Málo pije, i když prsa jsou plná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Salejla
Stálice 62 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 11:09
Malo pije i kdyz prsa jsou plna

Ahoj, prosim o radu. Syn (7 mesicu) zacal strasne malo pit z prsa behem dne. Vzdy si 4× cucne odtahne se, zacne se smat, povidat, koukat kolem a uz nechce ani z druheho. Kdyz se pusti, tak z prsa tece, takze v tom asi problem nebude. Pres den mam prsa nacpana, nekdy i s boulemi a on to proste nechce. Je extreme aktivni, vesely. Rozhodne nevypada jako miminko co strada. Mesic davam prikrm na obed a kasi na veceri. Obedu take moc neda (max 80g), takze bych nerekla, ze je nacpany. Kdyby dobre pribiral, tak neresim, bohuzel vaha uz nejakou dobu nejde tak dobre jako predtim. Prirustky nejsou ani 100g tydne. Vahu ma ted 8140g (porodni 3390g). A bohuzel mi i pripada, ze malo cura - to se snazim doplnovat vodou. Ma nekdo nejakou radu? Je to bojkot nebo jen obdobi? Vydrzet nebo zacit s um? Diky

Přečtěte si článek: Kojenecké období

Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 04.12.18 11:25

No, nebude už přibírat jako novorozenec.
Asi bych ještě vydržela… V polospánku si nedá?

brokolice12
Povídálka 28 příspěvků 2 inzeráty 04.12.18 11:33

Zkus si před kojením trosku odstriknout, jestli mas prsa hodně plné, možná mu to teče moc rychle a pak to nechce… možná se taky jen jedna o bojkot, který se zlepší.. pockala bych aspoň týden :palec:

Salejla
Stálice 62 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 11:39

V noci pije jak o zavod. Spis me desi ty plenky, ktere pocurane sice jsou, ale ne nijak závratne. A to uz urcite trva dele jak tyden… Doktorka nam na pribirani rekla, ze to bude tim jak je aktivni a ze mame pokracovat v zavedenem rezimu, ale to jeste pil tak nejak normalne (to ze na kojeni nema cas resime uz od 3. mesice kdy si zacal vsimat okoli - potrebuje absolutni klid jinak se nesoustredi). S tim odstrikanim to zkusim, ale moc mi to nikdy neslo. Kojit chci aspon do roka, ale kdyz to kolikrat vidim, tak si rikam jestli pro nej nebude lepsi proste flaska a hotovo :?

Popokatepetla
Závislačka 3189 příspěvků 04.12.18 11:40

Kdyby ti stále přibíral rychle jako novorozenec, bude z něj za chvíli Michellinek :-D Hlavní je že nehubne. Dál nabízej během dne a nech to na něm ;)

Alyss1
Závislačka 2870 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 11:41

To ze nepribira jako driv je spravne. Co to znsmena ze di 4× cucne? Jsk dlouho mu to trva? Syn v tomhle veku byl schpny se nakojit do peti minut…

Salejla
Stálice 62 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 11:54

To je mi jasne, ze nemuze pribirat porad tolik :lol: akorat, ze on spadl i ze svoji puvodni krivky (ne, ze by spadl na vaze). Za 6 tydnu cca 400g a na vysce jen 2cm a hlava 0.5cm… 4× cucne znamena ze je za minutu vyrizenej…

Hoa Mai
Kelišová 5810 příspěvků 21 inzerátů 04.12.18 18:15

@Salejla znám to, oba mí synové byli jak z tvého popisu. S tím, že měli vyšší porodní váhu (3670g a 3790g) a 8 kil dosáhli až v 8 měsících. Křivku si nedrželi nikdy, první cca 3 měsíce se drželi na tom 50 percentilu nebo mírně nad a pak už to začalo padat. Přitom v době plného kojení pili dle počuraných plen dostatečně. Příkrmy taky bída, navíc přesto, že pak už málo pili MM jsem do nich před odstavem nedostala ani kapku jiné tekutiny. Ale čurali. Nevím sice, odkud to brali, ale čurali. Vřele doporučuju to neřešit a nestresovat se, je to zbytečné. Stejně s tím nic neuděláš. Doktorka to neřešila. Děti jsou zdravé, jak řípy, nejedlíci jsou pořád,
Mimochodem, u staršího syna (5 let) jsem nedávno řešila záhadnou opakující se bolest bříška - návštěva dr, stěry, vyšetření atd.. No přišlo se na to, že je to z hladu. Nová školka, noví kamarádi, po školce hned valí na hřiště, začaly kroužky, které miluje, byly narozeniny - nové hračky… na jídlo prostě nebyl čas. A to se ho ptám „jedl jsi ve školce, nemáš hlad, nechceš si dát svačinu?“ Zbytečné. Člověk by řekl, že v 5 letech už má dítě rozum, aby se najedno, když má hlad, ale pro něj je jídlo prostě ztráta času a naprosto zbytečná aktivita. Takže má jídlo na povel, vysvětlili jsme si to, chápe to, ale musím mu to připomínat, sám si neřekne ani omylem. Aspoň, že není vybíravý a sní, co mu dám.

Salejla
Stálice 62 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 21:15
pro něj je jídlo prostě ztráta času a naprosto zbytečná aktivita.

No tak to je presny. Uplne tak mi pripada, ze to ma i ten nas satan. Je to hrozne akcni dite. Furt sebou mele, u niceho nevydrzi, je hrozne zvedavy. Ted behem par dni zacal najednou lezt a stavet se a zda se mi, ze se to zhorsilo s tim. Asi proste chce radsi delat to, co se naucil noveho. Ale je to o nervy. Nastesti aspon vodu a piti ze sklenicky ma rad i kdyz to zatim spis vypada, ze se utopi. Ve ctvrtek jdeme na prevazeni, tak se na to jeste musim doktorky zeptat… Jo a cca 7,7kg mel uz ve 4,5 mesicich, takze parada no a od te doby je z ukazkove 75% krivky na 50%…

Salejla
Stálice 62 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 21:16

@Hoa Mai a jestli muzu dotaz - jak dlouho si nakonec kojila?

Hoa Mai
Kelišová 5810 příspěvků 21 inzerátů 05.12.18 23:13

@Salejla Prvního syna jsem kojila přesně rok. Odstavil se sám, v té době začal chodit a prostě ho to zdržovalo. Měla jsem v plánu kojit déle, mléko jsem měla, takže mě to zaskočilo, ale zpětně to vidím pozitivně. Nejsem ten typ, co by chtěl kojit do tří let, můj ideál je dítě, které se v rozumném věku odstaví samo. Sice jsem to nečekala tak brzo, ale v podstatě proč ne.
Druhého syna jsem kojila rok a půl. Odstavila jsem ho záměrně tím, že jsem si řekla, že od 18 měsíců budu kojit jen, když si o to sám řekne. No… už si neřekl :-D. To jsem taky nečekala, protože do té doby pil několikrát denně, ale to jsem nabízela já. Kdybych pokračovala v nabízení, tak bych kojila déle, určitě by si dal, ale sám od sebe si nevzpomněl. A to ani přesto, že s námi spal v posteli a u kojení usínal.
Dcera bude mít příští týden 6 měsíců a stále plně kojím, do příkrmů se mi vůbec nechce. Když to na ni minulý týden natěšená babička zkoušela s rozmačkaným banánem, těžce pohořela, malá nesnědla ani ň. S kojením to mám v plánu udělat tak jako u druhého syna - do roka a půl budu nabízet, pak jen na požádání. Dcera je z dětí největší hubeňour, má 6,6kg, ale akční a spokojená. Jsem ráda, že to naše doktorka nehrotí, protože kdybych měla vykrmovat tři nežravce, asi by mě odvezli. Na jednu stranu je dobře, že jsou děti hlídané, na druhou stranu mi přijde, že se ta váha řeší až příliš a že společnost podvědomě matkám podsouvá myšlenku, že když děti málo jí a málo přibírají, je něco špatně. Taky jsem to vnitřně dlouho řešila a někdy ještě řeším, přitom když se na to podívám racionálně, vím, že nic špatně není. Děti jsou chytré, velmi šikovné a aktivní, pohodové, bývají málo nemocné.

Salejla
Stálice 62 příspěvků 1 inzerát 06.12.18 23:51

@Hoa Mai Tak to je super :palec: ja myslim, ze kdybych uz ted prestala nabizet, tak uz taky nekojim :D Take nejsem typ na kojeni do 3 let. Ten rok, rok a pul mi pripada ideal, ale co ja vim, treba bude vse jinak. Dnes na kontrolnim prevazeni mel vahu dobrou, doktorka byla spokojena. Sice na obed je to co sni pry malo (vim, ze je to malo - 1/3 porce, ale prikrmujem teprv mesic), ale cpat to do nej nebudu. Taky prave vidim, ze se ma k svetu a je v pohode, nic mu nechybi, ale z ceho ma vsechnu energii to moc nechapu :D jinak prsa uz se srovnala, nebolej. A mladyho nechavam at dela jak mysli. Nekdy pije vic (rozumej 5min) nekdy si jen cucne. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >