Málo oplodněných vajíček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mrs.starbucks
Povídálka 41 příspěvků 16.04.19 11:27
Málo oplodněných vajíček.

Vam, co oplodnili málo vajíček z celkových odebranych, bylo vám zdůvodněno, čím to mohlo byt? Uvádí se, ze by se mělo oplodnit cca 80%. Odebrali mi 13 vajíček a oplodnili 7. Na ultrazvuku 9. den jsem měla 15 soumernych folikulu, velikosti 14-16 mm. Odběr 13. den, 13 vajíček. Oplodneno 7, což rozhodne není 80%. Neptam se na to, kolik zůstalo nakonec embryí, ale na to, proč jich bylo oplodneno tak málo. Špatná kvalita? Nebo je to spermiemi? Nebo čím? Amh hodnotu mám přes 3.

Přečtěte si článek: Umělé oplodnění: Úspěšnost a statistiky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
histep
Závislačka 4727 příspěvků 16.04.19 11:31

@mrs.starbucks Byla všechna odebraná vajíčka zralá? To by nebylo moc obvyklé. Takže důvodem může být nezralost některých vajíček a pak jejich kvalita. Také způsob oplodnění - jakou metodu jste měli?

mrs.starbucks
Povídálka 41 příspěvků 16.04.19 11:42

@histep To mi neřekli, jestli byla zralá. Doktorka mi ten 9. den na utz říkala, jak to vypadá dobre, jak jsou tvarove pekne a souměrné, ze budou kvalitní a pak toto. Největší mělo 9. den těch 16 mm, pak jsem píchala ještě ten den a další den, pak uz jen ovitrelle a odběr. Rostly celkem pomalu, 6. den měly max. 10 mm. Meli jsme MACS a PICSI.

Sl.Kockova
Kecalka 306 příspěvků 16.04.19 11:42

Presne tak, byla všechna zrala? Oni čekají jestli nedozraji a když ne, tak je neoplodnuji.. a to si měla isci?

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8496 příspěvků 16.04.19 11:43

Vajíčka nemusí být zralá, stejně tak spermie můžou už být přezrálé. Vajíčka můžou mít různé defekty. Je naprosto běžné, že čím víc folikulů dozraje, tím větší procento vadných vajíček vyprodukují.

Sl.Kockova
Kecalka 306 příspěvků 16.04.19 11:43

Zralost pozná až embryolog..u me jedno ze tri taky vyřadili, nedozralo..

mrs.starbucks
Povídálka 41 příspěvků 16.04.19 11:47

@Sl.Kockova Měli jsme MACS a PICSI. To nevím, jestli byla zralá.. Takže mi nedozravaji vajíčka? 8o Da se to nějak ovlivnit třeba pro příště…? :?

mrs.starbucks
Povídálka 41 příspěvků 16.04.19 11:50

@Janli Mě prave přišlo, ze jsem těch folikulu neměla moc, jen 15. Amh 3.3. Všichni prorokovali, ze budou kvalitní a pak toto..

Sl.Kockova
Kecalka 306 příspěvků 16.04.19 11:51

@mrs.starbucks je ot normální, jak jsou nahoněný hormonama..já měla folikulů jenom 8 a k oplodnění dvě vajíčka…

mrs.starbucks
Povídálka 41 příspěvků 16.04.19 11:53

@Sl.Kockova Ach jo. :(

lea79
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 16.04.19 11:55

@mrs.starbucks Hele ono lepsi mene vajicek, ale kvalitnich. Mela jsem 10 folikulu, v 6 byla vajicka a PK prezila 3. Ovsem echt kvalitni, jedno bude mit 3 roky a druhe ma 1,5 roku. :lol:
Na odberu se mnou byla pani, te vzali 30 folikulu a nakonec mela jenom dve embrya. :nevim:

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8496 příspěvků 16.04.19 11:58
@mrs.starbucks píše:
@Janli Mě prave přišlo, ze jsem těch folikulu neměla moc, jen 15. Amh 3.3. Všichni prorokovali, ze budou kvalitní a pak toto..

Neměla moc? Já jich měla devět. Vajíček se oplodnilo šest. Embryo jen jedno a teď jsou mu čtyři roky. Takže mise splněna a ve finále byl počet vajíček úplně jedno. Nemůžeš čekat, že ti v tomhle někdo dá někakou záruku.

mrs.starbucks
Povídálka 41 příspěvků 16.04.19 12:10

@Janli Proste mě to teď dostalo.. :( Potřebovali jsme jich hodně. Manžel má špatny spermiogram a translokaci chromozomu. Jediný, co mě drželo nad vodou, bylo to, ze snad bude víc vajíček a víc embryí ke genetickému testování a naděje, ze aspoň 1 bude zdravé. Naděje umírá poslední, ale čísla nehovoří v můj prospěch..

histep
Závislačka 4727 příspěvků 16.04.19 12:19

@mrs.starbucks Musíš vzít v potaz, že při stimulaci dozrají i takové folikuly, které by v přirozeném cyklu ani neměly šanci dozrát - prázdné folikuly, špatná vajíčka. Navíc každý folikul dozrává jinak, takže když jsou nahoněný umělejma hormonama a odebírají se všechna v jeden okamžik, tak to prostě nemůže být tak, že 1 folikul = 1 zralé zdravé vajíčko.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8496 příspěvků 16.04.19 12:25
@mrs.starbucks píše:
@Janli Proste mě to teď dostalo.. :( Potřebovali jsme jich hodně. Manžel má špatny spermiogram a translokaci chromozomu. Jediný, co mě drželo nad vodou, bylo to, ze snad bude víc vajíček a víc embryí ke genetickému testování a naděje, ze aspoň 1 bude zdravé. Naděje umírá poslední, ale čísla nehovoří v můj prospěch..

Já měla taky průšvih, taky jsem potřebovala na genetiku co nejvíc embryí. Nakonec mi tam šly jen dvě a zdravé bylo jen jedno. Stačilo to!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama