.1
Stálice 63 příspěvků 16.10.14 14:12

No je to samozřejmě něco jiného, proto se ptám, zda byste podstoupily další odběr, jiný a to odběr plodovky, když už jsem absolvovala odběr klků :)

Moly.1
Stálice 63 příspěvků 16.10.14 14:13

To Bejbyn : No já právě zvažuju, že půjdu spíš na tu krev, ale tam nevím, jestli jde určit CF také. Zdá se mi že ne. ale nevím. Já už do nás nechci nechta píchat a zvyšovat tak riziko potratu.

elanaa
Nadpozemská drbna 28830 příspěvků 16.10.14 14:16

@bejbyn CF z Prenascanu nezjistí.

@Moly.1 z krve miminka to vyšetřit jde, postnatálně se to jinak nedělá (teda samozřejmě různé potní testy atd., ale konkrétní mutace atd. se vyšetří pak definitivně z krve). Jestli AC ano nebo ne, to je samozřejmě na Vás, pokud jste ochotní si kdyžtak nechat i dítě s CF, tak už „ho“ netrapte, nechte dojet těhotenství do porodu a vyšetřit dítě. Pokud je pro Vás 25% možnost narození miminka s CF nepřípustná, tak Vám nezbývá nic jiného, než do té plodovky jít :nevim:

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2164 příspěvků 16.10.14 14:52

Ano podstoupila…a kamarádka co se snažila asi 6 let o dítě, tak ji i ta plodovka vyšla, ze dítě bude down. Rozhodli se, ze si dítě nechají, nakonec maji krasneo a chytrého zdravého chlapecká…možná dar za to rozhodnuti

Moly.1
Stálice 63 příspěvků 16.10.14 15:00

No kamarádce právě taky říkali, že má 50% downa a má zdravého kluka, dokonce jí po odběru plodovky doporučili potrat! jsou to fušeři a my jsme jen pokusní králíci. Uvidím jak se rozhodnu. Psala jsem si se spoustou holek tu, kde jsou oba nosiči CF a mají zdravé děti. My to v rodině nemáme, jen jsme se blbě sešli :o) jsem v klidu.

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2164 příspěvků 16.10.14 15:08

Tak to je fajn, ze tak uvazujes, přejí hooodne štěstí a prostě ted se musíš rozhodnout, ale já bych asi SLA, no

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >