Reklama

Málo mateřského mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jessinka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 03.08.09 17:39
Málo mateřského mléka.Prosím o radu!

Ahoj maminky,potřebovala bych poradit.Malému je 6 týdnů a já mám málo mléka.
Po porodu se mi mléko udělalo až 5 den.Malého jsem ze začátku kojila z prsu,ale postupem času prs začal odmítat a tak jsem přešla na odstříkávání a krmení z lahve.Jenže malej spapá 100-120ml mléka po 2-3 hodinách.Jenže já za 3 hodiny odstříkám 80-100ml.
Jenže teď ke všemu malej papá po 1-1,5 hodině a to už fakt neutáhnu.Myslím si,že mám málo výživné mléko.Dřív se na mlíčku udělala vrstva smetany a teď mi příde,že je mléko vodnaté a smetana tam není skoro vůbec žádná.Říkala jsem to v pátek doktorce a ta mi poradila,abych si koupila homeopatika na zvíšení tvorby mléká.Prý mám být v klidu a v pohodě.Prý se to časem srovná.Jenže copak můžu říct malému,že teď dostane jenom trochu mléka,jelikož víc nemám?Dokud má hlad,tak strašně pláče a vůbec nespí.
Z toho důvodu bych potřebovala poradit,zda je možný nějaký dokrm.Třeba 2×denně podat místo mateřského mléka třeba Nutrilon.
Zda to jdem nějakým způsobem zkombinovat a popřípadě jak?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

VERONIKA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.09 18:07

Ahojky,
tak já mám stejný problém!!!
Už od příchodu z porodnice Karolínku přikrmuji, první jí stačilo přikrmit jednou za den a teď už mám tak málo mléka, že je skoro úplně na UM :cry: :cry: :cry:
Dělala jsem všechno co šlo, ale mlíčko se prostě nedělá! Snažím se přikládat, odstříkávat, piju čaje, meltu, homeopatika jsem měla už 2 balení a stejně nic!
Ještě minulý týden jsem odstříkala tak 80 ml a dnes už jen po 40 ml, už jsem taky zoufalá!!!
Ale co, UM Karolínce chutná, krásně prospívá a MM má taky aspoň trošku, když nebude tak se prostě nedá nic dělat - udělala jsem pro tvorbu max a když to nejde tak to nejde!!!

Já nakojím a pak dokrmím BEBOU, někdy dostane jen Bebu - kombinovat to určitě jde. V porodnici mi dokonce říkali, že úplně nejlepší je dávat 1/2 MM a 1/2 UM :nevim: :nevim: :nevim:

Držím palce ať to u vás dopadne jinak a mlíčko se začne zase tvořit!
Třeba ti pomůžou ty homeopatika :wink: :wink: :wink:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 03.08.09 18:10

Zkombinovat to určitě jde, s tím ti nepomůžu, nemám zkušenosti. Ale radím nevzdávat to úplně. Kolem 6.týdne dochází u miminka k růstovému spurtu, což se projevuje zvýšenou poptávkou. Vypadá to, že je najednou mlíčka málo, ale ve skutečnosti je najednou poptávka větší než bývala a chvíli trvá, než se začne víc mlíčka i tvořit. Jestli to jen trochu jde, zkoušej přikládat co nejčastěji, třeba ještě není všemu konec. Podobná situace bývá i ve 3 měsících a půl roce. Přeju pevné nervy.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 03.08.09 18:41

Ahoj holky, co to zkonzultovat s laktační poradkyní? Tady najdete seznam: http://www.kojeni.cz/poradci.php
Dobrý stránky o kojení jsou taky www.kojeni.net
Pokud vím, tak sem na emimino žádná laktační poradkyně nechodí, nebo že by se přeci jen nějaká našla??? :wink:

Jessinko, to, že ti odmítá prso bude právě tou lahví. Nezkoušela jsi dokrmovat, resp. to odstříkané mléko podávat lžičkou nebo stříkačkou? To je právě proto, aby si prcek nezvykl na lahev. Ono je pro ně pohodlnější sosat z lahve než tahat mlíčko z prsa. Aspoň tohle nám pořád tloukli do hlavy v porodnici. Můj Myšák měl ze začátku taky příkrm - v porodnici nám dali MM od cizí maminky, ale jenom stříkačkou.

Tak to kojení nevzdávejte a držím palce, ať problémy zdárně překonáte.

Jessinka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 03.08.09 19:01

GINA108-malej nechce moc z prsu pít od začátku.Po porodu byl přiloženej až po 6 hodinách.Jenže já neměla mlíčko.V porodnici byl krmenej z láhve a od té doby máme s kojením problémi.Malej prostě prs odmítá.Vyzkoušela jsem i všelijaké polohy při kojení.Prostě začne řvát,kroutit se a nechce.Naposledy kojící akce skončila horečkou malého,jelikož byl odvodněnej,jak nechtěl celí den pít.
Jsou to strašný nervy.

Já jsem třeba byla jako malá odkojená kravským mlékem.Mamka prostě nekojila.Přítel je taky odkojen kravským mlékem.Tchýně říkala,že dřív se moc nekojilo a pokud ano,tak jen pár dní.Prý většinou jen v porodnici.

Tak nechápu,že v dnešní době,když je hromada kvalitních náhražek za mateřské mléko furt doktoři tlačí maminky do kojení.Já jsem z dětské doktorky taky už celkem na palici.Furt mi cpe do hlavy,že se to srovná,že se to rozjede,…(ale co když taky ne?)
Dobře,ale co do té doby má jíst malej?Až se to rozjede,tak se vrátíme opět pouze k mateřskému mléku,ale do té doby to musím nějak zkombinovat.

Doktorka má odedneška 3 týdny dovolenou,tak to s ní nemůžu ani vyřešit.No,na druhou stranu,ona stejně bude povídat furt to samé.Trpělivos­t,čekat,…

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 03.08.09 19:10

Ahoj, vím, jak ti je. Já si tím taky prošla, jako mnoho dalších :wink: Koukni na tuto diskuzi: https://www.emimino.cz/modules.php?… … poznáš tam spřízněné duše a určitě nějaké rady :wink:

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 03.08.09 19:47

Ahoj.Mě byl malej přiloženej až po 12 hodinách,proto že jsme na tom byli oba bídně :roll: .Nejdřív prso vubec nechtěl ale flašku také ne,takže jsem prostě pořád přikládala a přikládala.Kolem 6 měsíce se u prsa tak kroutil že jsem myslela že to vzdám,ale nevzdala jsem to a kojim pořád.Tyhle kroucení jsme měly snad každá 3 měsíce a tet zas nejde odstavit :lol: .
Držím palce a taky bych to nevzdávala.já se pořádně naučila kojit snad až ve 2 měsících

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 03.08.09 19:50
Jessinka píše:Tak nechápu,že v dnešní době,když je hromada kvalitních náhražek za mateřské mléko furt doktoři tlačí maminky do kojení.Já jsem z dětské doktorky taky už celkem na palici.Furt mi cpe do hlavy,že se to srovná,že se to rozjede,…(ale co když taky ne?)
Dobře,ale co do té doby má jíst malej?Až se to rozjede,tak se vrátíme opět pouze k mateřskému mléku,ale do té doby to musím nějak zkombinovat.

Tlačt tě nikdo nemuže.Musíš chtít sama,pokud nechceš tak nekoj,ale já třeba nevěřím že Um dá tolik co MM,ale máš možnost se rozhodnout,tak se rozhodni tak aby to vyhovovalo vám oběma

VERONIKA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.09 20:21

Tak my s přisátím ani s kojením jako takovým problém nemáme!
Malá se krásně přisaje, vydrží u prsa dlouho, nekroutí se, nemá prdíky ......., ale prostě není mlíčko :nevim: :nevim: :nevim:

Já osobně mám s dětma takovou zkušenost, že ani jednomu nevadí střídání prsa a flašky, ale každé dítko je jiné a některým to může dělat problémy!

Jes - nikdo tě k ničemu nutit nemůže a taky nemusíš dát na radu dr.! Je sice pravda, že se na tebe bude tvářit a bude mít plno řečí, ale podstatné je to co bude vyhovovat tobě a miminku!!!
Já už si od dr. do toho mluvit nenechám, protože už jsem tento problém měla s Kubíkem. Pravděpodobně jsem měla málo mléka a dr. si pořád jela svou - vydržet, vydržet...... no a já jsem ho pořád nechávala tak a po jeho 3 měs. jsem to nevydržela a koupila UM a bylo z něho úplně jiné miminko! Byl spokojený, usměvavý a bylo na něm vidět, že je všechno v pořádku - do té doby mi vůbec nechtěl spávat, pořád plakal a byl celkově nespokojený a moc neprospíval. Taky je z něho drobek a možná je to i tím, že od malička málo jedl a tak mu to chybí! Teď má 16 kg :oops: :oops: :oops:
S Karolínkou jsem se zařídila po svém a je to o něčem úplně jiném - ona je strašný pohodář, je spokojená, usměvavá a krásně prospívá (má 5 kg) a snad za celý den mi nezabrečí, teda pokud zrovna nemůže usnout. Dr. jsem to oznámila jako hotovou věc, že ji přikrmuji a bylo!

Vím, že spousta z vás s tím nebude souhlasit a řeknete, že každé dítko je jiné a má jiné potřeby atd., ale já věřím tomu, že kdybych začala přikrmovat dřív tak bych měla daleko míň starostí a trápení.

frogletfriend
Závislačka 2867 příspěvků 03.08.09 20:30

Byla jsem ten samý případ. Najednou místo mlíčka spíš obarvená voda a prsa se nenalévala. Dopadlo to tak, že od 2,5 měsíců Adelaidy jsem ke kojení dokrmovala, trvalo to tak do jejich 8,5 měsíců, kdy se odpojila. Dělala jsem co jsem mohla. Nic nezabíralo. Nevyzkoušela jsem jen suplementor (v době, kdy jsem se to dozvěděla, už jsem pomalu začínala s příkrmy). Je to pomůcka ke kojení, kdy se v podstatě dorkmuje UM, ale teče to tak, že se nalepí hadička k prsu a mimi jakoby i saje a tím prso stimuluje a měla by ses rozkojit :wink:
Držím palečky, ať to dobře dopadne, hlavně, ať jste oba spokojení!

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 03.08.09 20:46

Jessi , pokud chceš dávat MM tak jako dosud, tak zkus opravdu každou hodinu odstříkávat, co nejdýl. Hodně pij (alespoň 3l) a hodně jez (na jídlo se zapomíná, ale z čeho se má mlíčko dělat). Do toho zkus ty homeo, čajíky.

Ale upřímně, zníš jako někdo, kdo toho má plný kecky a asi tě děsí, že se budeš s odsávačkou kamarádit ještě několik měsíců…

Takže pokud myslíš, že tě to nebude nějak moc trápit, tak dej UM. Tohle rozhodnutí je jen tvoje, nikdo tě nemá co tlačit do kojení.

A napadlo mě, jestli to „řídký“ mlíčko není to přední mlíčko, co je na žízeň jako reakce na ta horka?

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 03.08.09 20:53

Jess - z okolí vím, že se většinou při dokrmování začne mlíčko ztrácet ještě víc, nebo miminka nechtějí prso (z flašky to teče snáz). Ale taky znám případ, kdy se maminka po čase zklidnila, ve dne v noci odstříkávala a nakonec se vrátili zase jen k MM. Pokud tě to ale takhle moc trápí, zkus dát jednu dávku UM a uvidíš.
Může to být taky šestitýdenní spurt. Nám se to sešlo s horkem, takže jsem asi 4 dny kojila ve dne po 1,5-2 hod a v noci po 2-3 hod.
A co váha? Jestli jde Danečkovi pěkně nahoru, tak to může být fakt jen ten spurt. Pokud ho nemůžeš převážit u své dr., určitě za ní někdo zaskakuje.
No a nejdůležitější - jak píše čičinka - jídlo a pití. Z pití se sice nažene množství, ale z jídla je tak kvalita a výživa.
K tomu řvaní a kroucení u prsa - nemáš nějak špatně tvarované bradavky? Nebo třeba Daneček nemá silnou uzdičku, že se mu blbě chytá? Mareček se kroutí u prsa, když si potřebuje mezi pitím krknout. Hrozně hltá a má tam bubliny.

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 03.08.09 21:08

asi bych odstříkávala každou hodinu, ono mléko je věc poptávky, a hodně moc pij a uvidíš, pokud se to po dvou třech dnech nerozjede, tak třeba 2×denně dej nutrilon. hlavní je, že bude mimčo spokojené :wink:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.09 21:18

Ahoj,
dokrm se může kombinovat s mateř. mlékem,
my jsme měly nejprve Bebu a pak Nutrilon, protože měla po Bebě hroznou zácpu a bolesti.
Ale neznamená to automaticky, že mimi vydrží déle po umělém mléku, naše malá jedla každou 1,5 hodinu i po dokrmu. Prostě jedla menší porce častěji.
My jsme to měly naopak - hrozně moc jsem chtěla kojit a nařídili nám už v porodnici dokrm. Moc jsem to obrečela. Mlíka jsem měla málo, byla jsem dehydrovaná (den před „porodem“ jsem všechno vyzvrátila, pak druhý den ráno klystýr, nesměla jsem kvůli „císaři“ pít, takže jsem byla 24 hodin bez tekutin) a malá nechtěla mlíčko „tahat“, přestože ji krmili stříkačkou přes prst. Doma jsme používali stříkačku, ale malá prostě tahat nechtěla, pořád by spala. Tím pádem se mlíčko netvořilo. Tedy ne tolik. Mateřského jsem měla asi půlku, půlka umělého, po 3 měsících už jen 1/3 mateřského. Vydržely jsme do půl roku, pak už mlíčko ode mě bohužel nebylo.
Takže doporučuji to nevzdávat, hlavně v noci kojit,
ale záleží na každé mamince. Pokud je mimi rozptýlené a nechce být u prsu, tak si udělat klid, třeba se i přikrýt dekou, jako v noci, aby se soustředilo na pití.
Bylo to náročné, malá často pila, ale mám dobrý pocit, že jsem udělala maximum. Odsávačku jsme nekupovali, jsou i půjčovny.
Mnohem náročnější pak bylo, když jsme byly v nemocnici, malá byla na 2 operacích.

JaSa
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 04.08.09 12:11

ahoj,
mám zkušenost s kamarádkou:

• první dítě (vynervovaná, samé obavy, skoro nejedla nespala) - brzy začla dokrmovat
  • druhé dítě - krásně kojí (je v klidu, nenervuje se, neřeší všechno tolik)

Podle mě je to hodně o tom, aby byla maminka v pohodě a pořádně jedla a pila (neříkám, se přežírat) a kojit kdykoliv si mimi řekne

No a když to nepůjde, tak holt budeš dávat UM, on se svět nezboří, hlavně si miminko užívej, hrozně rychle to utíká :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >