Málo mléka? Krize? Zuby?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nimitka
Stálice 54 příspěvků 22.07.19 05:31
Málo mléka? Krize? Zuby?

Zdravím, od porodu mám uzasné, hodné, spokojené miminko. Teď pár dní je fakt očistec. V noci maličký vstaval jednou, teď asi třetí noc vstává po dvou hodinach. Přes den uknourany, dřív si hrál sám, teď po chvíli pláč, nedal se utisit. Myslela jsem, že je to únava, ale uspal se nedal. Ze zoufalství jsem dala UM (asi 45-60minut) po kojení, vypil 90ml a byl spokojený, večer se situace opakovala, myslela jsem, ze se tedy budí hlady, tak se konečně prospí, ale probudil se po 3hodinach. Jinak kojení už několik dni, možná týdnů provází vztekání. Saje a po pár minutách se pustí a vzteka se, pláče, vyměním prsa a situace se po chvilce opakuje. Uklidní se pak chováním nebo činností, ale od včerejška vždy po hodině řev a jak jsem psala, 2× pomohlo UM. Začal i dost blinkat, dřív občas ubliknul, teď poměrně často.
Myslela jsem si, ze lezou zoubky, ale to by se asi neuklidnil tím UM? Takze si mi spis nabízí, ze mu moje mléko nestačí. Je možné, ze mléko dochází? Dá se kojení nějak zachránit? Má bez týdne 4 měsíce.

Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10646 příspěvků 22.07.19 06:37

@nimitka Může to být růstový spurt. Pokud po kojení blinka, tak bych neřekla, že má hlad. Jinak se může sáním i uklidňovat, takže nemusí pít um z hladu. Prospívá ti?

Lorry1
Kecalka 111 příspěvků 22.07.19 06:45

Mame ted presne to same i stejny vek a podle me se jedna o rustovy spurt, i kdyz jsem chvili podezrivala take zoubky… Pritom paradoxne mi pocitove prijde, ze si vypije mene nez predtim. V jake poloze odrihavate? Co jsem zacala pouzivat tzv. tygrika, tak skoro neublinkava.

lucynka25
Extra třída :D 10078 příspěvků 22.07.19 07:37

@nimitka normalni je kojit i co 2h..
Nevím jak casto kojis, ale koji se na pozadani, ne podle casu. Mimco je vetsi, bude mit vetsi naroky.UM bych nedavala a normalne kojila. casteji ;)
Prvni dceru jsem kojila pomalu co hodinu a pul az do te doby nez zacala pomalu jist, v noci vydrzela tak poprve 3-4h a pak zaseza po tech 2hodkach..
Druha dcera byla lespi, ta tak. casro nechtela aai prvni 3 mesice, pak uz se taky dozadovala casteji, i v noci..
Pokud chces kojit, tak koj a vydrz.Je too normalni.

nimitka
Stálice 54 příspěvků 22.07.19 08:16

@P4ja
Prso v ty hysterii sice chtěl, ale jakoby bylo prázdné, proto jsem myslela, ze pláče hlady a dala UM. Myslela jsem si, ze spurt u nás proběhl asi před dvěmi týdny, to se jednu noc budil co hodinu a byl taky takovej ukňouranejsi. :think:

martina bl
Kecalka 143 příspěvků 22.07.19 08:21

Když teď zavedeš UM, mléka budeš mít míň a míň. Pokud chceš kojit dál, koj častěji, popř. i odsávej. Vztekat se přestane, když navýšíš tvorbu. Když blinká, hlad mít nebude. Spíš toho mléka a UM bylo moc. Zkus homeo Ricinus Communis 5ch.

nimitka
Stálice 54 příspěvků 22.07.19 08:28

@P4ja no, přibírá…ale včera jsem se nad tím zamyslela a od porodu (3625g) přibral jen 1,5kg, ale doktor nic neříkal nikdy, protože jsem se na to ptala

nimitka
Stálice 54 příspěvků 22.07.19 08:32

@Lorry1
Ten spurt jsem myslela, ze jsme měli 2 týdny zpátky, bylo to pár dní podobné jako teď, jednu noc se budil dokonce po hodině. Odrihava přes rameno. Jako malej nerihal vůbec, až teď nějaký mesic krka pěkně a je mu jedno v jaký poloze :) ale můžeme zkusit tygrika :)

nimitka
Stálice 54 příspěvků 22.07.19 08:34

@lucynka25
Kojit chci, nechci to vzdát, ale nechci aby se mi trápil. Proto jdem dala to UM, jinak jsem se tomu strašně bránila. Jinak kojim na požádáni :) nikdy jsem mu prso neodepřela. A většinou si říkal po dvou hodinach, malkokdy to bylo jinak :)

nimitka
Stálice 54 příspěvků 22.07.19 08:36

@martina bl
Z toho mám právě největší strach, že si to tím UM úplně pokazím, ale už jsem nevěděla kudy kam. :( Ty homeo jsem objednala tak uvidíme :)

martina bl
Kecalka 143 příspěvků 22.07.19 08:52

Je to taková první pomoc to UM, taky jsem to s první dcerou občas dělala. Jen v těchto krizových situacích-spurty, vztekání atd. to není nejlepší řešení. Ještě mě zaujalo, že mimi se Ti budilo jen jednou za noc a teď častěji - to je právě dobře-prolaktin se tvoří hlavně v noci, tak koj v noci co nejvíc - samozrejme ne za cenu buzení dítěte. Tak držím palce!

CoffeeLady
Stálice 66 příspěvků 26.07.19 20:29

Měli jsme úplně to samé, když malému byly 4 měsíce. On tedy se budil vždycky po 3 h ale Kojil se bez problému a najednou každé kojení řev a kopal a furt se pouštěl a prisaval. Fungovalo houpat ho na míči. Nakonec jsem to probírala s naši laktacni poradkyní a přišly jsme na to, ze ho bolí bříško. Takže před kojením vždycky masáž bříška, probiotika, infacol a po 2-3 týdnech se to zlepšilo. Určitě bych do nej necpala UM. Jinak spánek děti se do tři let mění a vyvíjí. Našemu teď bude rok a jsou noci kdy se vzbudí 2-3 x a noci kdy je furt na prsu- když rostou zoubky nebo je nemocný. Kdybyste chtěla kontakt na poradkyní tak napište.

Váš příspěvek
Reklama