Málo mléka, miminko nenabírá na váze :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Denýšaa
Nováček 4 příspěvky 27.04.18 20:01
Málo mléka, miminko nenabírá na váze :(

Dobrý den,
Prosím si o radu. Mám 3mesicni mimi. Plně kojím bez problémů po celou dobu. Až poslední měsíc jsem u lékařky (jede podle tabulek a grafů ) zjistila, že prcek nenabírá na váze. Za tenhle poslední měsíc nabral pouhých 200g. Vyfasovala jsem od ní váhu s tím, že mám pokaždé vážit a zjistit, kolik vypije. Přes den krmíme co 3h, někdy prospí skoro celou noc. Jde spát v 8-9.. budí se kolem 4-5.. Někdy i dříve a někdy spí i déle. Jinak vypadá spokojeně, je usměvavý.. v noci zvládl vypít i 140ml, ale přes den jen to málo - 30, 40, 50 ml. Saje, ale po chvíli, když asi teče málo, začne se vztekat a pustí se :(. Prsy stridam, pokaždé obě.. :(. Doktorka mě strašně vystresovala, ať nasadíme UM :(. V pondělí máme jít zase na převážení. Bojím se, aby prcek netrpěl hlady.. odsavacku jsem si dnes od kamarádky půjčila, ale podarilo se mi jen zanedbatelné množství, 10ml na 2×. :( Jsem z toho ve stresu, nasadila jsem čaje a Ricinus communis 5ch. Děkuji za případné rady. :nevim: :(

Reklama

Reakce:

Apple11
Povídálka 24 příspěvků 27.04.18 20:09

Koj častěji než po třech hodinách, taky jsem to tak měla a zlepšilo se to. V noci nečekej než se vzbudí, ale nakoj ho ve spánku, třeba už po čtyřech hodinách po usnutí, noční kojení zvyšuje tvorbu mléka. Taky si natrhej čerstvé kopřivy a každý den si tak dva šálky čaje uvař, nevzdávej to, bude to v pohodě ;)

Denýšaa
Nováček 4 příspěvky 27.04.18 20:16

Děkuji, já to zkouším a kopřivu zkusím taky. Ale nervy mi hrozně hrajou. :(. Díky. ;) ;)

Apple11
Povídálka 24 příspěvků 27.04.18 20:28

Hlavně víc odpočívej a nenervuj se. Jak už jsem psala, taky jsem si to zažila. Chce to častěji kojit a víc jíst a pít. Kopřivy jsou super, piju je teď každý den a malý (taky 3 měsíce) rozhodně hlady netrpí :D

Netopirek
Kelišová 7226 příspěvků 1 inzerát 27.04.18 20:31

A kolik toho přes den vypiješ? Zkus zvýšit příjem tekutin a kojit klidně každou hodinu.

Já jsem kolem 3m taky musela přikrmovat UM. A u nás to pomohlo, že se rozjedla a na konci 4m už byla zas jen kojená. ;)
Takže UM nemusí být žádná tragédie ;)

dedrichov
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 27.04.18 20:33

Alespoň 1 noční kojení, už bylo zmíněno.

monicka1990s
Kecalka 160 příspěvků 27.04.18 20:33

Taky jsme měli ve 3 měsících takovou krizi, tak jsem se snažila přikládat přes den co dvě hodiny a v noci minimálně dvakrát jsem šla miminko vzbudit a když málo pilo, tak jsem šla odsávat, abych podpořila laktaci…důležitý je taky pitný režim, pila jsem minimálně 3 litry a víc ( převážně kojenecký čaje a meltu) během pár dnů, už jsem měla mlíka na rozdávání 8)

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1624 příspěvků 27.04.18 20:33

@Denýšaa nejsem zastáncem kojeni za každou cenu, ale taky nejsem zastánce UM, kdyz to neni nutné a maminka chce kojit. Uvědom si, ze je to TVE dite, tvá odpovědnost, tvoje rozhodnuti. Doktorce klidne řekni ze um proste nedáš a basta. Pokud je miminko v pohodě, cura, kaka, a pokaždé vypije alespoň neco, tobe kojeni nevadi a chceš kojit, tak proste koj. Přikladej treba po 2 h, dělej klasické věci na podporu laktace, smir se s tim ze po 3 mesicich dochází ke stabilizaci tvorby mléka a přechodně muze byt i méně (což klidne muže byt tvůj případ) a hlavne se uklidni a nestresuj se. Mimco by se ozvalo, pokud by mělo malo. Důležité je ze přibírá aspon trosku.

nenivolnynick
Kecalka 124 příspěvků 27.04.18 20:44

Nabira, pribrala 200g… ve 3 mesicich byva spurt, zahod hodinky i vahu, to je zbytecnej stres a cesta do pekel… neni potreba dodrzovat 3 hodiny. Jinak nocni kojeni je dulezite, i v polospanku se nakoji. Pokud je vesela, cila, cura nevypada ze strada, tak. hlavne nenervuj deti pribiraji skokove :kytka: bude dobře

vertunka
Závislačka 3697 příspěvků 27.04.18 20:55

Mela jsem to stejne u obou deti. Vazila jsem a na jedno kojeni vypily tak cca 70ml. Bylo to malo, nestacilo jim to. U prvni jsem se nervovala, brecela nad ni, utratila mraky penez za LP. Ve trech mesicich jsem to nevydrzela a dala ji UM. Razem bylo po problemech a byly jsme spokojene obe. U druhe dcery jsem to vzdala hnedka po sestinedeli. Proste kde nic neni ani dite nebere :mrgreen:.

JaniceB
Extra třída :D 12819 příspěvků 27.04.18 21:06

@Denýšaa Delas vsechno, co muzes a delas naprosto spravne…takze hlavne se nestresuj…pokud se stane, ze dojdete na UM, tak se taky svet nezbori…dala jsi, cos mohla. Ja dceru kojila 9 mesicu a u syna po 4 mesicich nastalo presne to, co pises…bojovala jsem 3 tydny. Kdybych si na hlavu stoupla, neslo nic…nevycitam si to, udelala jsem maximum…Kluk je zdravy nejmene stejne, jako holka. Drzim palce! A hlavu vzhuru…kazda koji jinak a urcite se svet nezbori.

Denýšaa
Nováček 4 příspěvky 27.04.18 21:17

Moc dekuju za povzbuzení, vzdávat to nechci. Doktorka je mladá, vlastní děti ještě nemá a jede podle grafů. :(. UM nechci, ale pokud budu muset.. :(. Kako dělá tak jednou za 5 dní, ale nálož, jinak čůrá každý den..7-8 plinek :)..

Denýšaa
Nováček 4 příspěvky 27.04.18 21:19

Nepila jsem asi nic moc.. Ale nasadila jsem čaje a vodu a jdu do toho pořádně. Večer si nastavím budík a vzbudím si ho.. A zkusím víc odpočívat, je fakt, že to moc nestíhám :(..

srpen89
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 27.04.18 23:03
@Denýšaa píše:
Moc dekuju za povzbuzení, vzdávat to nechci. Doktorka je mladá, vlastní děti ještě nemá a jede podle grafů. :(. UM nechci, ale pokud budu muset.. :(. Kako dělá tak jednou za 5 dní, ale nálož, jinak čůrá každý den..7-8 plinek :)..

A co je na UM tak spatneho? :think: Podle me neni MM zadny zazrak.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak si Meghan Markle vede u královny Alžběty? Dovoluje jí víc než Kate?

Ačkoliv z minulosti britská královská rodina nemá s rozvedenými Američankami... číst dále >

Lhářko! Z heroinové Terezy je největší „ryba“ případu! Její komplic ji napadl před soudem

Při pašování drog bývali parťáci, to už ale o pašeračce Tereze a dalším... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama