Málo mléka, miminko nenabírá na váze :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Denýšaa
Nováček 4 příspěvky 27.04.18 20:01
Málo mléka, miminko nenabírá na váze :(

Dobrý den,
Prosím si o radu. Mám 3mesicni mimi. Plně kojím bez problémů po celou dobu. Až poslední měsíc jsem u lékařky (jede podle tabulek a grafů ) zjistila, že prcek nenabírá na váze. Za tenhle poslední měsíc nabral pouhých 200g. Vyfasovala jsem od ní váhu s tím, že mám pokaždé vážit a zjistit, kolik vypije. Přes den krmíme co 3h, někdy prospí skoro celou noc. Jde spát v 8-9.. budí se kolem 4-5.. Někdy i dříve a někdy spí i déle. Jinak vypadá spokojeně, je usměvavý.. v noci zvládl vypít i 140ml, ale přes den jen to málo - 30, 40, 50 ml. Saje, ale po chvíli, když asi teče málo, začne se vztekat a pustí se :(. Prsy stridam, pokaždé obě.. :(. Doktorka mě strašně vystresovala, ať nasadíme UM :(. V pondělí máme jít zase na převážení. Bojím se, aby prcek netrpěl hlady.. odsavacku jsem si dnes od kamarádky půjčila, ale podarilo se mi jen zanedbatelné množství, 10ml na 2×. :( Jsem z toho ve stresu, nasadila jsem čaje a Ricinus communis 5ch. Děkuji za případné rady. :nevim: :(

Reakce:
Apple11
Stálice 62 příspěvků 27.04.18 20:09

Koj častěji než po třech hodinách, taky jsem to tak měla a zlepšilo se to. V noci nečekej než se vzbudí, ale nakoj ho ve spánku, třeba už po čtyřech hodinách po usnutí, noční kojení zvyšuje tvorbu mléka. Taky si natrhej čerstvé kopřivy a každý den si tak dva šálky čaje uvař, nevzdávej to, bude to v pohodě ;)

Denýšaa
Nováček 4 příspěvky 27.04.18 20:16

Děkuji, já to zkouším a kopřivu zkusím taky. Ale nervy mi hrozně hrajou. :(. Díky. ;) ;)

Apple11
Stálice 62 příspěvků 27.04.18 20:28

Hlavně víc odpočívej a nenervuj se. Jak už jsem psala, taky jsem si to zažila. Chce to častěji kojit a víc jíst a pít. Kopřivy jsou super, piju je teď každý den a malý (taky 3 měsíce) rozhodně hlady netrpí :D

Netopirek
Echt Kelišová 8576 příspěvků 27.04.18 20:31

A kolik toho přes den vypiješ? Zkus zvýšit příjem tekutin a kojit klidně každou hodinu.

Já jsem kolem 3m taky musela přikrmovat UM. A u nás to pomohlo, že se rozjedla a na konci 4m už byla zas jen kojená. ;)
Takže UM nemusí být žádná tragédie ;)

dedrichov
Závislačka 3297 příspěvků 27.04.18 20:33

Alespoň 1 noční kojení, už bylo zmíněno.

monicka1990s
Kecalka 164 příspěvků 27.04.18 20:33

Taky jsme měli ve 3 měsících takovou krizi, tak jsem se snažila přikládat přes den co dvě hodiny a v noci minimálně dvakrát jsem šla miminko vzbudit a když málo pilo, tak jsem šla odsávat, abych podpořila laktaci…důležitý je taky pitný režim, pila jsem minimálně 3 litry a víc ( převážně kojenecký čaje a meltu) během pár dnů, už jsem měla mlíka na rozdávání 8)

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 27.04.18 20:33

@Denýšaa nejsem zastáncem kojeni za každou cenu, ale taky nejsem zastánce UM, kdyz to neni nutné a maminka chce kojit. Uvědom si, ze je to TVE dite, tvá odpovědnost, tvoje rozhodnuti. Doktorce klidne řekni ze um proste nedáš a basta. Pokud je miminko v pohodě, cura, kaka, a pokaždé vypije alespoň neco, tobe kojeni nevadi a chceš kojit, tak proste koj. Přikladej treba po 2 h, dělej klasické věci na podporu laktace, smir se s tim ze po 3 mesicich dochází ke stabilizaci tvorby mléka a přechodně muze byt i méně (což klidne muže byt tvůj případ) a hlavne se uklidni a nestresuj se. Mimco by se ozvalo, pokud by mělo malo. Důležité je ze přibírá aspon trosku.

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 27.04.18 20:44

Nabira, pribrala 200g… ve 3 mesicich byva spurt, zahod hodinky i vahu, to je zbytecnej stres a cesta do pekel… neni potreba dodrzovat 3 hodiny. Jinak nocni kojeni je dulezite, i v polospanku se nakoji. Pokud je vesela, cila, cura nevypada ze strada, tak. hlavne nenervuj deti pribiraji skokove :kytka: bude dobře

vertunka
Závislačka 4818 příspěvků 27.04.18 20:55

Mela jsem to stejne u obou deti. Vazila jsem a na jedno kojeni vypily tak cca 70ml. Bylo to malo, nestacilo jim to. U prvni jsem se nervovala, brecela nad ni, utratila mraky penez za LP. Ve trech mesicich jsem to nevydrzela a dala ji UM. Razem bylo po problemech a byly jsme spokojene obe. U druhe dcery jsem to vzdala hnedka po sestinedeli. Proste kde nic neni ani dite nebere :mrgreen:.

JaniceB
Extra třída :D 13368 příspěvků 27.04.18 21:06

@Denýšaa Delas vsechno, co muzes a delas naprosto spravne…takze hlavne se nestresuj…pokud se stane, ze dojdete na UM, tak se taky svet nezbori…dala jsi, cos mohla. Ja dceru kojila 9 mesicu a u syna po 4 mesicich nastalo presne to, co pises…bojovala jsem 3 tydny. Kdybych si na hlavu stoupla, neslo nic…nevycitam si to, udelala jsem maximum…Kluk je zdravy nejmene stejne, jako holka. Drzim palce! A hlavu vzhuru…kazda koji jinak a urcite se svet nezbori.

Denýšaa
Nováček 4 příspěvky 27.04.18 21:17

Moc dekuju za povzbuzení, vzdávat to nechci. Doktorka je mladá, vlastní děti ještě nemá a jede podle grafů. :(. UM nechci, ale pokud budu muset.. :(. Kako dělá tak jednou za 5 dní, ale nálož, jinak čůrá každý den..7-8 plinek :)..

Denýšaa
Nováček 4 příspěvky 27.04.18 21:19

Nepila jsem asi nic moc.. Ale nasadila jsem čaje a vodu a jdu do toho pořádně. Večer si nastavím budík a vzbudím si ho.. A zkusím víc odpočívat, je fakt, že to moc nestíhám :(..

srpen89
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 27.04.18 23:03
@Denýšaa píše:
Moc dekuju za povzbuzení, vzdávat to nechci. Doktorka je mladá, vlastní děti ještě nemá a jede podle grafů. :(. UM nechci, ale pokud budu muset.. :(. Kako dělá tak jednou za 5 dní, ale nálož, jinak čůrá každý den..7-8 plinek :)..

A co je na UM tak spatneho? :think: Podle me neni MM zadny zazrak.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >

Vrba a Limba ven! Fanoušci fotbalové Plzně po nezdarech vyhánějí klubové ikony

Druhá prohra v řadě a propastná devítibodová ztráta na vedoucí Slavii. Šance... číst dále >