Málo mluví a řadí auta

169
20.2.16 14:57

Málo mluví a řadí auta

Ahoj holky.Mate nekdo ditko ktere treba ve dvouletech a osmi mesich skoro nemluvi? Nas zna tak 50slov. Nektere komoli.Ale jsou to kratka slova jako mami, tati, koko, kakao, sova, kolo, pálí, svítí…Uz se desim kdyz pujde v zari do skolky.Do toho obcas jak si nejradejc hraje s auty tak je i radi do kolony nebo rady vedle sebe.Tak mi hlavou bleska autismus.Ale pani ucitelka ve skolicce rikala ze ne. Chodi tam 2× tydne na dopo. Curat chodi na zachod.ale kakat udela jen do pliny. Takhle kdyz dojde navsteva tak spis s kazdym blbne a honi se nebo dela kraviny aby se predvedl. A jeste mam problem venku.Se skolkou pry jde zatim v poho ted mesic co zrusili kocar.Se mnou obcas katastrofa. V puli cesty me taha ze chce na trolej nebo hriste a u toho si zacne lehat na zem. Minule mi to udelal uprostred silnice. V obchode taky kolikrat scena.Doma uz se zlepsil.To uz jde sam do pokoje kdyz se nastve a za pet minut je zpet s usmevem.Ale taky se kolikrat vzteka venku kdyz neni po jeho.Mate to taky nekdo tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5679
20.2.16 15:05

Nas maly 2,5 taky malo mluvi..a auta? Taky si je rad zaradi do kolony.. neresila bych..jako autista se mi nejevi.. dcera se mi rozmluvila taky az ve skolce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
20.2.16 15:07

Obcas si auta seradi asi kazde dite… takze to fakt neres. problem by to byl, kdyby to delal neustale a jinak si hrat neumel.

podstatne je - reaguje na sve jmeno? diva se do oci? ukazuje prstem? kdyz ty mu neco ukazes, podiva se na to? rozumi tomu, co rikas (jdem ven, pojd jist atd.)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
20.2.16 15:13

Ahoj, mezi druhým a třetím rokem je u dětí zcela běžné tzv. období vzdoru, kdy dítko potřebuje ukázat, že má své názory a snaží se je prosadit. Jde o to vyzkoušet rodiče, kde jsou jejich hranice. Vytrvej v tom, v čem si se ho snažila vychovávat, dodržuj nastavená pravidla.

K autismu, věř mi, že všechny zdravé děti si během raného dětství projdou stádii, kdy by je každý rodič zařadil mezi děti s PAS (řazení do řad, nechuť se učit atd.). Důležité je, že jejich projevy se mění k „normálu“ a mizejí. Pokud máš podezření, zajdi za pediatrem a zeptej se na názor jeho. Přeci jenom vidí Tvého syna od narození, tak ten jeho vývoj dokáže posoudit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58587
20.2.16 15:14

@jezevinka dle popisu normální dítě :nevim: mluví, rozumí? dívá se do očí? auta řadí i třeba náš prcek a nic to neznamená, prostě ho to baví :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
20.2.16 15:16

@Ali-Ali jojo na jmeno reaguje.Teda nerikam. Nekdy vidim ze se mu nechce.Kor kdyz na neco kouka nebo si hraje.Tak zvysim hlas a to uz je nastvanej a kouka. Jinak dost ukazuje naveci.Dost chce delat to co ostatni.Vidi lyzare v Tv a po tom co na tom stal tak vola ze takyyy takyy.Jdu zametat. Tak zas takyyy.Vse chce zkusit.Ze ma jit neco vyhodit do kose, nebo ze jdem ven, nebo ze ma vzit misku a lzici a nebo si sundat cepku apod.to rozumi. Mame v rodine autika tak se toho vnitrne porad bojim.Ale muj synovec uz ma sedm a vubec nemluvi a je fakt ve svem svete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
20.2.16 15:19

Syn ma 3, 5 roku a slovni zasoba pomalu stejna jako vy.Na dotazy neodpovida.Kdyz neco povida sam, neni mu rozumet. Strani se kolektivu, ale to taky jak kdy. lepsi se to, koncem dubna jdeme na vysetreni.Ve skolce je jinak v pohode, jen proste ta rec nejde. Podle ucitelek to taky autismus neni. Jinak samozřejme vsechny auta parkuje do rad, kolicky srovnava podle barev…Ale kdo si takto nehraje?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49772
20.2.16 15:38

@jezevinka to je ok, syn je autista a do řad nikdy nic nedával :lol:. důležité je že rzumí co mu říkáš :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
20.2.16 15:59

To máš normální 2,5 letý dítě. Takový mám doma taky. Jen si nechce autíčka řadit do poliček :cert: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
23296
20.2.16 16:32

Ano, mam stejneho 3 letaka, dodnes rika jen 2 slabicna slova, vety nesklada (v breznu jsme objednani na logo), nic jineho nez auta ho nezajimaji (zvirata, pisnicky, basnicky, kresleni apod. vubec), takze rady aut mame pres cely byt temer nonstop. No a vztekaci dite je to taky, scen uz jsme na verejnosti zazili nekolik :roll: Nicmene si nemyslim, ze by byl autista. Je proste od malicka divoky, urvany, uvztekany…ve skolce ucitelky nic nerikaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.16 16:57

Nestresuj, moji kluci teda v tomhle věku už mluvili dobře, ale auta do řady skládali už od roka a půl :D a nedej bože, abych jim je přerovnala, to byl konec a hysterickej řev :D Já jsem jim ze srandy občas říkala, že jsou malý autisti, oni v tomhle věku, některý věci tak děti dělávaj. A autismus to není. Spíš mi to přijde jako niterná potřeba dělat něco jen podle sebe, když jsou jinak pořád dirigovaní rodiči ;)

• Nahlásit
  • Citovat
169
20.2.16 17:27

Dekuju holky.No snad je to ok. Takhle ma o vse zajem jako zvirata, sport chce zkouset, napodobovat ostatni co delaji. Nekdy az moc vse co by nemusel zkouset :roll: jako ze treba vidi pana jak leze na zebrik a ukazuje a vola takyyy, nebo pan skace z padakem a takyy.Diky za podporu maminky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama