Málo mléka, konec kojení?

14
12.1.20 20:56

Málo mléka,konec kojení?

Zdravím…už nějakou dobu kojim malého pouze v noci, protože toho mléka jsem nikdy moc neměla a musela jsem přikrmovat čím dál víc a častěji ( v porodnici jsem nekojila vubec, mléko se mi spustilo až doma) Syn má skoro 5 měsícu, takže vypije 200ml a já před měsícem přes den nakojila za 40 minut z obou sotva 70 ml, to m jsem veškeré snahy vzdala a nechala to jen na noc, protože mu to do teď stačilo a po chvilce zas spokojeně usnul. Jenže posledních pár dní se přisaje na minutu max dvě a potom pořád pouští a vzteká se, ale když zkousim zda tam něco je, tak teče… něco malo (nikdy mi mléko doslova nestříkalo, jen něco vyteklo) Takže stejně vždy dokrmim ještě 150ml sunarem, protože se už odmítá přisát. Dřív se mi aspoň v noci právě to mléko tvořilo, takže i teklo samovolně…takže nevím zda má smysl mu v noci nabízet tu trošku ať má aspoň ještě něco málo z toho MM nebo se smířit s tím, že je konec a dávat už jen UM? Z počátku jsem dost trpěla na záněty a zatvrdliny, takže po té zkušenosti mám strach aby mi nezatvrdla i ta troška co tam je, kdybych přestala kojit, nevím teda jestli je to vůbec ještě možné, když se prsa už nenalevaji…
Moc děkuji za vaše rady a názory ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3070
12.1.20 21:08

On vypije na jednu dávku 200ml UM?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12471
12.1.20 21:11

@1.Lucia Prsa se ti vubec nalévat nemusí, když málo kojis, tak se mléko tvoří ve chvíli, kdy se miminko přisaje. Laktace se upravuje podle odběru. Jinak se nedivím, že ti baští um. Nemusí se namáhat a teče samo. A hlavně nemusí pít jenom z hladu, ale prostě se uklidní tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
12.1.20 21:19

@Veru1987 ano na jednu dávku 180 až 200,ale on má taky už přes 7 kg, už porodní váha byla 3920 a 52cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3070
12.1.20 21:22
@1.Lucia píše:
@Veru1987 ano na jednu dávku 180 až 200,ale on má taky už přes 7 kg, už porodní váha byla 3920 a 52cm.

To je jedlík, to mi dcera vypila před rokem najednou 200ml. Ale v roce měla něco před 10kg. Porodní váhu 3700.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
12.1.20 21:31

@P4ja já právě ještě před měsícem kojila skoro každé 2 hodiny, bylo málo mléka tak jedl každou chvíli, od narození jsem ho vážila před a po kojení, takže jsem měla přehled kolik vypil a musela dokrmit, tehdy ještě přes prst ze stříkačky, láhev dostal až když jsem dokrmovala fakt hodně…i odsávačku jsem často používala aby se to rozjelo víc, ale vždy tak bylo max 40 a dál nic az po pár hodinach zase…takže od začátku celé na nic, malého mi přiložili v porodnici až po dvou dnech, po císaři jsem byla dlouho na hadičkách a když se po x dnech konečně podařilo tak pouze přes kloboučky. Jde mi o to jestli má smysl to kojení třeba jen kvůli 20 ml…víc toho už nebude, pro to jsem udělala myslím vše a stejně je ho pořád míň. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7138
12.1.20 21:32

Já bych pár dní počkala, to pouštění a pláč může být k růstu zubů, růstovému spurtu a nebo jen z lenosti. Pokud by se to nelepšilo, osobně bych s tím nebojovala, ale to jsem já. Jestli kojit chceš, musíš přikládat, jinak se mléko tvořit nebude. @Veru1987 taky záleží na tom, jak často denně pije, mně malá 200ml vypije už od čtyř měsíců, ale jen 4×/24hod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3070
12.1.20 21:34
@Aduš8 píše:
Já bych pár dní počkala, to pouštění a pláč může být k růstu zubů, růstovému spurtu a nebo jen z lenosti. Pokud by se to nelepšilo, osobně bych s tím nebojovala, ale to jsem já. Jestli kojit chceš, musíš přikládat, jinak se mléko tvořit nebude. @Veru1987 taky záleží na tom, jak často denně pije, mně malá 200ml vypije už od čtyř měsíců, ale jen 4×/24hod.

Mi dcera pila tak 120-150ml ale co dvě hodky. Někdy dvě a půl. V noci nepila skoro 12hod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
12.1.20 21:37

@Veru1987 to je, i příkrm zbasti celou skleničku a klidně by si přidal :D jsem ráda, protože první 2 měsíce přibíral hodně málo, tak to dohání…ale on zase ji s pauzama 3 a pul,4 hodiny…sám si to tak určil, když hlad nemá tak semkne rty a nedovolí mi do té pusy něco dát :grinning:…občas už byl čas na jídlo a on ho odmítal, jenže když ho nutim tak spustí hysterak, ale to pouze když je unaveny, takže nemá náladu na jídlo a dá přednost spánku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12471
12.1.20 21:38

@1.Lucia já nejsem zastáncem vážení a docpavani um.. takže neporadím. Kojila jsem na požádání a jednou vypila víc, podruhé míň.

Možná je to u tebe spíš o psychice. Zkusila bych to ještě s prsya pokud to nepůjde, tak se netrap a dávej um. Stejně už budeš dávát víc a víc přikrmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
12.1.20 21:49

@Aduš8 že by? Je fakt, že poslední dobou šíleně slinta a to jsem četla, že bývá taková předzvěst zubů, ale zas na druhou stranu tu flašku pak hned vycucne, takže při chuti je…a jemu bylo teda vždy jedno jestli pije z láhve nebo z prsa…jak kojim přes ty kloboučky, tak v nich to mléko zůstávalo, tak jsem i viděla že teče a stále je, ale teď nic…jako by to za ty dvě minuty vycucl do sucha a proto se pak i rozčiluje :nevim:…tak právě nevím, měsíc to noční kojení fungovalo a teď najednou tohle, za každou cenu to kojení udržovat nebudu, jen zas nechci udělat unáhlený krok a pak nevím, jak jsem už psala, zda to nebude mít následky to náhle ukončení ( jako zatvrdnutí)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
12.1.20 21:56

@P4jano já z toho taky nebyla nadšená, jenže v porodnici ho nějak krmit museli ( i tak nás pustili a měl 400 g váhový propad, dětská nechápala co děláme doma) pak najednou mléko bylo, myslela jsem že dost a jen kojila a dost často i v noci 3krat, jenže přibíral jen 120g týdně takže Dr mi to pak nakázala že musím přikrmovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12471
12.1.20 22:39
@1.Lucia píše: @P4jano já z toho taky nebyla nadšená, jenže v porodnici ho nějak krmit museli ( i tak nás pustili a měl 400 g váhový propad, dětská nechápala co děláme doma) pak najednou mléko bylo, myslela jsem že dost a jen kojila a dost často i v noci 3krat, jenže přibíral jen 120g týdně takže Dr mi to pak nakázala že musím přikrmovat…

Jasný. Tak asi to jinak nešlo. Tak uvidíš. Ale v půl roce už některé cíleně odstavují. Výdrž jestli to nebudou ty zuby a potom uvidíš. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 18:20

@1.Lucia 120g týdne je standart. Vyhod UM a koj na požádání. Málo mléka neexistuje. Pokud mu cpes láhev není divu že saje méně, u kojení se může vztekat protože z flašky mu to teče proudem, z prsu musí makat. :mrgreen: Taky ho u toho může bolet brisko, takže dávat častěji odrihavat, hodně ho příkladej na prsa, kup fenyklovy čaj, a uvidíš že mléka bude habadej. Klidně zkus na prsa kloboučky, je to podobný flasce bych řekla…

• Nahlásit
  • Citovat
14
13.1.20 19:08
@Anonymní píše:
@1.Lucia 120g týdne je standart. Vyhod UM a koj na požádání. Málo mléka neexistuje. Pokud mu cpes láhev není divu že saje méně, u kojení se může vztekat protože z flašky mu to teče proudem, z prsu musí makat. :mrgreen: Taky ho u toho může bolet brisko, takže dávat častěji odrihavat, hodně ho příkladej na prsa, kup fenyklovy čaj, a uvidíš že mléka bude habadej. Klidně zkus na prsa kloboučky, je to podobný flasce bych řekla…

Přes kloboučky kojim od počátku, tu láhev dostal až když jsem musela zvýšit dávku prikrmu, protože přibíral čím dál míň, ode mě vypil max 60 a potřeboval aspoň 120 a dávat zbývajících 60 ze stříkačky přes prst jsem už odmítala, to bych z toho zbláznila. Vím, že jen kojením bych ho opravdu neuživila, pro rozjeti laktace jsem udělala vše…jde mi jen o to zda se snažit udržet kojení i kvůli trošce nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama